Koho volit 2013

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno

Koho chcete prezidentem ?

Anketa končí za 27 led 2013, 19:30

Miloš Zeman (v 1. kole 24,21 % / 1 245 848 hlasů)
58
60%
Karel Schwarzenberg (v 1. kole 23,40 % / 1 204 195 hlasů)
38
40%
 
Celkem hlasů: 96

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#91 Příspěvek od TAKJAN »


Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#92 Příspěvek od mtajovsky »

p32 píše:Investice přece není oživení ekonomiky, když není odbyt. Odbyt není proto, že číňani tu prodávají hotové hadry za částku, za kterou náš výrobce není schopen na stejné hadry koupit ani materiál.
A co je oživení ekonomiky? Naším cílem přece není soutěžit s Číňanem o levnější hadry. Musíme se prosadit v oblasti pokročilých technologií v chemii, biochemii, medicíně. Tam nejsme špatní. I jinde - víte, že například v Kroměříži je celkem špičkové pracoviště na vývoj a výrobu elektroniky do družic? Bez investic ale každá země začne zaostávat. A pokud vám vadí, že na rozvoji vydělá soukromý kapitál, tak to asi chcete minulý režim. (?)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#93 Příspěvek od p32 »

mtajovsky píše:A co je oživení ekonomiky? Naším cílem přece není soutěžit s Číňanem o levnější hadry.
To opravdu ne, našim cílem mělo být zachování výroby těch hader. Zrovna tak cukrovarů, pivovarů atd. Nebo jsi to pochopil jinak ? Teď ale všichni budeme znovu investovat. Tak nějak mi to připomíná, že mladí stárnou a začínají mít také málo práce (kdo by zaměstnával staré čtyřicátníky ?) :lol:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#94 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mě by třeba zajímalo (a nemyslím tím uživatele EB), když už jsou jen dva kandidáti, proč se velmi často o Schwarzenbergovi mluví jako o rakušákovi, když má jen švýcarské a české občanství ? Aniž bych z něj byl nadšený, když už se chci do někoho navážet na vyšší úrovni, měl bych znát fakta.

Na druhou stranu pamatovat si celé jeho oficiální jméno Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena Fürst zu Schwarzenberg je docela dřina, připomíná mě to jméno jedné vesničky z Walesu (Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch ), vyjde to totiž skoro nastejno.

Miloš Zeman začíná útočit a zatím má mírnou převahu, ale řekl bych, že kníže ještě schovává nějaké eso, tak laciná kořist určitě není. Uvidíme...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#95 Příspěvek od mtajovsky »

p32 píše:To opravdu ne, našim cílem mělo být zachování výroby těch hader.
Hadry se tu začnou, bohužel, zase vyrábět až nastane některý z následujích stavů:
1) Vlastníkům výrobních prostředků se podaří natolik zbídačit námezdní vrstvu, že se stane výroba levnější u nás než v té Číně.
2) Cena paliv a energií obecně se zvýší natolik, že přestane být efektivní převážení těch hader přes půl zeměkoule.

Já bych se nechtěl dožít ani jednoho a proto dávám přednost oněm hi-tech technologiím.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#96 Příspěvek od p32 »

Tak Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena Fürst zu Schwarzenberg ?
No, tak tohho teď budu určitě volit. Není to žádný blbec jak ten Zeman z větve buku na Vysočině.

A to, že jej nazývají rakušákem a cizincem, to si Zdenku tak neber. Takhle se o něm vyjadřují jen dementi, co neumí číst a psát česky. Kdyby totiž uměli číst, tak by věděli pravdu a jestli vědí pravdu, tak lžou jako Zeman Zemanovič Zemankov a ten se nalhal už za dob, kdy byl premiérem a nic neudělal pro ekonomiku tolik, že si teď myslí, že mluví pravdu.

Jinak pro pražáky, je to váš krajan. Narodil se 10. prosince 1937 Praha-Bubeneč. :lol:

Jinak v roce 1998 investoval sto milionů korun do společnosti SALB, s.r.o., kterou v roce 2012 převzala firma Jan Becher. V letech 1998 až 2002 předsedal dozorčí radě ve firmě Jan Becher – Karlovarská Becherovka, a.s., aby ji mohl dodávat svému kamarádovi Milošovi.
No a tvrdil snad Miloš někdy, že mu to nechutná ? :lol:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#97 Příspěvek od tomasjedno »

p32 píše:...No a tvrdil snad Miloš někdy, že mu to nechutná ? :lol:
Netvrdil, ale v zájmu získání moravských voličů přešel na slivovici :lol:
Vzhledem k tomu, že se v rozhovoru pro LN jmenoval plebejcem a kandidátem plebejců (Wiki: Plebs (lat. lid) znamená v hovorové češtině chátru, spodinu, obyvatelstvo nižší kategorie), tak mi potvrdil, že mým kandidátem není.
Nepovažuji se za plebs a nepovažuji za vhodné, aby mne v zahraničí po plebejsku reprezentoval.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#98 Příspěvek od mtajovsky »

Bohužel, tohle nemůžu považovat za upřímné. Že byste napochopil nadsázku se u vás neopovažuji se domnívat. Takže jste nadsázku záměrně "nepochopil" a teď z toho děláte legitimní důvod. Ale tento jev je ve fanklubech častý. Možná by bylo lepší, než říkat proč někdo není můj kandidát, říkat proč někdo jiný je. Víte, to je jemný, ale významný rozdíl. Když řeknu, v čem jsem lepší není to to samé, jako říkat v čem je ten druhý špatný.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#99 Příspěvek od tomasjedno »

Ale on to neřekl v žádné nadsázce, on se tak systematicky profiluje.

S tím, z jakého pozitivního důvodu budu volit toho či onoho mám trochu problém. Oba jsou bezpochyby schopni ten úřad vykonávat. Proti oběma mám ovšem určité výhrady, a tudíž hodlám volit toho, proti komu jich mám míň (nebo míň závažné).

Zrovna včera jsem o tom diskutoval se svou přítelkyní. Skončili jsme u toho, že já budu volit KS (a myslím, že vyhraje MZ), zatímco ona to má přesně naopak. Tak jsme se vsadili :lol:

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#100 Příspěvek od Jirka »

*****

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#101 Příspěvek od ok1hga »


p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#102 Příspěvek od p32 »

Tak volební kalkulačka je jen humus, který vůbec neporadí nikomu, koho volit, ale pouze ho informuje o tom, který z kandidátů je nejblíže jeho názorům. Takže to je úplně o něčem jiném. :lol:

Ano, také zastávám názor, že by každý měl dávat najevo, proč volí toho, koho volí než furt házet špínu na toho druhého a pak se jen divit, proč je sám jak prase. :wink:

A teď bacha ! Oba kandidáti přežili další týden ve zdraví ! Gratulujeme a přejeme další klidný týden. :lol:

kajus
Příspěvky: 91
Registrován: 27 úno 2009, 01:00

#103 Příspěvek od kajus »

Dávat najevo, proč někdo volí toho svého kandidáta?

Mám takový pocit, že tyto volby jsou spíše o tom, kdo z nich bude menší zlo. A ono když člověk nemá žádný dobrý důvod pro to, koho volí, kromě skutečnosti, že protistrana mu připadá horší, může jen dávat najevo, proč se mu protistrana nelíbí.

A když už jsem začal, přidám svoji trošku do mlýna. Já jsem pro Zemana a to z jednoduchého důvodu, naprosto nesouhlasím s názory pana Schwarzenberga. A jakými? Většinou. Je pro ACTA, což mi vadí snad ze všeho nejvíce, další věcí na seznamu je školné na vysokých školách (jsem student). To někteří obhajují zvýšením úrovně vysokých škol, o čemž ale silně pochybuji; teoreticky by to mohlo někde fungovat, ale ne u nás. Nedokážu si představit skutečnost, že škola vyhazuje někoho, z koho jí tečou peníze. Studenti z chudších rodin by měli se studiem problémy, buď by nestudovali, nebo by si museli půjčit (případně dřít každý volný okamžik na brigádě) a kdo by chtěl začínat život s půjčkou?

Také souhlasí s novoroční amnestií, je toto normální? Lidé, kteří díky H systému přišli o velké peníze nebudou odškodněni a lidé, kteří na tom vydělali miliony uniknou bez trestu.

Další věc, hlasoval pro zvýšení daní. Sice si pánové spočítali, kolik by na tom měli vydělat, ale reálné výsledky jsou někde jinde. Lidé zase o něco více šetří, o něco méně se prodá, takže není potřeba tolik vyrobit, není tolik práce, lidé jsou propuštěni. Propuštění nemají peněz nazbyt, šetří a tak to pokračuje pořád dokola.

Jednou z posledních věcí je jeho projev, prezident má reprezentovat, což jde špatně, když vám pořádně nerozumí. Ale to nehraje až takovou roli, kdyby měl jiné názory, volil bych klidně jeho.

Abych neplival jen na Karla, Zeman má na sobě také hodně svinstva (opoziční smlouva například), ale dokáže pohotově reagovat (stačí si poslechnut prezidentský duel) a svoje stanovisko dobře obhájit, zatímco Karel často mlží. Se Zemanovými názory většinou souhlasím (samozřejmě že existuje také několik (více) výjimek) a celkově má o něco méně negativ než Karel. Tudíž Zeman je ono menší zlo.

Upozornění na konec: Nechci se s nikým hádat, kdo je lepší, jen jsem přednesl své názory, ať si každý udělá obrázek sám. Ať to vyhraje kdokoliv, můžeme si pak navzájem stěžovat, jak špatně volby dopadly, známe přec národ český.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#104 Příspěvek od Hydrawerk »

:roll:
Přílohy
volim karla02.JPG
(39.08 KiB) Staženo 27 x

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#105 Příspěvek od masar »

>kajus - Ve tvém seznamu negativ pana Schwarzenberga chybí to nejvážnější - postoj k Benešovým dekretům. To je podle mne věc, proti které jsou ostatní negativa či pozitiva zcela bezvýznamná vzhledem k prezidentské funkci a pravomocem z ní vyplývajícím.
Prezidentem České republiky nemůže být člověk, který by nejraději viděl její spoluzakladatele před soudem v Haagu. Bohužel, je asi hodně lidí, kteří význam Benešových dekretů nepochopili a nebo ho podceňují a nevědí, že vyvažují státnost a suverenitu České republiky "roztomilostí" a noblesou senilního pána. Zeman to charakterizoval Werichovým citátem "Kde blb, tam nebezpečno".
:wink:

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“