Elektrolytické kondenzátory

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#91 Příspěvek od Lukas-Peca »

Jaké máte zkušenosti s elyty JJ? Potřebuju vyměnit elyty v AZK401 a nevím, zda koupit JJ s pájecími oky nebo nějaké osvědčené radiály a osadit je do původních pouzder. Zesík je dost citlivý na ESR.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#92 Příspěvek od forbidden »

Musím se podělit o zkušenost s elytama Aishi. Přestalo mi svítit světlo, zářivka s elektronickým předřadníkem. Svítila mi cca 8 let, už nevím, možná i víc. Automaticky jsem šel po předřadníku, protože to bylo kupovaný jako no name a čekal jsem kdy vypoví službu. Je to nějaký Argus Light. Po rozdělání vypadal úplně v pohodě, změřím elyty a jako nový, značka Aishi. Tak jsem dal novou zářivku a funguje. Říkal jsem si, jestli ty elyty mám rovnou vyměnit, ale po měření snad asi ani ne. Přitom ten předřadník doslova leží kousek nad zářivkou a zahřívá se dost slušně. Dost mě překvapily Aishi elyty.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#93 Příspěvek od sinclair »

Je to předražený jako prase na to, že jde o prastarý model výbojkových-bleskových kondenzátorů s mizernou životností.
Lukášu, typy s matkou použij zas typy s matkou, furt to jde ještě sehnat. Pokud ne, použij 105°C snapin typy KMH z Ecomu.
A ty typy, co jsou našroubovaný na šasi shora patkou, ať už v hliníku či v plastu, zespoda vykuchej, do víčka poblíž oček vrtni 1,2mm dírky, dovnitř dej kondenzátory z Ecomu řady KZM či KZY na 450V a jejich vývody provleč k očkům. Skoro to není poznat, zvlášť u těch typů z černého plastu řady TC90x.

Nevím o tom, že by kterákoli AZK401, AZK201 či Mono 50 byly přímo háklivé na ESR elytů.

Pokud někomu "pumpuje" AZK401, není to rozhodně nikdy filtrama, ani usměrňovačkou, ale pár nenápadnýma součástkama v obvodu invertoru pro konec a té triody před invertorem.
Dtto Mono 50 a odvozený zapojení se stejným budičem /AUJ620, Music 70, Music 130, Mono 130/, tam to jsou schopny způsobit dvě nenápadný součástky na desce budiče /EF86+ECC85/.
Je to tam od g1 EF86 až po výstupy invertoru na koncovky ss vázaný.

V tomhle mi prosím radši věř :D Těch zesilovačů, už od KZ25 až po Music 130, jsem spravoval stovky, od každého typu.
V RTVS jsem to dělal až na občasné návaly práce, většinou sám. Právě tyto starší věci, jako AZK101-AZK201-401-AZK405 by tam stejně nikdo nechtěl dělat. Neměli to rádi, trvalo to, byly v tom občas špeky a už tehdy se muselo improvizovat. S různými díly, usměrňovačkami i těmi otravnými elyty shora na šasi i MP krabicáky.
Můžu Ti Lukášku nafotit, jak jsem upravil ty černý plastový elyty s patkou na šasi, pár jich mám repasovaných do rezervy.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“