UPS BACK UPS250, má se tak chovat?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#91 Příspěvek od Duvsan »

Našel jsem to. Středový pin je k -, jedna strana vede k pinu 8 IC4 a druhá k pinu 8 IC5, přesně podle schémy. Takže pro "studený start" stačí ty dva piny propojit cínem. Ale když pin 8 IC5 stáhnu k -, tím přes diodu D20 zablokuju IC4, IC6 nesepne a měnič nenajede. Nebo ne?

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#92 Příspěvek od Vogon »

ne, to je potlačení zvukové signalizace alarmu

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#93 Příspěvek od Duvsan »

Včera jsem si s tím konečně pohrál. S tou kolébkou to funguje. Akurát signalizace nehoukala. Ale neměl jsem připojenou zátěž, ještě to prověřím.
Psal jsi mi, že když trvale spojím "TEST" se "zemí", tak UPS bude použitelná jenom jako měnič, ale již ne jako UPS. Tu možnost si chci ponechat otevřenou. Tak jsem tam dal "startovací" kondenzátor, ale nevím, jestli je to dobrý nápad, moc se mi to nezdá. Můžu to tak nechat, nebo je nutné to tlačítko?
Taky jsem už připevnil ventilátor. Dal jsem jej o chladič zboku. Foukat bude proti krytce, ta vzduch rozbije a rozptýlí, podobně jako ve chladiči na procesoru. Snad ro bude stačit. A teď nevím, kam jej připojit. Jestli k pinu 10 IC3 ("ACFAIL"), nebo k pinu 11 IC6. Chci, ať fouká jenom když pracuje měnič, jinak ne.
Dík
Jo a veselé svátky. :D

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“