Tesla VR 22 (přesunuto)

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#91 Příspěvek od pida_m »

pøedpokládám, že tu ant. nebude mít na støeše, max. na pùdì nebo balkonì, takže to nevadí.
TO Basic, no oni ty anteny jsou všechny skoro stejnì dlouhé, neb ty plánky nìkterých jsou pro pásmo CB tedy 27MHz a ty potøebuješ pro 77MHz, tedy ca. 3* kratší. To Ti pak zpoèítám až si nìjakou vybereš. Nebo mùžeš sám, (už si velkej kluk), je to jednoduché. Vypoèítáš si vlnovou délku λ (lambda). Tu vypoèítáš tak, že rychlost svìtla vydìlíš kmitoètem. Takže 300 000/77= 3896. Takže víš vlnovou délku λ. No pak stavíš podle plánku.
Tak tøeba GP je anténa (ètvrtka) 1/4 λ, takže 974 mm je délka prvku.
píïa

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#92 Příspěvek od Basic »

Takže vysílačky mám na poště, neměl jsem dnes prachy u sebe a zítra nemám čas, tak to v pondělí vyzdvihnu :)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#93 Příspěvek od ZdenekHQ »

pida_m píše:předpokládám, že tu ant. nebude mít na střeše, max. na půdě nebo balkoně, takže to nevadí.
To je hezkej předpoklad - píšeš, že chodíš do 7.třídy. Až budeš starší, pochopíš, že prevence je daleko bezpečnější než předpoklady. Statikou nabitý vzduch se projeví i na půdě, i na balkoně - a umí to natáhnout pěknou jiskru proti zemněným částem bytu či milence. Přímý zásah to neřeší v žádném případě.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#94 Příspěvek od pida_m »

TO zdenekHQ. No vzhledem k tomu, že mi už odešli dvì docela dobré vysilaèky, díky atm. pøedpìtí pøed bouøkou nebo pøi ní, tak o tom už nìco vím. To když sem mìl ètvrtku na magnetu na plechové støeše. Akorát sem nìjak nepochopil tu milenku...
No a blýzký zásah blesku, to zaøízení znièí a￾ dìláš co dìláš.
píïa

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#95 Příspěvek od pida_m »

..jo a ještì jsem si vzpomìl, když sem bylo ještì hodnì malé kuøe, tak na jedné radioamatérské chatì na kopci, jsem šel spát a slyšel jsem nìjaké pravidelné podivné zuky z vedlejší místnosti, kde nikdo nebyl. Tak sem se šel podívat a tam se plácal kabel od drátové (KV) ant. který byl vyndanej ze zaøízení a volnì vysel u okna. Po ca. 20 sec. z nìj pøeskoèila jiskra na kovovou konstrukci vedle a on se odmrštil a klepl do okna. Pochvíli jsem zjistil, že asi pøijde bouøka. Pøišla, ale to už byl kabel zpacifikován tátou (já taky) a já pøišel o koukání na blesky z nìho sršící.
píïa

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#96 Příspěvek od Basic »

Tak už mám ty vysílačky 2x Tesla VR 22 + jako bonus VXW 100 doma. Je to prostě nádhera. A koukal jsem jak péro z gauče co mi prodejce přibalil za příslušenství. Tunu konektorů, origo repráky k těm VR 22, držáky, 4 mikrotelefony a super na tom je že ta VXW 100 je naladěná na 2 kanály na sdílenky, takže to naladím na ty VR 22 :) Zatím jsem zkoušel na kus drátu a pohoda, 200 metrů jsem se čistě dovolal :) Takže teď bych potřeboval nějakou tu lepší anténu píďo. A kolik Ampér má brát jedna VR 22 při vysílání? Na jeden kus drátu co jsem zkoušel to bralo 2,2A a na druhej to bylo nahovno 6A, takže jsem na té jedné radši nevysílal páč nechci spálit koncák :) A ta VXW 100 je úžasná, akorát když nabiju baterky co tam jsou tak to stačí tak na 10 sekund vysílání a jsou kaput :D :D Jinak na externí gelovky jede krásně :)

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#97 Příspěvek od Basic »

No takže jsem vyrobil 2 antény - kus anténního koaxu, připojenej pouze živý vodič na metr dlouhou teleskopickou anténu z rádia. A dovolal jsem se na 1 km v pohodě. Můžu to tak provozovat a kde najdu ten trimr na snížení výkonu?

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#98 Příspěvek od kevin_mitnick »

Ach jo, lituju koncovy tranzistory. Co si jeste vytrpi nez odejdou...

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#99 Příspěvek od Basic »

No co, je to zatím jenom na test než budu mít pořádný antény. No a tak na tom teleskopu je odběr proudu při vysílání 2,2A takže anténa by měla být dobrá ne?

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#100 Příspěvek od pida_m »

TO Basic: Cos èekal ? Dal jsem snad nìkdy nìkomu tady špatnej typ (radu) ?
Doufám, že jsi Luïkovy OK1VPT podìkoval, aspoò SMS.
Zítra odpoledne ti vyfotím ten trimr na ovládání, omezení výkonu PA.
Na antény jsem ti dal dost plánkù, tak nìco vymysli a postav. Máš doma nìjaký ruèièkový mìøák aspoò trošku citlivý? Na zmìøení vyzáøeného výkonu.
píïa

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#101 Příspěvek od Basic »

OK1VPT je fakt 63 let? No komunikujem spolu přes Skype a dnes mi poslal dalších 5 nebo 6 vysílaček :) 2x VR 21, 2x PR 33, myslím že jednou nebo 2x PR 11 a příště mi pošle VXN 100 :) Je to dobrej člověk, ale s tou anténo teda nevím jestli stačí nebo nestačí kus koaxu? Dnes jsem zkoušel a babce to ruší TV protože je tak metr vedle vysílačky a teleskopickou anténo televize. Potom jsem šel k dědovi mrknout jestli mu to ruší tu jeho colorku a obraz jak víno na všech programech (4) na analogu :) Obě antény na TV jsou vedne sebe na půdě. A u sousedů jim to taky neruší když vysílám :)

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#102 Příspěvek od pida_m »

..toï otázka, u sousedù, aby neprudili, jde o to, že mohou mít tøeba širokopásmový " zešilovaè " z Polska. Vy máte ještì analog ? Ale pokud vyrobíš ant. dle návodu co jsem ti poslal, tak nebude. Co ten mìøák ?
píïa

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#103 Příspěvek od Basic »

Jj, my máme ještě analog a asi ještě rok mít budem, možná 2 roky. Sousedi mají normálně koax napíchlý z antény do TV, bábi taky. Ale u nás doma máme taky analog, ale musí být už zapojeno napájení zesilovače :) Ale ten stejně beží tak 4 dny za měsíc když přijede tata ze zahraničí domů. Mama má dole v obýváku digitál a kouká na Bohdalku. To je dobrej zátěžák pro tu telku :) Hyundai. Ani jednou nebyla na opravě. Měřák žádný nemám :( A nevím jestli nějakou anténu zvládnu postavit :( Toho se nejvíc obávám

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#104 Příspěvek od pida_m »

otevøeš kryt veverky, ten kde je blíž BNC konektor (anténní). Oddekluješ koncový stupeò, to je støíbrná krabièka se dvìmi šroubky. No a dál je to snad jasný -> Viz obrázek.
Výroba antény GP nebo J (slimJim) zabere ca. 1h práce pokud umíš šroubovák a pájku...
Nechápu èeho se bojíš.
Přílohy
VR22_omezení_výkonu.jpg
(271.8 KiB) Staženo 152 x
píïa

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#105 Příspěvek od Basic »

Super. A můžu to třeba provozovat i s maximálním výkonem na tu teleskopickou nebo jinou anténu kterou si vyrobím?? Mám tu VXW 100 a ta se dá použít i jako mobilní stanice :) Jde mi hlavně o bezpečnost.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“