Školství (hlavně to technické)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#91 Příspěvek od Cust »

asi to bude podle lokality - já jsem problém se sháněním práce po škole neměl - nabídek byla spousta a to jsem vynechával velké firmy, které měli v reklamě, že dělají týmbildink
nakonec to skončilo tak, že jsem se rozhodoval já kterou nabídku přijmu (super práce a horší plat/super plat a horší práce)
vzal jsem tu první variantu :roll:

Uživatelský avatar
buger
Příspěvky: 33
Registrován: 12 dub 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#92 Příspěvek od buger »

no ja sem taky tu praci hledal pred ~2 roky a hledam stale, ale rozumnych nabidek je jako safranu, a to sem si taky rikal ze v Brne to az takova traga byt nemuze :-/ Kde zijes ty ze je tam takova nabidka?
Cust píše:asi to bude podle lokality - já jsem problém se sháněním práce po škole neměl - nabídek byla spousta a to jsem vynechával velké firmy, které měli v reklamě, že dělají týmbildink....
### One love - Jah - Rastafari ###

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#93 Příspěvek od Zmije »

buger píše:no ja sem taky tu praci hledal pred ~2 roky a hledam stale, ale rozumnych nabidek je jako safranu, a to sem si taky rikal ze v Brne to az takova traga byt nemuze
Jen jestli nejsi příliš vybíravej, padinu s usb bys snad s VOŠ zvládnout mohl a VF DPS po pár měsících tréninku na lehčích věcech s dobrým SW vybavením také. Krom toho nemusíš čekat až ti ideální práce spadne do klína a můžeš na trhu najít prázdné místečko a založit vlastní firmu, dnes velké firmy tu taky nebyly od stvoření světa.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#94 Příspěvek od Cust »

buger: 6 let zpět, Praha

Uživatelský avatar
buger
Příspěvky: 33
Registrován: 12 dub 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#95 Příspěvek od buger »

Zmije píše: Jen jestli nejsi příliš vybíravej, padinu s usb bys snad s VOŠ zvládnout mohl a VF DPS po pár měsících tréninku na lehčích věcech s dobrým SW vybavením také. Krom toho nemusíš čekat až ti ideální práce spadne do klína a můžeš na trhu najít prázdné místečko a založit vlastní firmu, dnes velké firmy tu taky nebyly od stvoření světa.
To bych nerekl (ze jsem prilis vybiravej), jiste ze bych padinu s USB zvadl - kdyz pominu ze bych k ni asi musel koupit nejakej kit, sw atd, protoze to bylo v doma nezapajitelnym pouzdre (BGA). VOS k tomu ani netreba, padina se delala na stredni, hodne me bavila a prosedel sem u ni na intru temer 2 roky kazdy vecer (nebylo moc co delat, bud televize, nebo hospoda, nebo bastlit). To podstatne bylo, ze to byla jedina rozumna nabidka, bez prehnanych pozadavku na praxi, pry vhodna pro absolventy...

AD VF DPS: bohuzel, musim rict ze jak ze stredni tak z VOS nevim o VF nic - a ne proto ze bych na skolu kaslal. Z vlastni praxe vim, ze na VF je treba davat pozor, delky spoju, vyber vhodnych soucastek, ..., ale cokoliv takoveho sam navrhnout nedokazu a nemam se ceho chytit. V pripade DPS nastupuji dalsi faktory jako vlastnosti pouziteho materialu DPS, preslechy mezi spoji, ... Tady uz sem uplne mimo, kdyz vidim na PC MB / kartach ruzne klikate spoje majici za cil vytvorit indukcnost, tak vzdycky kroutim hlavou jak toto mohl nekdo vymyslet a jak to muze fungovat. Navic doma se s tim prakticky experimentovat moc neda (aspon ne kdyz o tom clovek nevi nic).

Dalsi veci je fakt ze kdyz vypadnes ze skoly, je treba zacit makat a fungovat aby bylo za co zit, co jist, kde bydlet (opravdu se nechci nechat zivit rodici) = zacit chodit do prace, coz znamena ze mnozstvi volneho casu ze zacne rapidne blizit 0. Navic po celym dnu v praci za PC je celkem obtizne jeste vecer prinutit hlavu aby byla schopna se ucit neco noveho, googlit, zkouset, hledat, obevovat. Je neco jineho prijit v 15:00 ze skoly kde se da "cucet do stropu" a v 18:30 z prace kde do tebe celej den nekdo neco huci, neco se po tobe chce, neco resis, ... Asi zname vsichni.

Ad vlastni firma: napadlo me to a verte ze ne jednou, mel bych i nejake napady co delat, ale vse troskota na jedne veci - ac sem vystudoval 2 elektroskoly, nelze si zalozit vlastni firmu v tomto oboru. Duvod? Vyhlaska 50. Pro samostatnou cinnost je treba paragraf (a cislo ted z hlavy nevim, ten na samostatnou cinnost) a na ten je treba 2 roky praxe :-/ Samozrejme praxe ve firme vyvyjejici SW je k nicemu a jinou nemam... Padesatka co se delala na skolach a] platila JEN A POUZE ve skolnich labinach a b] to samozrejme nebyl paragraf na samostatnou cinnost. Je to celkem parodie, kdyz vezmu ze absolvent uciliste kuchar-cisnik ziska na konci vyucni list, na zaklade ktereho si muze okamzite otevrit bar a zacit a ja s maturitou a VOS musim nejdriv najit nekoho, kdo mi dovoli u nej 2 roky delat, abych mohl zacit sam... Pripadne mi to jako celkem uhozene... A tu 50ku potrebuju i kdybych chtel opravovat PC a to i v pripade, ze bych nikdy ani nepomyslel na to, ze otevru sitovy zdroj - to ze to je samostatny uzavreny zapeceteny modul nikoho nezajima, PC je el zarizeni, zdar. Aspon tak sem to pochopil po x hodinach googleni a cteni clanku a zkusenosti ostatnich s timto problemem. Pokud nekdo mate jine informace, sem s nimi!
### One love - Jah - Rastafari ###

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#96 Příspěvek od rnbw »

V robote robim cely den na PC (alebo s PC) - potom pridem (o 17tej) domov a ako prvu vec zapnem PC :D Do polnoci casu dost :D

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#97 Příspěvek od Andrea »

Na živnost "Výroba, instalace a opravy elektronických zařízení" po mě nikdo 50ku nechtěl. Jen rok praxe.

Uživatelský avatar
buger
Příspěvky: 33
Registrován: 12 dub 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#98 Příspěvek od buger »

Andrea píše:Na živnost "Výroba, instalace a opravy elektronických zařízení" po mě nikdo 50ku nechtěl. Jen rok praxe.
Tak to se celkem divim, kdo jiny by ji pak potreboval / k cemu by byla? Jestli ono to neni tak, ze ti ten zivnostak sice daji, ale pokud ti prijde nejaka kontrola a nemas 50 mas problem, pripadne pokud tvoje zarizeni nekomu ublizi a zjisti se, ze nemas 50, des sedet.

Nicmene to porad neresi situaci, porad potrebujes tu praxi abys ten zivnostnak dostal.
### One love - Jah - Rastafari ###

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#99 Příspěvek od Andrea »

Já myslím, že kdyby to někoho zabilo, tak bych šla sedět i s 50kou. Navíc ta živnost byla jen na elektroniku napájenou malým napětím, tj. bezpečným napětím, žádná vyhrazená zařízení.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#100 Příspěvek od bu2520 »

i tak jsem musel mít 8 paragraf, samozřejmě se mi zkoušející opovržlivě posmívali , že nejsem žádný elektrikář. No je pravda, že jí asi budu mít propadlou. I když byly řeči , že to bude nadosmrti, ale moc tomu nevěřím.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#101 Příspěvek od zdenoeddie »

Zhodou nahod som sa dnes bol pozriet na "Veltrh prace" v Kosiciach. Zasnem,placem a bojim sa zaroven. Dell - namiesto ocakavania ponuk na pracu nejakeho vyvojara, programatora atd, ponuky na nejake financne poradenstvo (WTF?), Embraco (vyroba kompresorov atd, cize viacej strojarina ako elektro, ale vraj potrebuju miesta aj na vyrobu frekv. menicov) potrebuju Ing este len na vystupnu kontrolu vyrobkov :roll: , IBM skoda reci, po skusenostiach z Brna, praca tak na 3-4 mesiace, potom ma mozu odviez do cvokarne, USS Steel, T Systems a co ja viem co ani nespominam, najlepsie mi z toho vysiel Whirlpool v Poprade pre nejake testovanie riadiacich modulov do pracok (🤐 kto im vlastne vyvija firmware atd? - cize nieco co by mi slo a ma bavilo), a firma accenture ktora vyuziva vsetky mozne programove prostriedky pre riesenie problemov po celom svete, cize napln prace programator vsetkeho mozneho, plus cestovanie atd. Rodina minus, volny cas v cudu, v 40 rokoch si to hodim.
S kamaratmi sme rozoberali moznost zalozit firmu pre metske informacne systemy ohladom dopravy atd, dostupne cez mobil atd., po chvilke uvazovania a debat sme prisli nato, ze to je snad jedina cesta, aj ked zo zaciatku to moze byt krute, a slucka na krku minimalne prvych 5-10 rokov.
Je vobec mozne sa zamestnat tak zeby som vyuzil nieco co uz viem (dajme tomu ze dokonale), a nerobil zo seba saska alebo vlezoprdelku?
Samozrejme (ak to tak vyzeralo) nemam potrebu hned od nastupu do firmy cely den sediet za PC, mat mesacny plat 100k atd., ale tak 🤐 srat sa 5 rokov na vysokej kvoli tomu aby som mohol kontrolovat vyrobky co dokaze uz aj absolvnet SOU?

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#102 Příspěvek od Zmije »

to buger: Zatímco na spše si nemohu po stránce vybavení a složení výuky stěžovat, tak na VOŠ na té samé škole bych nikdy nevlez, protože je to opakování středoškolské látky + nějaké věci z teorie navíc a hlavně vybavení laboratoří a jejich kapacita jsou vůči VŠ směšné. Kdybys býval nemarnil čas s VOŠ a šel na VŠ, tak si mohl o návrhu vf desek a obvodů s rozprostřenými parametri mít alespoň přehled a skrypta s potřebnými vzorci a postupy. I kdybys BC nakonec nezískal, byl bys natom lépe, než s titulem Dis, který je celkem k ničemu, dokonce už i některé voš mají BC. program, ale v technice bude problém s náklady na dráhé vybavení.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#103 Příspěvek od pajosek2 »

Andrea píše:Na živnost "Výroba, instalace a opravy elektronických zařízení" po mě nikdo 50ku nechtěl. Jen rok praxe.
Mám stejnou živnost a chtěli po mně praxi a vyhlášku 50 (min §6).To bylo v roce 92.Pak přišel dopis ,že si musím rozšířit na §8,protože se jedná o činnost dodavatelským způsobem.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
buger
Příspěvky: 33
Registrován: 12 dub 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#104 Příspěvek od buger »

pajosek2 píše:
Andrea píše:Na živnost "Výroba, instalace a opravy elektronických zařízení" po mě nikdo 50ku nechtěl. Jen rok praxe.
Mám stejnou živnost a chtěli po mně praxi a vyhlášku 50 (min §6).To bylo v roce 92.Pak přišel dopis ,že si musím rozšířit na §8,protože se jedná o činnost dodavatelským způsobem.
Ano ano, osmicka, dodavatelskym zpusobem, to je presne ono co sem myslel.
### One love - Jah - Rastafari ###

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#105 Příspěvek od Andrea »

V roce 2004 po mě nikdo 50ku nechtěl.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“