Ako nainštalovať WinXP

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#91 Příspěvek od Duvsan »

Jo dík, ale uměj i jiné formáty? Power DVD nevím, jestli stojí za zkoušku, co třeba Zoom Player, Gold Media Player nebo VHPlayer?

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#92 Příspěvek od hafca »

Nic z toho nepoužívám. Power DVD je placenej a zbytečně velikej a ty oststní neznám. Jak už jsem psal, používám je ten KMplayer. Umí přehrát všechno a tak nic jiného nepotřebuji.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#93 Příspěvek od Duvsan »

Power DVD 7 je ještě free. Našel jsem ještě pár kousků, jako Jet Audio, XPlayer, Free Video Player, Fliperac Media Player, VidLizard, M View SE, ale nejsou k nim reference ani diskuse. Tak jo, dík.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#94 Příspěvek od Duvsan »

Tak to striedam, ale stále nič moc. Fakt nie je nejaká možnosť?

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#95 Příspěvek od Maskot »

Moznost tu je,misto shaneni a ozivovani (cituji:Ten šunt je nejaký Cel. 780MHz (neviem presne), RAM 128MB. Asi som mal dať viac.) jsi mohl mit davno s temer nulovymi naklady daleko lepsi stroj a mene starosti :D

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#96 Příspěvek od Duvsan »

Už som to opravil, je to cel.766/128 a RAM som mu dal 512 a nie je môj. Ale dať silnejší stroj je to najjednoduchšie. Ale rozbehaj staršie! Ja neviem, hoc i za cenu degradácie kvality toho videa, len nech ide plynule. Fakt nič?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#97 Příspěvek od rnbw »

PowerDVD bol vzdy plateny (pripadne sa dodaval k niektorym notebookom) a vzdy nahovno...

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#98 Příspěvek od robo »

Z meho pohledu na tomhle pc prehravat video pres celou obrazovku je blbost. To neutahne. A muzes zkouset tuny softu. To je marny pocinani.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#99 Příspěvek od Duvsan »

Psal jsem přes celou obrazovku? Krom toho těm přehrávačům to je jedno. Jde o kvalitu, méně kvalitní zvládá, lepší ne. Chtěl bych něco, co ten obraz třeba zohaví, ale ať je vidět. Asi tam bude FLV4Player, nic lepší jsem nevymyslel. Mám pocit, že v Linuxu to jde, ale ještě to prověřím.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#100 Příspěvek od Andrea »

robo píše:Z meho pohledu na tomhle pc prehravat video pres celou obrazovku je blbost. To neutahne. A muzes zkouset tuny softu. To je marny pocinani.
Já provozuju video na větší plečce (Celeron 450MHz) a je skoro jedno, jestli je v okně nebo full screen(1600x1200). Full HD ani HD to nestíhá, ale běžné filmy v AVI na 1 nebo 2 CD v pohodě. DVD taky OK. Možná záleží i na grafice, tu mám Radeon 9250. Přehrávám mplayerem.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#101 Příspěvek od Duvsan »

Já si to myslel. Grafika je S3 Trio 3D/2X

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#102 Příspěvek od Duvsan »

Tak zo zaujímavosti, šlo by XP nainštalovať na nejaký žurnálovací súborový systém? Odpadla by potreba defragmentácií. Ja s tým problém nemám, ale poznám ľudí, ktorí áno.
A ešte jeden nápad; ležia mi štyri HDD 40GB rôznych značiek, v dobrom stave. Bol by problém virtuálne z nich urobiť jeden 160GB? Viem, že to bude potrebovať pridať nejakú elektroniku. Čo by to obnášalo?
Dík

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#103 Příspěvek od Gringo_Joe »

zalezi co to jsou za disky, nicmene slo by je pripojit na RAID radic a pospojovat pomoci JBOD. Akorat nevim, na co by to bylo dobre..

Jinak XP na zurnalovacim FS? Ony nejaky podporuji? Bohuzel to neni jak linux, ktery muze fungovat i na FAT systemu. Mozna, az nekdo udela plugin co by naucil WInXP pouzivat treba ext2 a to tak, aby z toho slo i bootovat, tak to muzes zkusit:-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#104 Příspěvek od rnbw »

NTFS je zurnalovaci file system. Ale to nijako nesuvisi (ne)potrebou defragmentacie. Suvisi to s tym, ze po nekorektnom unmounte sa nemusi robit kontrola.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#105 Příspěvek od Duvsan »

S tými diskami by to bolo na to dobré, že takto sú mi nanič a potom by som ich mohol využiť ako úschovňu dát. Teda pokiaľ by to bolo ako-tak rentabilné. Sú to Maxtor DiamondMax Plus 8, Maxtor D740X-6L, WD400, Seagate BARRACUDA ST340016A.
Pre to XP fakt ešte nijaký taký plugin neexistuje?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“