Jakou koupit pračku

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#91 Příspěvek od keemo »

objavili ameriku.... pritom pokud pracka nenapusti vodu nad hladinu manzety tak je tak velky problem program pauznout, pockat kym odomkne dvirka, pridat zapomenute pradlo a pokracovat?
to je len lidska nevedomost a mylna domnenka ze do predem plnene pracky nepridas pradlo... to mozna platilo u pracek co si tahali 80ltr na cyklus...

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#92 Příspěvek od Habesan »

Nebo si můžou koupit pračku s horním plněním...

Dálkové ovládání (nebo alespoň monitorování) bychom uplatnili i v naší domácnosti, ale nemuselo by to být nutně jako appka ve smatrtfounu.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#93 Příspěvek od keemo »

taky reseni... postup je uplne stejny :D

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#94 Příspěvek od robo »

Dostal jsem za ukol vybrat pracku s hornim plnenim. Vyber s hornim plnenim je mensi jak z bocnim. Bohuzel jiny byt-koupelna neumoznuje jinou nez vrchem plnenou pracku. Zameril jsem se na otacky zdimani, ucinnost prani a zdimani. Byt v panelaku me v suseni pradla dost omezuje. V elektroworldu jsem vybral pracku Whirlpool TDLR 60220, ucinnost zdimani A, bohuzl na strankach Whirlpool je B, zbytkova vlhkost 53 procent, a prodejce me potvrdil ze to maji spatne. A nabidl variantu Whirlpool TDLR 60230 ZEN kde i vyrobce pise ze ucinnost zdimani je A. Jenze ta prvni pracka ma motor Sense Inverter a 10 let zaruku a ta druha ma motor Technologie ZEN- "Inovativní technologie ZEN nahrazuje tradiční řemenový pohon vysoce výkonným trakčním motorem, který buben otáčí přímo, ne převody. Výsledkem je nejlepší odstředivkové schopnost ve své třídě při nízkých otáčkách odstřeďování, což znamená menší vibraci a nižší hluk jakož i vyšší účinnost a spolehlivost" Na Heurece u teto pracky nekdo psal ze jemu nepripada jako ticha pracka a ze nekdo ji tichou ma, ze bude volat servis a ze kdyz po prani otevrel viko pracky ze z toho vyteklo slusne mnozstvi vody.
Nerad bych byl pokusnym kralikem a pouzival technologii o ktere mam dojem ze asi nebude dlouho na trhu I kdyz veta "záruka na tichý ZEN motor (záruka je kalkulována na 20 let životnosti pračky)" by me mela uklidnit. Sam nevim zda si ponechat tu prvni s B a nebo zvolit variantu s ucinnosti zdimani A. Rozdil je pouze cca 500kc. Moc dekuji za pomoc s vyberem.

https://www.electroworld.cz/whirlpool-t ... uct-params

https://www.electroworld.cz/whirlpool-t ... obny-popis

Edit: Ted jsem koukl i na web vyrobce a u TDLR 60230 ZEN co me elektroworl tvrdil ze je to A tak web vurobce rika B. Asi to moc komplikuji a hledam blbosti.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#95 Příspěvek od konosuke »

no jo...čumím do novin Planeo elektro, pračka Sharp A+++ 1000 ot/min., 6 kg, 4999 Kč (RP 5068 Kč) enemže co: boční obrazovka tož nevím, kdo poradí ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#96 Příspěvek od Hydrawerk »

robo
Raději bych vzal nějaký Electrolux nebo AEG.
Brandt by mohl také být dobrý, ale blbě se shání. A moc nevěřím v dostupnost náhradních dílů. Whirlpool má blbou pověst.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#97 Příspěvek od Hydrawerk »

konosuke píše:no jo...čumím do novin Planeo elektro, pračka Sharp A+++
Vidím tam jakýsi Haier. http://www.planeo.cz/Planeo/files/38/38 ... a3fb2f.pdf

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#98 Příspěvek od robo »

Ted procitam http://nekupujte-pracky-whirlpool.blogspot.cz/

Ve vetsine pripadu nespokojenost. Problemy tesne po zaruce, uhniva zaveseni bubnu pracky. Nerentabilni oprava. Pak potize s programatorem coz je oprava za vice jak 3 tisice. Rezne vrchni dekl. Nekteri pisou ze whirlpool maji 8 a vice let a jsou spokojeni. No to asi byla jina konstrukce nez je dnes. Takze co ted. Nahradni vyber AEG L71260TLC
https://www.electroworld.cz/aeg-l71260t ... obny-popis.
Tlaci me cas a zitra se musim rozhodnout co dal. Zkusim zavolat do nejakeho servisu jestli se nedozvim vic.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#99 Příspěvek od Nagant »

Mám AEG Lamavat 70260TL, něco přes 3 a 1/4 roku a jsem celkem spokojený.
Je fakt, že použitelných krátkých programů je tam celkem málo, tak používám ten pro běžné praní (20 - 40 minut dle teploty) nebo "jemné prádlo" a zkracuju. A pro spodní prádlo dávám extra máchání, takže typicky hodinový program, celkem.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#100 Příspěvek od konosuke »

kolik cucne vody na jedno praní ? stará Tatramat mini 246 80-90L, sleduji stav na měřáku a to je moc
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#101 Příspěvek od Nagant »

To si teď nejsem jist, ale myslím, že 60 l, s extra mácháním asi o 20l víc.
Na program "jemné prádlo" (peříčko), 2x zkrácený na cca 40 minut (+cca 25 minut to extra máchání).
U vyváření ručníků, minimálně 3,5 hodinový program na 95°C jsem to radši nesledoval.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#102 Příspěvek od doktor365 »

robo píše:Ted procitam http://nekupujte-pracky-whirlpool.blogspot.cz/

Nekteri pisou ze whirlpool maji 8 a vice let a jsou spokojeni. No to asi byla jina konstrukce nez je dnes.
Mám whirlpool AWG 681 , 18 roků. Měnil jsem 2x ložiska a 2x topné těleso.Nedávno hlavní vypínač. Ze začátku prala 3x denně. Není v digitálu a zatím spokojenost. Teď vzpomínám ještě uhlíky.Nikde orezlá,asi ještě opravdu kvalita.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#103 Příspěvek od dobrman »

Jsem na tom podobně, Whirpool AWG 650, 22 let, stále je v provozu...
Vyměněno čerpadlo, asi 2x řemen a oprava "zámku"(odešel ten rezistor). Ložiska jsou původní. Je fakt, že je už při ždímání hlučnější, ale jede furt....
Ze začátku taky šla i 2x denně....
Hold ještě kvalita

teď jsem koukal na štítek a vyrobeno v NL. Tenkrát byla drahá, přes 16000Kč, ale vyplatila se...

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#104 Příspěvek od Hydrawerk »

U babičky je v provozu Whirlpool AWG640 od konce roku 1999. Pračka furt funguje, asi ani nebyla nikdy opravovaná.
Jenomže
-babička bydlí sama. Pere se jenom pro jednoho člověka.
-pračka má jenom 400 otáček za minutu, takže možná má ještě bezuhlíkový motor s kotvou na krátko.
-konstrukce je taková nestandardní z 90. let.
-asi tam není jediný polovodič, jenom mechanický programátor.
-s dnešními pračkami nemá vůbec nic společného, konstrukce je naprosto jiná.

Já chcu věřít, že toto je shoda nešťanstných náhod, ale zkrátka mezi lidma se dost povídá, že Whirlpool je nekvalitní. Možná i kdejakej prodavač vám to řekne. Nějaká kámoška od babičky to také tvrdí. http://nekupujte-pracky-whirlpool.blogspot.cz/
Přílohy
Whirlpool AWG640.jpg
(60.9 KiB) Staženo 44 x

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#105 Příspěvek od Hydrawerk »

dobrman píše:Jsem na tom podobně, Whirpool AWG 650, 22 let, stále je v provozu...
V servisním manuálu je rok 1998. http://elektrotanya.com/whirlpool_awg_6 ... nload.html
Ale mohla se klidně vyrábět od roku 1994, proč by ne.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“