Stavba elektronkového zesilovače 2xEL84, +ECC

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Snajl
Příspěvky: 29
Registrován: 19 říj 2013, 02:00

#91 Příspěvek od Snajl »

Sinclare, jak máš prosimtě udělaný ty repro s ARO667 a ARV161? Máš tam výhybku nebo to máš podělený přes kondenzátor? Díkec.

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#92 Příspěvek od Hifista »

xsc:
nepiš sem nesmysly - celá řada 813A, 814A, 816A + menší 637A má téměř stejně zapojené nf zesilovače a to vždy s pevně zapojenými obvody fyziologie. Také nebylo možno obejít přepínačem korekční potencoimetry.
Samostatný zesilovač z té doby AZS 218 sice neměl fyziologii, ale bylo možno vyřadit korekční potencoimetry. Vypínání fyziologie měly teprve následující modely Tesly 820A, Z710A, které používaly elektronické korekce s IO A283, A284.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#93 Příspěvek od elektrosvit »

V 816A jde obvod fyziologické regulace vypnout- je tam tlačítko "LIN". Píšou o tom i v návodu k obsluze a v servisáku. U zbylých tebou jmenovaných přijímačů je fyziologie "napevno". Jinak jsou nf. obvody prakticky "na chlup" stejné. U zesilovače AZS218 nevím, nikdy jsem ho neměl.

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#94 Příspěvek od Hifista »

Tak si částečně sypu popel na hlavu. Nejdříve jsem si zašel do sklepa prohlédnout své již přes 10 let odložené rádio 816A a skutečně jsem tam nalezl tlačítko "Lin". Pak jsem ještě nahlédl do servisní dokumentace a tam zase zjistil, že se tímto tlačítkem sice zasáhne do fyziologie ale jen částečně. Hloubková část loudness se vyřadí, ale výšková větev zůstává zařazená beze změny.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“