Aktuálně Česká pošta

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#856 Příspěvek od Kvicala_r »

Co by mě nadchnuto, kdyby najeli na podobný mod jako je odeslání se zásilkovnou.
S kartou sice nevypisuješ lístek, ale musíš stejně škrábat adresu na zásilku.
V tomhle Zásilkovna jednoznačně vede! Rychlost doručení a to že mi (zatím) nic nerozbili je taky ve srovnání s poštou na srovntelné nebo dokonce lepší úrovni.
Dobírku mají vyřešenou taky top - je to navázaný na účet, takže nevypisuješ další lejstro.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#857 Příspěvek od Hubert_79 »

Pikofarad píše:
Hubert_79 píše: Všichni jsme tam netáhla, nikdo nic nedělá
Všichni ne,to netvrdím.
Tak proč do toho taháš mě? Já tam nesedím za padesát tisíc v kanclu na generálním ředitelství...
Kvicala píše:ale musíš stejně škrábat adresu na zásilku.
Nemusíš. Když si zásilku zadáš do systému doma z pičítače, tak ti to vytiskne štítky.
Kvicala píše:Dobírku mají vyřešenou taky top - je to navázaný na účet, takže nevypisuješ další lejstro.
Jo, tady pošta spinká. Nabízí sice "bezdokladovou dobírku", ale jen pro smluvní zákazníky. Normální "lidi z ulice" musí mít u toho vyplněnou poukázku.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#858 Příspěvek od Kvicala_r »

No jo jenže tisknout štítek musím zase já sám. Tak stačí 6-místný kod nahlásit/naškrábat na zásilku.
Nepotřebuju k tomu další funkční vergl na stole.. Někomu se může zdát drobnost, mně se to zdá podstatné

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#859 Příspěvek od Hubert_79 »

Aha, tak to jo. Nevím, jak to u zásilkovny chodí s posíláním.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4566
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#860 Příspěvek od PotPalo »

Česká pošta nemá elektronický podací hárok? Tam si napíšem adresu komu, a za koľko na dobierku, vytlačím štítok, a hotovo. Na pošte iba odovzdám a zaplatím. Dobierka príde na účet ktorý mám dopredu vyplnený aj s mojou adresou. Vždy som mal za to, že je to skoro jedna firma, ale asi sa ich cesty podstatne rozišli.

V porovnaní so zásielkovňou, cez poštu viem cenu dopredu, u zásielkovne je to naozaj lotéria. Raz cca 4€, inokedy o pol eura viac za rovnakú zásielku.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#861 Příspěvek od Hubert_79 »

PotPalo píše:Česká pošta nemá elektronický podací hárok?
Použij kritické myšlení a čti. Vždyť to píšu o pár příspěvků výše. Zadáš si to v PC, vytiskneš, nalepíš a jdeš s tím na poštu. Tam se to podá u přepážky, zaplatíš, dostaneš papír a jdeš.
Dobírka ne, s tím jsme 100 let za opicemi, pořád musíš mít vyplněnou poukázku.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#862 Příspěvek od Kvicala_r »

No právě zásilkovna má u nás fix cenu za balík do 50x40x30 a 5kg 65kč, pokud chceš dobírku (+19). To vše na pobočku. Přímo do ruk sem ještě neposílal i když už to asi umí.
Takže zde vím naprosto přesně ceny a do tohoto omezení se vejdu s 95% zásilek co posílám. Vše v přehledné a funkční apce.
Na slovensko je zaslání snad 85Kč.
A vypadá, že to celé vybudovala jedna snaživá holka
No jo, není to dojná kráva, kde se přihrávají trafiky.
Myslím, že lidi co dělají "v poli" to mají celkem složité. Tam chyba nebude - a když je to spíš selhání jednotlivce (jako kdekoliv jinde). Jenže se struktura mění pomalu, přiživují se tam různí úředníčci/kamaráčofti (vím o jednom, co mu cvakala prdelka aby ho taky neposlali do tepláků) a s nárůstem ceny nemůže konkurovat mladším a dravějším firmám.
Na druhé straně přemlouvej babičku k instalaci apky a chození na zásilkovna point.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#863 Příspěvek od Osmdesat »

K té duplicitě RR podacích čísel - nedávno se mi stalo, že při naskladňování několika rekomand od stejného úřadu mi pokaždé naskočila duplicita - systém viděl, že je tam dané podací číslo dvakrát a já musel vybrat to se správnou podací poštou. Vypadá to, jako by ten úřad použil řadu nálepek se stejnými čísly, která už v minulosti byla použta.
Jinak úřední psaní vytištěná přes PostKomplet mívají jiné koncovky než ...CZ, např. F nebo I. Tím se zvyšuje využitelný počet podacích čísel.
No každopádně pokud je systém ty duplicitní zásilky schopen od sebe rozlišit, nevadí to. Hlavně by se ale neměla ta duplicita zobrazovat ve veřejném sledovači zásilek.

Apropo Huberte, nevíš, která "progresivní" instituce ještě používá/donedávna používala na rekomandech stará podací čísla, jako byla před zavedením ČK (dopisy byly samozřejmě bez čárových kódů)? :D Myslím, že ještě před rokem a půl jsem na to občas narazil, teď už se s tím nesetkávám, ale nepamatuji si, co to bylo. Snad spořka?

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#864 Příspěvek od Hubert_79 »

Byla to spořka a nějaká "plynárna". Pěkná pakárna s tím byla... Už to ale myslím nepoužívají.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#865 Příspěvek od Celeron »

Tak zatím u mě zcela funkční PPL poprvé těžce zklamala. Vozí mi už cca 18 let 1x týdně paletu se zbožím, 50-200 kg nákladu a to do 24 hodin.
Tentokrát zboží odeslaný minulej čtvrtek nedorazilo a ve sledováku je stále na vstupním depu.
V pondělí jsem kontaktoval odesílatele aby reklamoval službu PPL.
Dnes mi přišlo od DHL Freight CZ s.r.o. Dolní novosadská 335/94, P3 Parks
783 01 Olomouc – Nemilany info, že se paleta 110 kg za 35 tyček dohledáním zatím nenašla.
Dobrý, co? Tak jsem zvědavej, jak to dopadne. Já to zboží musím objednat znova, protože ho nutně potřebuju.
A propo, jak to vlastně je, rekamaci přeci vždy uplatňuje odesílatel. Mám zaslanou fakturu zaplatit a nebo argumentovat že zboží nedorazilo ať si to dodavatel vyřeší s PPL?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#866 Příspěvek od Hubert_79 »

Asi bych to neplatil, vždyť to zboží nemáš. Paleta ale není obálka s cetkami z Číny, aby to ztratili...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#867 Příspěvek od Celeron »

Tak paleta se zatím nenašla, výrobce sám od sebe poslal zboží znova a mám zaplatit jen původní fakturu. Výrobce si to s PPL (či DPD?) vyřeší napřímo beze mě.
Paleta asi bude v Břeclavi v tom tunelu nebo někde jinde na podobným místě. :mrgreen:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#868 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mně se stejně líbí ten borec od PPL (a vlastně i ten od ČP), co už jezdí snad 2 roky, co vždycky opře balík o dveře, zazvoní, a než já vylezu z postele, tak už čeká s úsměvem auta. Řeknu "zdar, dík" a jede... Takhle si brzo ráno v devět představuju doručování... :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#869 Příspěvek od dobrman »

Mě dneska dost překvapila ČP....
Včera jsem objednal nějaký věci, odpoledne mi přišla SMS a mail, že to převzali do přepravy. Večer opět SMS+mail, že to budou dnes doručovat a ráno opět SMS+mail, že to doručí mezi 12:00 a 14:00. V půl jedný zvoní telefon a volal mi řidič, že za pět minut bude před barákem. A fakt! Zazvonil a poprosil, jestli můžu přijít dolů ke vchodu....

Žasnu, tohle se mi za ty roky stalo poprvý! Skoro vždycky mám lístek ve schránce....
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#870 Příspěvek od Hubert_79 »

Bude veselo, upravuje se otevírací doba.
Vězte, že toto je jen začátek, další vlna bude od října.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“