osciloskop DSO2512G

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#91 Příspěvek od marshal »

Neuvěřitelné kolik bastlířů pracuje s vakuem. Všem díky.
Za lukopren dát kvůli třem knoflíkům 700,- je trocha moc..
O 3D si můžu nechat zdát.
Dělal jsem něco podobného a pro vytvoření formy jsem použil tyčky do horkopistole. Problém byl s vyvíjeným teplem odlévané hmoty. Použil jsem dentakryl cca 30 let starý...

Ledokompresor mám, používám jej na nafouknutí bývalé Pb láhve a mám i manometr ± . Přehodit hadice není problém.

Problém je s nádobou. Uvažuji o skleněné nádobě z bývalých baterií pro poštovní ústředny. Je plochá, asi 20x25x8 silnostěnné sklo. Bojím se ale imploze a taky nevím jak ji utěsnit. Výhoda by byla že bych viděl jak to ´bublá´ :)

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#92 Příspěvek od PavelFF »

Můžeš použít Epoxy 1200, možná s plnivem. Taky není levný, ale dá se s ním i lepit, takže se využije.
O bublinky bych se nestaral. Ničemu nevadí a ani nemusejí vzniknout. Ve vrtačce můžeš pomocí pilníku upravit knoflík na konečný válcový tvar. Forma tudíž může být nedokonalá a jednoduchá. Nikdy to neodleješ koncentrické.
Ve velikosti knoflíku k osciloskopu drastická tepelná reakce nenastane. Ona nějaká nastane, ale nevadí.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“