"silnější" baterka pro mobil

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#91 Příspěvek od PotPalo »

To je ešte nič. Jeden jednoduchší človek si išiel kúpiť mobil aj s paušálom za 1 euro, aby ho následne za 100 eur predal. Vraj zarobí 100 eur. Akosi mu nedošlo že bude musieť dva roky platiť paušál, čo bude spolu rozhodne viac ako 100 eur.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#92 Příspěvek od Kremik »

PotPalo píše:Je to tak, že 80% populácie sú slušne povedané hlúpejší.
Z jakého postu to posuzuješ? Já mám za to, že inteligence národa je rozložená podle Gaussovy křivky, takže těch 80% populace by právě měli být průměrní lidé.
PotPalo píše:Buď si kúpia šmejd dnes, alebo slušný mobil o pol roka.
Proč? Musí na něj šetřit, nebo slušný mobil není vyroben? Co je to "slušný mobil"?
S Nokií to asi nijak nesouvisí, prodávala telefony roky, nějaký půlrok se v té době ztratí. Vždyť i 5110 byl slušný mobil. Měl ho každej druhej, na jedno nabití vydržel skoro týden, po pádu z větší výšky se rozpadl na čtyři kusy, ale po opětovném složení normálně dál fungoval. Pokud nějaký vyhrabeš a dáš do něj slušnou baterku, bude fungovat i dnes. Ovšem napsat na něm SMS byla neskutečná tragédie. A úplně stejná tragédie to byla i u 3210, 3310, 3410 a dalších modelů. Já Nokie zcela ignoroval. Radši jsem mobila nabíjel denně či ob den, co dva roky koupil novou baterku (baterka Nokie vydržela i 7 let), ale SMS jsem napsal coby dup. I poslepu. To bylo s Nokií zcela vyloučeno. A to vše jen a jen kvůli SW.
S 80% populace to nijak nesouvisí a kam na časové ose umístit ten tebou zmíněný půlrok opravdu netuším.
Těch SW špeků tam byla hromada. U prvních modelů, možná i před 5110, když jsi chtěl nastavit nějaké parametry, po každém nastavení čehokoli tě to hodilo na začátek menu a s kazdým parametrem jsi se jím musel proklikávat znovu a znovu.
Později se přehoupli na opačný extrém. Když jsi chtěl cokoli nastavit, musel ses proklikat složitou spletí menu a navrátit se zpět znamenalo mačkat sekvenci zpět - zpět - konec - zpět - zpět - zpět - konec - zpět - zpět - zpět ... no moje nervy :lol:
Když ses tou hrůzou neproklikal dokud nezhasl displej, nebo nechal cokoli otevřené a pak se třeba chtěl podívat kolik je hodin, to pak byl teprve zážitek! Zkrátka - nepochopitelné.

(Ovšem nejstrašnější mobil, který jsem kdy držel v ruce byl Phillips Sawwy. Tam i když se odpovídalo na SMS, muselo se zadávat telefonní číslo!!! A takhle blbý byl naprosto ve všem. Jak za to mohl někdo dát peníze, to netuším. No jo - umělo to smajlíky. Ale nic víc. Ani volat s tím skoro nešlo. To snad musel být žert, to nemohl nikdo myslet vážně :lol: :lol: :lol: )

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#93 Příspěvek od PotPalo »

Tým slušnejším mobilom som myslel práve poriadny software. A platí to všade, nie iba pri mobiloch. Vývoj, programovanie a testovanie software potrebuje čas. A keď chcem predbehnúť konkurenciu a vydať môj produkt skôr, tak čo? Tak nevadí že nefunguje správne a nieje dokončený, predáme, potom nech sa aktualizuje ako to budeme postupne dokončovať. A tak sa stalo že ako sa niektoré zariadenia rozpredali, novší software sa nikdy ani nevydal a starý ostal so svojimi chybami, hlavne že nejako funguje.

Čo je priemer ľudskej múdrosti je zložité. Je veľa kritérií. Ľuďom sa všeobecne nechce myslieť aj keby vedeli. Majú radi veci čo myslia a rozhodujú za nich aby oni nemuseli. Urobil som vo svojom okolí malý test (síce iba na troch ľuďoch) a nedopadol dobre. Ľudia niesu schopný si všímať ani svoje okolie. Nevidia veci okolo ktorých chodia dennodenne už roky, a na dotaz oni tamto nikdy nevideli.

Myslím že som silne mimo témy. :?
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#94 Příspěvek od Artaban001 »

To už je tady mimo téma delší dobu. Zkrátka nemá smysl řešit baterii na mobil, který sám stojí jako běžná baterie do mobilu. A protože takový mobil ani nepodporuje export uložených kontaktů, je potřeba používat úložiště na SIM a pak je taková výměna přístroje triviální záležitost pro všechny - i technické ignoranty.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#95 Příspěvek od konosuke »

Tato firma z malé obce u Havířova vám zajistí libovolnou baterku. doživotní.
mes
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#96 Příspěvek od p32 »

Jo, ta sedla. :lol:

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“