krystalová vložka(pøenoska)

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#91 Příspěvek od matus15 »

Aha, niekde som čítal, že tá VB4301 mala lepšie parametre ako VK4xxx...

Inak je nejaký podstatný rozdiel medzi prenoskami VK4302,4301,4204,4202? Či nebude vadiť, keď dám do gramofónu, kde mala ísť VK4302 dám VK4204?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#92 Příspěvek od Hill »

Ano, VB měla lepší parametry, hlavně stabilitu a trvanlivost, taky proto byla vybavovaná diamantovým hrotem. Ale měla zase podstatně menší výstupní napětí i vnitřní kapacitu a vyžadovala tedy vstupní impedanci zesilovače tuším aspoň 2M, ale spíše víc, a zhruba o 15dB vyšší citlivost vstupu.

Mezi těmi krystalovými přenoskami byly jen nevelké rozdíly v poddajnosti systému, což se většinou stejně sluchem nepoznalo, protože rezonance raménka jsou u různých gramců různě posazené i lépe nebo hůře potlačené a poddajnost přenosky se na nich projevuje. Ale neboj se, záměnu zjistíš nanejvýše pomocí měřicí desky, sotva bys to slyšel. Na to to měli v Litovli dost dobře domakané.
Prostě přenoska, která tam pasuje mechanicky, tam bude hrát nejlíp, jak umí.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#93 Příspěvek od CZJKP1 »

Zdravím

No on se Leoš nevyjádřil, co mu tedy přišlo, jestli ten německý ektivalent AWSVO, který mají npř. v AME, a mohl ho koupit o třetinu levněji. U kterého si někdo v minulosti mě stežoval, že má velmi tenké vývody od krystalů k vývodům, a že při sebemenším ,,ťuknutím,, odejde.

Zajmavé je, že, zde mají také tu ,,starou" http://www.soucastky.eu/?p=productsMore ... zka-VK4302

zajmalo by mě co by mi přišlo, kdybych to taky objednal, jestlli taky ta z NDR.

Dále si vzpomíám, že měli někde /tak rok zpět/ na www stránce dvě tu z NDR s oboustrannou jehlou pod názvem VK4302, a pak tam měli VK4202 na obrázku byla focená v průhledné krabičce a byla to červená tesla/druopta/suprafon, nevím, myslím, že to bylo na blackpoointmuzic, ale ted jsem to tam nenašel, tak možná to stáhli nebo to bylo jinde, tak, kdyby jste to zahlédli, tak neváhejte sem dát odkaz (červená v průhledné krabičce)...

Jinak Hille, včera jsem byl pro ten Americký gramofon za litr, a má to vložky keramické SC12M neboli BSR SC12M, koupil sem si od dotičného za 2 stovky rezervu, v angliji se prodávají za 35 a půl eura

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“