Už rostou...

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#91 Příspěvek od kokun »

kokun [size=59]ve st září 04, 2013 10:37 pm[/size] píše:Nevím, jak dopadnu zítra - ráno se chystám vyrazit do jiné lokality.
Tak jsem včera donesl 7 nádherných, zdravých praváků, 4 bedly a krabičku mladých "podborováků" (tak se u nás říká klouzkům - páč rostou většinou pod borovicemi).
Udělal jsem i několik snímků, jenže já PC-lama to neumím přetáhnout do PC a upravit pro vložení sem. Syn je bohužel už 2 měsíce ve špitálu, tak mně nehelfne :cry:
Uvidím, jestli přijede na víkend dcera - tak jestli bychom to nějak nesplichtili společnými silami.

Vypadá to, že by i u nás mohli začít růst - včera prý rovněž i sousedi (z vedlejšího vchodu) donesli košík malých praváků.
Trošku se ale obávám těchto dosti vysokých víkendových teplot (až do PO má být 26÷28°C) - přitom včera bylo v lese už i tak hodně sucho. Snad (dle předpovědi od ÚT) sprchne i nás a nejen na západě.

EDIT:
Dodatečné foto.
Přílohy
5.9.2013.jpg
Konečně to začalo.
(257.43 KiB) Staženo 25 x
Naposledy upravil(a) kokun dne 02 led 2014, 00:04, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#92 Příspěvek od BIPOLAR »

Můj úlovek !
Přílohy
Dubák.jpg
(161.79 KiB) Staženo 38 x
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#93 Příspěvek od Hejnicek »

Rostou,
dnes poprve v tomto roce - malo casu,
ale po nasbirani rozlozen ulovek na 3 plechy.
A to 1/3 vykrajena ci vyhozena rovnou. Velka uroda i cervu a jine haveti.
Momentalne se sotva valim po poradne porci prazenice. Zitra bude houbovy gulas (brambory, paprika, klobasa + nastrouhany syr).

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#94 Příspěvek od BIPOLAR »

Hejnicek píše:Rostou,
dnes poprve v tomto roce - malo casu,
ale po nasbirani rozlozen ulovek na 3 plechy.
A to 1/3 vykrajena ci vyhozena rovnou. Velka uroda i cervu a jine haveti.
Momentalne se sotva valim po poradne porci prazenice. Zitra bude houbovy gulas (brambory, paprika, klobasa + nastrouhany syr).
A bude to po houbách aspoň trochu chutnat ? 8O
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#95 Příspěvek od EKKAR »

My byli s manželkou sami dva bez dětí minulej čtvrtek, od rána od 7 do skoro 3 odpoledne jsme procourali po lese, domů jsme přitáhli 3 plný košíky směsi "pančáků" (hřib hnědý), křemenáčů, kozáků, pravých hřibů smrkových i dubových, několik suchohřibů a pár lišek. Vzhledem k tomu, že růžovky a šedivky sice poměrně bezpečně poznáme, ale nikdo z nás je nejí, ani je nesbíráme - a na bedly jsme tentokrát nenarazili. Doma pak vypuklo krájecí šílenství, protože se samozřejmě nejdřív hledali červíci a po vybrání všeho červivýho se dělilo na sušku a na okamžitý sežrání. Večer byla bramboračka s čerstvýma houbama, houbový řízečky a dvě sousedky, co mi přišly pomáhat s rovnáním na sušku (manželka dělala ty řízečky a polívku), si odnesly každá na smaženici - a i tak mám první letošní "počinek" v podobě plný 3litrový sklenice od okurek sušenejch hub...
Přílohy
DSCN2228small.jpg
(270.64 KiB) Staženo 36 x
DSCN2226small.jpg
(270.18 KiB) Staženo 37 x
DSCN2224small.jpg
(238.28 KiB) Staženo 39 x
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#96 Příspěvek od Hejnicek »

BIPOLAR píše:
Hejnicek píše:Rostou,
dnes poprve v tomto roce - malo casu,
ale po nasbirani rozlozen ulovek na 3 plechy.
A to 1/3 vykrajena ci vyhozena rovnou. Velka uroda i cervu a jine haveti.
Momentalne se sotva valim po poradne porci prazenice. Zitra bude houbovy gulas (brambory, paprika, klobasa + nastrouhany syr).
A bude to po houbách aspoò trochu chutnat ? 8O
Jo, je to dobry, muzu si letos dovolit dat do krmiva hub dost nahusto.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#97 Příspěvek od BIPOLAR »

Tak si nech chutnat ! :wink: :chlupus:
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#98 Příspěvek od jura80 »

Tady na moravě, kolem Brna, kde neprší, má smysl hupsnout na hříbky (do Doubrav)? Asi ne, co? Se tak blbě ptám, páč je tade fakt sucho a pejsek zvládne na starý kolena max. 5km, tak chodíme jen do pole a nejbližších lesů tak, aby se Lolinka spokojeně vyexkrementovala, a tož finíto... Ale kdyby něco, proženu ju wopatrně a pomalinku...

PS: Připomínám, že jsu vegetarián, takže kapitalisty (červy) nežeru...
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#99 Příspěvek od hafca »

Existuje stránka Na houby, kde se po kliknutí na příslušný kraj objeví info, kde zrovna rostou. Píší to tam návštěvníci a tak to není až tak úplně vycucané z prstu. Jen je škoda, že to majitel chce ukončit kvůli velkému počtu duševních chudáků a jejich výlevů tam které musí neustále mazat.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#100 Příspěvek od jura80 »

Dík moc, už to mám v záložkách. Kam se na internet hrabó tamtamy...
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#101 Příspěvek od jandu »

Kúrňa ludé, musíte nasírat ti, kteří majú do lesa daleko a navíc jich každej zbytečnej krok bolí!!!??

Ale vážne - neviete si predstaviť tú závisť, ktorú prežívam pri pohľade na tie nálezy - ako náruživý hubár už nevládzem prejsť bez odpočinku 20-30m a tie Vaše ukážky ma deptajú! Úprimne závidím každému, kto tomuto Hobby rozumie a prajem mnoho krásnych nálezov.

jandu.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#102 Příspěvek od kokun »

Tak se to rozjelo naplno i u nás - díky tomu jsem neměl ani čas po celý týden sednout k PC.
Od NE jsem nosil téměř denně cca 50 ks praváků (a to žádných "chudáčků") - po dnešní poslední usušené várce (nasbírané včera) mám nasušeny už víc jak 3 4l. sklenice (od okurek) - viz loňské foto na str. 3 tohoto vlákna (Zaslal: po prosinec 31, 2012 5:51 pm) :wink:
A to jsem rozdal syrových praváků, nejméně za další sklenici. Letos to u nás totiž "vypuklo" cca o měsíc dříve, než loni. A navíc - loni u nás nebyla žádná úroda ovoce (na rozdíl od letoška) - takže nemám "na starosti" jenom hřiby, ale i celou zahradu (jablka do výkupu, sbírat švestky na kvas, ...). Takže nevím, co dřív.
Tak to rozdám raději syrové - ať si každý nasuší sám.
Ostatní houby (masáky, klouzky, bedly, ...) ani nepočítám :wink:

Po více jak dvou měsících sucha to teď zase vypadá, že nebude vědět kdy má přestat pršet (včera jsem durch promokl) - viz předpověď: A je to tu. Příštích 30 dní bude chladno a deštivo
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#103 Příspěvek od BIPOLAR »

jandu píše:Kúrňa ludé, musíte nasírat ti, kteří majú do lesa daleko a navíc jich každej zbytečnej krok bolí!!!??

Ale vážne - neviete si predstaviť tú závisť, ktorú prežívam pri pohľade na tie nálezy - ako náruživý hubár už nevládzem prejsť bez odpočinku 20-30m a tie Vaše ukážky ma deptajú! Úprimne závidím každému, kto tomuto Hobby rozumie a prajem mnoho krásnych nálezov.

jandu.
Tak to jsme na tom stejně, akorát že já to mám kousek do lesa, ale je mi to platný jako mrtvému zimník - svinský nohy !!
Dnes jsem byl šokován manželkou, chodí s kamarádkama na tůry do Krušnných hor (Nová Ves,Klíny a j.) a dnes když se vrátila, tak vysypala hromadu praváků, černých co našly při kraji lesa ! Tak jsem si po dlouhé době pošmákl na smaženici. :thanks: :chlupus:
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#104 Příspěvek od konosuke »

Máte dojem že u nás bují zbytečná nepotřebná byrokracie a hloupé zákazy ? Ne tak docela, tak například v Belgii a Holandsku je sběr hub v lese přísně zakázán kdežto v Itálii je potřebná houbařská karta, něco jak u nás rybařský lístek. Až se divím že troubové z parlamentu to u nás ještě nezavedli, za poplatek samozřejmě.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#105 Příspěvek od Hejnicek »

To je inspirativni pro tunelare, snad sem zadny nechodi.
Stalo by za to vyrobit cipovou kartu do lesa.
Houbaru je u nas velka spousta.
Opencard, sKarty by byl slaby odvar.
Takovy houbovy tunel, to by byl kseft.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“