El. topidlo

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#91 Příspěvek od Crifodo »

tomáš sice jedno, ale ne všechny citace pocházejí ode mě :wink:

s lítostí přiznávám, že stupeň zaujetí problémem u mě nedosahuje takové výše jako u Custa, odhadl bych to tak 0,15 Toho, jehož jméno se nevyslovuje :twisted: ...

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#92 Příspěvek od Cust »

už držím hubu

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#93 Příspěvek od tomasjedno »

Crifodo píše:tomáš sice jedno, ale ne všechny citace pocházejí ode mě :wink:
Soryy, error vzniklý bezmyšlenkovitým Ctrl-V :cry:
Opraveno.
Cust píše: tak to jsou případy, kdy elektron emitující záření není vázán na atom - nedochází tedy k přeskokům z hladiny na hladinu ;-)
Já jsem zvyklý používat termín energetická hladina vždy, když není spektrum skutečně spojité, ale je kvantizováno. Nemusí se jednat nutně o vazbu na atom (či na krystalovou mřížku). Viz např. http://artemis.osu.cz/mmfyz/qm/qm_4_2_2.htm
Cust píše: tomasi, do toho "optimálního" jste se trošku zamotal...zopakujte si stupňování přídavných jmen (ale to nemá cenu řešit)
Naopak, mám v tom naprosto jasno :lol:
Andrea píše:
tomasjedno píše:Mimochodem, třeba u brzdného záření elektronu. Ten elektron se zdánlivě brzdí spojitě, ale ve skutečnosti vždy, když vyzáří foton, se zbrzdí o diskrétní hodnotu.
Ano a ta diskrétní hodnota může být libovolná,
Volná částice má spojité spektrum, ale elektron brzděný průletem skrz materiál lze považovat za volnou částici jen v prvním přiblížení. Proto jsem i nadále hluboce přesvědčen, že to spektrum je diskrétní, byť velmi husté, takže se jeví jako spojité. Prokazovat splnění okrajových podmínek pro stacionární Schrödingerovu rovnici ale myslím trochu přesahuje rámec tohoto portálu :lol: tak to ukončeme.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#94 Příspěvek od tomasjedno »

Crifodo píše:odhadl bych to tak 0,15 Toho, jehož jméno se nevyslovuje :twisted: ...
Já jsem tu nový, takže asi hloupá otázka: kdo je Ten, jehož jméno se nevyslovuje? (předpokládám, že tím nebyl míněn Trojjediný)

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#95 Příspěvek od PeteBurns »

Ako srandovne spomenul Ekkar, je to F(_o_)imann :lol: treba hľadať autora F....mann :wink:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#96 Příspěvek od tomasjedno »

PeteBurns píše:Ako srandovne spomenul Ekkar, je to F(_o_)imann :lol: treba hľadať autora F....mann :wink:
díky, chápu

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#97 Příspěvek od Crifodo »

pánové, trochu slušnosti :roll:
můžeme komentovat něčí přístup k problému nebo myšlenkové pochody, ale příjmení bych nechal na pokoji, zvlášť když ho jako jeden z mála uvede. Snažím se to občas dodržovat dokonce i u politiků, kteří mě svými mrzkými skutky svádějí k vulgaritě mnohem víc :twisted:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#98 Příspěvek od EKKAR »

2 Crifodo: Na hrubej pytel hrubá záplata! Pokud se někdo vyprofiluje jako spamer o ničom, navíc špiónující co o něm kde kdo píše a bleskově se vtírající, je "zralej na pěst". Pokud navíc nelze vzít Jeho jméno ani pro ilustraci (nechci-li brát Jeho jméno nadarmo), aniž by vzápětí celou diskusi zaspamoval, musím použít co nejbližší ekvivalent, navíc všem srozumitelný...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#99 Příspěvek od Cust »

ještě jednu připomínku, abych s Tomášem zakopal válečnou sekeru...
Už jsem pochopil co jsi chtěl říct.. To co jsi napsal v posledním příspěvku s citacema, tak proti tomu nemůžu nic říct - nemáme tedy různé pohledy na fyziku. Jen jsme každý psali o něčem jiném :-) přeskoky z jedné energetické hladiny na jinou jsem z kontextu chápal jednoznačně jako děj v atomovém obalu, což u tebe jistě nebylo...
a s těma jmény bych byl zdrženlivější, ale to je na vkusu každého...
a smažte už tohle proradné vlákno :-)

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#100 Příspěvek od tomasjedno »

:drinken: :aplause:

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#101 Příspěvek od Hydrawerk »

Někdy před rokem mě neznámej elektrikář nainstaloval důchodkyni do koupelny infrazářič Vigan TK1. Asi byl jeden z nejlevnějších na trhu. https://www.gme.cz/v/1510516/vigan-mamm ... infrazaric
https://tepelne-zarice.heureka.cz/vigan ... /#prehled/
Je normální, že to svítí tak nepravidelně?? Není tam velká šance, že se topná spirála přepálí? Jinak kontrolka provozu (např. doutnavka) tam NENÍ.
Foceno v říjnu 2022.
Přílohy
Vigan TK1 pic03.jpg
Vigan TK1.jpg
Vigan TK1 pic02.jpg
Vigan TK1 pic04.jpg
Naposledy upravil(a) Hydrawerk dne 31 pro 2022, 21:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#102 Příspěvek od ransom »

Mělo by to být rovnoměrnější. Není to klasická spirála, ale quartz infratrubice s wolframovým vláknem. Mění se po opotřebení jako žárovka. Životnost je běžně kolem pěti tisíc hodin. Není tam průvan? Mohla by se lokálně ochlazovat.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#103 Příspěvek od Hydrawerk »

Průvan tam není.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#104 Příspěvek od Hydrawerk »

Tak někdy od října do prosince se spálila dolní quartz infratrubice v topidle Vigan TK1. Dá se někde sehnat nová? Je to nějak normalizované? Už v říjnu tam byla prasklina, pokud tam byl nějaký netečný plyn, tak utekl.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#105 Příspěvek od keemo »

Kdyz to tu taha GMe co se zeptat tam??

Odpovědět

Zpět na „Poradna“