Jak investovat - coby opatření proti inflaci.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#91 Příspěvek od p32 »

dzinzlahve píše:Osobně si myslím, že na opotřebitelnosti věcí stojí celá ekonomika...
Ano, to je ale jen obhajoba všech kurvítek a zároveň je to taková blbost o ekonomice. Pokud si koupím něco kvalitního, ale také dražšího s tím, že mi to vydrží např. 25 let místo levného na 5 let, tak mě skláři vůbec nezajímají, protože už dostali zaplaceno na 25 let a ne jen na 5 let.

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#92 Příspěvek od Pikofarad »

p32 držet € na účtu za 0,1% nebo kačky za 6% brutto?Nabrat dnes eura by mělo význam jen když by se cena vrátila nad 25 nebo banky zvedly úročení euroúčtu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#93 Příspěvek od p32 »

To je hezká teorie, ale je lepší to posuzovat až na podzim, kdy nám plánují měnovou reformu. Potom bude cokoliv a hlavně ne Kč dobrá investice. :wink:
Mimochodem, kde je napsáno, že koruna neklesne nad 25 Kč za Euro? Nenormální je spíše zvýhodnění za méně jak 24 Kč za Euro a vůbec ne kvůli exportérům. Už jen ten rozdíl mezi "jarní" hodnotou a "podzimní" vydá za víc než úroky na spořících účtech. :wink:
Zkus si zjistit, co chystají "naše" banky.

Uživatelský avatar
dzinzlahve
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 158
Registrován: 07 pro 2022, 01:00

#94 Příspěvek od dzinzlahve »

Zkus si zjistit, co chystají "naše" banky.
Škrtnou pár nul??

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#95 Příspěvek od Cust »

p32 píše:
dzinzlahve píše:Osobně si myslím, že na opotřebitelnosti věcí stojí celá ekonomika...
Ano, to je ale jen obhajoba všech kurvítek a zároveň je to taková blbost o ekonomice. Pokud si koupím něco kvalitního, ale také dražšího s tím, že mi to vydrží např. 25 let místo levného na 5 let, tak mě skláři vůbec nezajímají, protože už dostali zaplaceno na 25 let a ne jen na 5 let.
To je snad největší hovadina, kterou jsem slyšel. Ti skláři za ty peníze koupí jen správnou surovinu a použijí náročnější technologii. Zisk z jedné "transakce" přepočtený na hodinu práce budou mít stejný.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#96 Příspěvek od xsc »

p32 píše:To je hezká teorie, ale je lepší to posuzovat až na podzim, kdy nám plánují měnovou reformu. Potom bude cokoliv a hlavně ne Kč dobrá investice. :wink:
A to jsi vyčetl ve kterých "kozích rozhledech"?

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#97 Příspěvek od Hubert_79 »

To by mi taky zajímalo, kde to vyčetl. Že by v soukromé zprávě od BOBOBOBOBOBO? :lol:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#98 Příspěvek od samec »

p32 píše:To máš tak, tKč je tisíc Kč.
To držíš niekde na inflačnom účte 7 mega a si spokojný?

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#99 Příspěvek od Pikofarad »

6 litrů měsíčně hrubého dostane z 1,2mega na spořáku třeba u MAX banky,Unicredit,Trinity.Péčko není žádný vořezávátko,je milionář :wink:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#100 Příspěvek od p32 »

Samec, nedělej ze sebe zbytečně troubu. :lol:
Pikofarad, a proč myslíš? To má dnes snad každý, co jen nechlastá a není líný, ne?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#101 Příspěvek od p32 »

xsc píše:A to jsi vyčetl ve kterých "kozích rozhledech"?
Bylo to na ČT1. :wink:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#102 Příspěvek od p32 »

Cust píše:
p32 píše:
dzinzlahve píše:Osobně si myslím, že na opotřebitelnosti věcí stojí celá ekonomika...
Ano, to je ale jen obhajoba všech kurvítek a zároveň je to taková blbost o ekonomice. Pokud si koupím něco kvalitního, ale také dražšího s tím, že mi to vydrží např. 25 let místo levného na 5 let, tak mě skláři vůbec nezajímají, protože už dostali zaplaceno na 25 let a ne jen na 5 let.
To je snad největší hovadina, kterou jsem slyšel. Ti skláři za ty peníze koupí jen správnou surovinu a použijí náročnější technologii. Zisk z jedné "transakce" přepočtený na hodinu práce budou mít stejný.
Největší hovadinou bude spíše tvůj příspěvek. Co mají společného skláři a jejich materiál, když si někdo koupí pořádnou pračku za 20 tisíc a vydrží mu těch 25 let místo, aby si koupil levnou za 5 tisíc, co se podělá už za 3 roky? Mimochodem, mě skláři nezajímají vůbec, ale ty to máš tam nějaké divné.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#103 Příspěvek od p32 »

dzinzlahve píše:
Zkus si zjistit, co chystají "naše" banky.
Škrtnou pár nul??
:lol: Fakt jsi mě pobavil. Můžeš sem napsat ty naše (české) banky?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#104 Příspěvek od xsc »

p32 píše:Bylo to na ČT1. :wink:
Odkaz samozřejmě není...

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#105 Příspěvek od Cust »

p32 píše:
Cust píše:
p32 píše:Ano, to je ale jen obhajoba všech kurvítek a zároveň je to taková blbost o ekonomice. Pokud si koupím něco kvalitního, ale také dražšího s tím, že mi to vydrží např. 25 let místo levného na 5 let, tak mě skláři vůbec nezajímají, protože už dostali zaplaceno na 25 let a ne jen na 5 let.
To je snad největší hovadina, kterou jsem slyšel. Ti skláři za ty peníze koupí jen správnou surovinu a použijí náročnější technologii. Zisk z jedné "transakce" přepočtený na hodinu práce budou mít stejný.
Největší hovadinou bude spíše tvůj příspěvek. Co mají společného skláři a jejich materiál, když si někdo koupí pořádnou pračku za 20 tisíc a vydrží mu těch 25 let místo, aby si koupil levnou za 5 tisíc, co se podělá už za 3 roky? Mimochodem, mě skláři nezajímají vůbec, ale ty to máš tam nějaké divné.
No to je ještě větší mazec. To je snad na psychiatrii... No dobře, když pominu, že si skláře vytasil ty, tak pojďme k pračkářům (pro jistotu zmiňuji, že jsi je vytasil opět ty a já s nimi nemám nic společného) No můžeš si koupit levnou pračku šuntovou. Pračkář na tom získá odměnu za svoji práci. Nebo si můžeš koupit pračku za třeba šestinásobek, pračkář to pro tebe udelá z lepšího (dražšího) matroše a lepší (dražší) technologií a hodinovku práce bude mít stále stejnou. Nemám problém se skláři ani s pračkáři. Jen ti zdurazňuji, že jim neplatíš nic dopředu!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“