Koupě osciloskopu do asi 4000Kč

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#91 Příspěvek od Sendyx »

Pak taky může být dobrá cena, ale i těžký problém. Při vzpomínce na známého, který koupil v jednom zapadlém bazárku soupravu revizních přístrojů, poslal je na kalibraci a pak už byl předvolán k podání vysvětlení... nebo hodně veselá story, když jednomu z okruhu našich známých ukazovali, že si na servisu koupili osciloskop asi za 60K, on byl za týden někde 100km jinde a v bazaru se válel ten samý typ, bez příslušenství, špinavý a podřený... za pár peněz, ale fungoval. Tak jej koupil, nadšen nad skvělou koupí, a pak se cestou domů na servisu pochlubil, jak dobře nakoupil. Vyvolalo to velké veselí, a když ho ještě vytáhl z auta a ukazoval, nic netuše, podívali se na výrobní číslo na rámu a bylo to jasné... 3 dny před tím někdo servis vykradl.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#92 Příspěvek od jef111 »

... taky se stává. No holt člověk musí umět obchodovat. Navíc chlubit se někde dobrým obchodem by mě ani nenapadlo. O tom se nemluví protože z toho člověk (jak sám říkáš) může mít jen trable.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Kisa
Příspěvky: 24
Registrován: 17 bře 2005, 01:00

#93 Příspěvek od Kisa »

Mohl by mi někdo napsat názor na tento osciloskop: http://www.aukro.cz/item221629677_oscil ... ronix.html. Hlavně, kdyby s ním byli nějaké závažné problémy nebo na co si mám u něj dávat pozor. Případně, jaká nejvyšší cena by byla adekvátní? Díky

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#94 Příspěvek od Lukas-Peca »

Chyba 404: Stránka nebyla nalezena. Asi tolik k tomuto osciloskopu.

PavelFF

#95 Příspěvek od PavelFF »


Uživatelský avatar
Kisa
Příspěvky: 24
Registrován: 17 bře 2005, 01:00

#96 Příspěvek od Kisa »

Aha, pardon, tak tady je znovu ten link: http://www.aukro.cz/item221629677_oscil ... ronix.html
To bylo tou tečkou nakonci, kterou jsem tam napsal... :oops:

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#97 Příspěvek od Filda »

tak tektronix jsou kvalitní osciloskopy (sám jeden vlastním (ne tenhle typ)) prej se na tektronixech kazí ty otočné přepínače a těžko se shání (je to jen z doslechu (možná pomluva) u mého skopu s tím problém nemám). 2*60Mhz ti postačí (lepší je víc ale..... ). Má to paměť. obrazovku ....to je taky+. Sice mám nabušenější ale tenhle vypadá dobře :D

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#98 Příspěvek od stepa »

60 mega staci, je dost rychlej...nebal bych se toho, navic to je tektronix...s chuti do toho

Uživatelský avatar
Kisa
Příspěvky: 24
Registrován: 17 bře 2005, 01:00

#99 Příspěvek od Kisa »

díky za názory :) .

Uživatelský avatar
tomANDjery
Příspěvky: 2
Registrován: 22 lis 2007, 01:00

#100 Příspěvek od tomANDjery »

aukro ? ebay ? a jim podobné aukční servry to snad nemyslite vazne,to je nejvetši zlodejna v republice.Tam jak clovek neni sectely tak prodela,tzn.jsou tam veci,ktere jsou prodavane at uz v aukci nebo hned za nehorázné velké ceny,tzn.nový v obchodě stojí 20.000 kč a v aukru ten samý,ale v názvu aukce je přidáno špičkový,nádherný,dobrá koupě, je za 26.000 kč použítý.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#101 Příspěvek od stepa »

tomANDjery píše:aukro ? ebay ? a jim podobné aukční servry to snad nemyslite vazne,to je nejvetši zlodejna v republice.Tam jak clovek neni sectely tak prodela,tzn.jsou tam veci,ktere jsou prodavane at uz v aukci nebo hned za nehorázné velké ceny,tzn.nový v obchodě stojí 20.000 kč a v aukru ten samý,ale v názvu aukce je přidáno špičkový,nádherný,dobrá koupě, je za 26.000 kč použítý.
Ale to neni nas problem ze neni sectely, nikdo nerika, ze musi kupovat prvni co uvidi a o tom to je. Muze se nas tady zeptat nez prihodi, atp. Porad vyjde nakupovat levneji na aukru, nez treba v ELEXu. A kde jinde to chces teda kupovat? Na annonci? Dyt to je jeste horsi nez aukro :) .

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#102 Příspěvek od jef111 »

Bazos.cz se mi zdá solidní, už mi tam vyšlo několik dobrých kšeftíků...
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#103 Příspěvek od Sejny »

Na aukru se dá něco sehnat levněji(ikdyž kolikrát už to moc neplatí), ale záruky jsou většinou veskrze žádné, není nad to koupit BM566 s vadnými tunelkami nebo eventuelně s vadou v obrazovce :) Třeba v kšeftech jako je elex dostanete aspoň záruku... myslím že dávají půl roku, přesně nevím.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#104 Příspěvek od stepa »

to Sejny: vsechno je o dohode. Dost kupcu je solidnich a na zaruku na vyzkouseni pristoupi.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#105 Příspěvek od mtajovsky »

stepa píše: ... Porad vyjde nakupovat levneji na aukru, nez treba v ELEXu. A kde jinde to chces teda kupovat? Na annonci? Dyt to je jeste horsi nez aukro :) .
Už jsem viděl na Aukru prodat věc za 1700 Kč, zatímco v ELEX Brno ji v té době měli za 1200 Kč - BM494. Už to zdražili, asi pod dojmem cen na Aukru.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“