Provoz fóra

❓ Připomínky a dotazy pro administrátory a moderátory. Zde řešte problémy s přihlášením či heslem, můžete navrhnout otevření nové rubriky v diskuzním fóru či napsat případné připomínky k portálu nebo diskuzi.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#91 Příspěvek od Radix »

Myslím, že to je jinak. Blikající ikona označuje "horká témata", která mají nejvíce příspěvků.
Že by si některá zasloužila výmaz je věc jiná.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#92 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak se nám tady objevil zas nějakej "vetřelec". Tentokrát se nejedná o vir, ale klasickej spam. Zápis byl do zamčenýho souboru, tudíž "vetřelec" měl práva jako root, takže to vypadá spíš na problém serveru.

Kód, který se přidává do stránek, je ke stažení zde (je to "vycucnutý" z javascript-kódu a pro bezpečnost bastlírny není uvedený jako hotlink) :

Kód: Vybrat vše

http://ad.wz.cz/l/14/a.js
Spouštět ho či klikat na nějaké odkazy samozřejmě nezkoušejte, i když jde jen o SPAM. Samotný odkaz se otevírá jako textový soubor, tudíž by měl být bezpečný.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#93 Příspěvek od Jirka »

Zdravím,

mám dotaz nebo prosbu.

Šla by změnit barva písma v CODE na nějakou třeba tmavě šedou, nebo alespoň změnit barvu podkladu pro CODE na tmavší (tlumenější)?

Podle mne je světlá zelená na bílém podkladě špatně čitelná.
*****

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#94 Příspěvek od Hill »

No, šlo by to.

Ale, jestli zadáváš odkaz, nepoužívej tag code vůbec a všichni to budeme mít jednodušší.

Většinou to stejně jen komplikuje život - musíš ten odkaz zkopírovat do adresového řádku, kde si ho normálně přečteš a přejdeš na něj.

Přitom místo tagu stačí jen mezera před odkazem a mezera za ním - a je z něj hotlink. Na něj jen stačí kliknout, přejde si sám.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#95 Příspěvek od Jirka »

Nemyslel jsem zrovna odkazy, ale CODE je vhodný pro text, kde chci uchovat formátování textu kvůli přehlednosti, například pro výpis programů v sekci Programování PIC..., atd.

Tak třeba až někdy budete upravovat soubor s CSS stylem, tak si na to vzpomeňte (například u QUOTE je to pěkně čitelné).
*****

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#96 Příspěvek od ZdenekHQ »

Stačí ta černá ?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#97 Příspěvek od Jirka »

Ta je super , díky.
*****

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#98 Příspěvek od EKKAR »

Mám taky otázku k provozu - dal jsem si v nastavovací stránce zakázat indikaci On-line přítomnosti, ale pořád se na hlavní stránce vidím - je to závada nebo sám sebe vidět můžu?
A druhá otázka - nebo spíš pochvala - Zdeňku, Ty jsi upravoval generátor těch "náhodných" čísel, co se doplňují jako poslední před vlastním přihlášením, takže teď už málokdy vyhazuje čísla s opakující se nějakou číslicí? Sice to vyžaduje větší pozornost při zadávání, ale mám pocit, že ubylo závad způsobených zvenčí... Je to jen dojem, nebo fakt?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#99 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ta indikace online (bohužel) funguje většinou tak, že i když ji zakážeš, stejně se to vypisuje, někdy jiným písmem (proč to tak autoři PHP-fór vymysleli, netuším). Na druhou stranu, pokud chceš být nepoznán, stačí se odhlásit.

Generátor jsem neupravoval, pouze před časem jsem provedl generální změnu všech důležitých hesel a od té doby se zdá být klid....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#100 Příspěvek od Jirka »

Nechci zakládat nový topic, když už tu je téma Provoz fora.

Šlo by tady zakázat vyhledávacím robotům indexovat stránky obsahující v adrese slovo posting nebo print?
Nejednou se mě stalo, že při hledání v googlu mi to vyhodilo jako první odkaz na bastlírnu na stránku s rozepsanou odpovědí. A pak se dostat k normálnímu čtení tématu je oříšek.

Naposledy například při hledání 24C16 mě to odkázalo na stránku http://elektroworld.info/modules.php?na ... e&p=113342 . Byl to 1. odkaz na bastlírnu v googlu, viz obrázek.

Nebo si zkuste zadat PIC 24C16 a doplňte bastlírna (pro názornost, aby se vyfiltrovaly jiné stránky) http://www.google.cz/search?hl=cs&q=PIC ... lr=lang_cs a pak klikněte na Další výsledky z elektroworld.info » (3x posting, 1x print a search)

Bylo by to zlepšení pro všechny, kteří hledají něco v souvislosti s elektronikou a vlezou sem na bastlírnu.
Přílohy
posting.png
1. odkaz na bastlírnu v googlu byl na 4. stránce a vedl na rozepsanou odpověď
(11.67 KiB) Staženo 69 x
*****

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#101 Příspěvek od stepa »

Tohle je problem hooodne webu, nejenom Bastlirny. Taky mi to obcas vadi, kdyz neco hledam.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
petr1991
Příspěvky: 301
Registrován: 29 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

#102 Příspěvek od petr1991 »

Nechcem zakladat novu temu tak to dam sem - navrhujem zalozit novu kategoriu s nazvom LCD - monitory a televize

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#103 Příspěvek od michalnb »

petr1991 píše:Nechcem zakladat novu temu tak to dam sem - navrhujem zalozit novu kategoriu s nazvom LCD - monitory a televize
Na toto sa čakalo!!! V rubrike "Výpočetní technika" je to akurát na obtiaž... Máš bod!
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#104 Příspěvek od ZdenekHQ »

Trošku jsem upravil popis rubrik, třeba to bude lepší. Založit novou se mě moc nechce, jenom by to přidalo práci s tříděním....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#105 Příspěvek od rnbw »

Konecne je to logicke, ze monitory su spolu s TV. Akurat triedit to treba aj tak, lebo vo vypoctovej technike je monitorov plno.

Zamčeno

Zpět na „Provoz fóra“