osciloskop

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#91 Příspěvek od mtajovsky »

Primergy píše:Já mam osciloskop od fy Protek 3502C 2x20Mhz analog. Koupil jsem si ho před čtyřmi lety s myšlenkou že mi bude stačit. Jednou jsem ho ze zvědavosti rozdělal a pak jsem ho raději zase zavřel.
No tak vidíte, že vám to stačilo a už jste se tam nedíval. :)

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#92 Příspěvek od tandel »

A ještě dlouho bude stačit, jestli nezačne vynechávat časovka (bohužel občasná závada toho typu scopu).

Uživatelský avatar
Primergy
Příspěvky: 143
Registrován: 25 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#93 Příspěvek od Primergy »

Jó, časovka zatim drží. Mam k tomu dokonce schéma, takže kdyby se tam něco po... porouchalo, tak to snáz najdu.
BK Precision je dobrá značka. Jak jsi sem dával foto Analogového 2x100Mhz, tak mě právě dost láká, ale momentálně 1,599$ nemám. Jsem chudý student. :lol:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#94 Příspěvek od Sendyx »

Proč nový BK, když za mnohem míň můžeš koupit vojetého Teka, nebo 2, pro jistotu ?

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#95 Příspěvek od jef111 »

Sendyx píše:Proč nový BK, když za mnohem míň můžeš koupit vojetého Teka, nebo 2, pro jistotu ?
.. tak nějak ... :wink:
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Primergy
Příspěvky: 143
Registrován: 25 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#96 Příspěvek od Primergy »

Umm... Hmm. No jó, ale kdybych chtěl něco jetýho, tak sáhnu po Tesle BM566 8-)

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#97 Příspěvek od tandel »

Primergy píše:Jó, časovka zatim drží. Mam k tomu dokonce schéma, takže kdyby se tam něco po... porouchalo, tak to snáz najdu.
BK Precision je dobrá značka. Jak jsi sem dával foto Analogového 2x100Mhz, tak mě právě dost láká, ale momentálně 1,599$ nemám. Jsem chudý student. :lol:
Je k tomu i schéma, to je taky jeden z důvodů, proč jsem v jednom z předešlých příspěvků preferoval tu tvoji značku před několika dalšími značkami podobných přístrojů. U těch ostatních je schéma těžko sehnatelné.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#98 Příspěvek od Sendyx »

Sorry, ale asi nemůžeš srovnávat BM566 s většinou Teků, počínaje řadou 7000. Ty Teky mají opravdu spoustu užitnějších vlastností.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#99 Příspěvek od tandel »

Sendyx píše:Sorry, ale asi nemůžeš srovnávat BM566 s většinou Teků, počínaje řadou 7000. Ty Teky mají opravdu spoustu užitnějších vlastností.
To je pravda, to se srovnávat nedá. Ale v určitém směru BM566 stejně překonává řadu konkurenčních strojů. Škoda jenom, že musel splňovat GOST. Proto není z hlediska amatérského využití ideální.

Uživatelský avatar
Sunmay
Příspěvky: 171
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

#100 Příspěvek od Sunmay »

Proč kvůli tomu, že musle splňovat GOST není ideální z amatérského hlediska?
Jak sem se dostal k elektrotechnice? No to je jednoduché, kdy sem byl malý měl sem strašně moc rád stavebnice a to mi zůstalo ... a řekněte mi, která stavebnice má víc součástek :D

Uživatelský avatar
Primergy
Příspěvky: 143
Registrován: 25 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#101 Příspěvek od Primergy »

Nechtěl srovnávat Tektronix a Teslu, já jen kdybych měl sáhnout po nějakym jetym osciloskopu, tak sáhnu po Tesle. Relativně levné přístroje a levné, snadno dostupné ND. Navíc mam trochu slabost pro Teslu. :wink:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#102 Příspěvek od Sendyx »

Nic proti Tesle, ale znalci z DMS vždy říkali, že BM566 jsou dobré, áno, ale raději budeme měřit s tím starým Tekem, protože má větší baňku, je lehčí, za 20 let služby se ještě nepokazil a tak nějak líp kreslí a ruka sama najde, na co má na něm šáhnout :D Je třeba se zbavit předsudků, ty 566A co jsem zažil, měly každou chvíli problémy :(

Uživatelský avatar
Primergy
Příspěvky: 143
Registrován: 25 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#103 Příspěvek od Primergy »

To je fakt. Teky jsou lehčí a mají větší obrazovku. Já jsem s BM566 moc dlouho nepracoval. Jen jednou na měření ve škole. :? Ale tam se o něj tak báli, že ho měli furt ve skříni a byl jako nový. Bez škrábanců... :lol:
Jaké zkušenosti máte s osciloskopy Philips? Já pracoval s jedním na půl digitálním a chodil docela dobře.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#104 Příspěvek od tandel »

Sunmay píše:Proč kvůli tomu, že musle splňovat GOST není ideální z amatérského hlediska?
Protože, aby přístroj splnil podmínky GOST, vychází velký a těžký !

Něco v tom smyslu už napsal přede mnou Sendyx.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#105 Příspěvek od stepa »

tandel píše:
Sunmay píše:Proč kvůli tomu, že musle splňovat GOST není ideální z amatérského hlediska?
Protože, aby přístroj splnil podmínky GOST, vychází velký a těžký !

Něco v tom smyslu už napsal přede mnou Sendyx.
No a cemu to vadi, kdyz lezi na stole? Tohle je ten posledni problem, ktery mi vadi.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“