Muniční sklad Vrbětice a stálé výbuchy

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#91 Příspěvek od Hydrawerk »

Vrběticemi se odpoledne ozvalo několik dalších výbuchů
12. 12. 2014 23:08

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region ... h-vybuchu/

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#92 Příspěvek od p32 »

"Neohrozil by nikoho ani, kdyby s ním neopatrný pyrotechnik spadl ze žebříku, snad jen jeho."
„Za 55 let, co dělám svou práci, nikdy nevybuchl muniční sklad. Nyní dva v krátké době. Něco tu nehraje,“

Jsem stále stejného názoru. Jen bych dodal další názor - Co se tím má v médiích schovat ???

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#93 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já osobně bych taky dělostřelecký granát, co prošel ohněm a ještě se proletěl vzduchem, považoval opravdu za nebezpečný a šel bych cestou nejmenšího rizika.

Možná, kdyby z toho nebylo politické téma, tak tam jeden chlap vyleze, granát vytáhne, zavolá "chytej" a hodí to kámošovi na zemi...

Mám na zahradě dva prázdný, tady je toho po válce plnej les, možná bych to mohl taky zapíchnout do záhonku a zavolat média, že to doletělo až sem. Tritol z toho uloupila už předchozí generace...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#94 Příspěvek od stasek »

Že je to celý nějak divný je jasný už od začátku. Ty občasný výbuchy, co se odtud ozývají nemají podle mě opodstatnění, spíš mě připadá, že je někdo úmyslně kamufluje. Tam nemá co od sebe samo bouchat. To je hovadina. Připadá mi to jako umělý oddalování zásahu armády, případně policie, aby se na případnej průser přišlo až později, až budou stopy zameteny. Taky se nějak nemluví o těch stovkách samopalů, co zde byly. Ty jsou jako taky rozházený po lese? Byly tam vůbec? Odvoz munice je podle mě možný ihned, nevidím důvod proč ne. Dělá to na mě dojem, pokud tedy Ondruš nekecá, že zboží někdo Ondrušovic chlebodárcům vyfoukl a chtěl to zamaskovat explozí. Jenže ono to nějak zklamalo, poněvadž to nemohlo vybuchnout vše naráz. Takže spíš dojem diletantismu.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#95 Příspěvek od Standa99 »

už to začali z těch skladů odvážet 8O
Přílohy
vrbetice.jpg
(134.21 KiB) Staženo 155 x
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#96 Příspěvek od ZdenekHQ »

To vezou kluci šikovní do výkupny šrotu, ne ? :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#97 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak, naši poslanci se konečně dostali k tomu, aby pokračovali v přerušené schůzi o muničáku. Bohužel za celou dobu tam padly pouze dvě nové informace:

1. Společnost Bochemie se chystá žalovat český stát, protože netušila, že svoje rakety rozebírá v prostoru, kde se nachází i sklady munice. Dále chce uplatnit náhradu škody za to, že jim z bezpečnostních důvodů zavřeli plyn, aby náhodou nevyletěli do povětří i oni.

http://www.lidovky.cz/odskodneni-za-vrb ... _domov_jzl

2. Český stát se chystá žalovat o náhradu škody i právník firmy, co jí ty dva sklady vybuchly. Proč, to zatím nikdo neví, ale u nás je možné cokoliv.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#98 Příspěvek od EKKAR »

Standa99 píše:už to začali z těch skladů odvážet 8O
Přesně takhle vzniká FÁMA - tohle není žádná munice, na tom fíkusu je přivázaná letecká "vnější přídavná palivová nádrž" alias "bak".
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#99 Příspěvek od Jimmi2 »

Takže to asi nemá v dýzlu, když potřebuje tak velkou přídavnou nádrž 8-)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#100 Příspěvek od EKKAR »

No, vzhledem k tomu, že tyhle baky mívají objem obvykle (minimálně) 400-500 litrů, asi by se po objednávce u pumpy "Šéfe, plnou!" nejdřív prohnul on při placení - a nejspíš hned potom i všecky sloupky kastle od tý váhy...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#101 Příspěvek od Celeron »

A na co má BAK vlastně na zadku balanční křidýlka? V závěsu za letu je to snad buřt. Jedině že by to mělo při odhození poloprázdný nádrže funkci nouzovýho bombardovacího zbraňovýho systému. :)
A propo, co vlastně udělá JET A-1, kterej má asi 800kg na kubik v BAKu při ustáleným volným pádu? Bude se držet gravitací v čumáku, nebo půjde do zadku? Už je to hodně dlouho, co jsem měl fyziku ve škole. :oops:
Jirka

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#102 Příspěvek od EKKAR »

"Stabilizátory" právě slouží k tomu, aby se to těleso při případným odhození chovalo jako "bomba" a padalo čumákem dopředu bez převracení (přitom by to mohlo ohrozit vlastní nosič). Během letu pak zlepšujou obtok kolem konce tělesa = laminarizuje se tak proudění kolem nádrže a zmenšuje indukovanej odpor.

Chování kapaliny uvnitř nějaký nádoby během volnýho pádu záleží na tom, jestli ta nádoba má pevný nebo pružný stěny (baky pozdější = novější provenience mají uvnitř gumovej vak, starší byly jen holá vytvarovaná plechovice s odběrným potrubím nastaveným rychlospojkou právě kvůli odhození) a na povrchovým napětí tý kapaliny plus na smáčivosti stěn nádoby tou kapalinou. Možnosti jsou od vytvoření centrální vzduchový bubliny obklopený kapalinou přilepenou ke stěnám až po centrální "kapici" obklopenou vzduchem mezi ní a stěnama - platí pro nádrž s pevnou stěnou. Gumovej vak se vlastní pružností smršťuje a do jistý míry eliminuje možnost vzniku velkejch bublin - zároveň tak částečně nahrazuje transportní čerpadlo pro dopravu paliva ven z takový nádrže...


O konkrétním chování kerosinu nebo Jet-A1 ti nic neřeknu, protože neznám ani jeho povrchový napětí, ani smáčivost vůči povrchu tý konkrétní nádrže.
Ale když vezmu, že kerosin je jen "lepší petrolej" a to, že klasickej petrolej do lamp má sám vysokou vzlínavost (umí vyvzlínat i zpod šroubem utaženýho gumovýho těsnění a zasákne i do zrezivělýho závitu), tak bych si tipnul, že během volnýho pádu se bude snažit "nalepit na stěny" = vytvoří vrstvu na stěnách s případnou "centrální bublinou", pokud uvnitř nádrže ještě nějakej vzduch bude. Samozřejmostí je předpoklad, že na to bude mít dost času = že ten volnej pád bude trvat aspoň několik sekund...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#103 Příspěvek od kokun »

Tak celá ta sranda (nás všechny?) vyjde pěkně draho:
Ve Vrběticích policisté a hasiči prohledávají první epicentrum výbuchu :evil:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
rimi
Příspěvky: 288
Registrován: 26 čer 2011, 02:00
Bydliště: Pribor

#104 Příspěvek od rimi »

No asi se to pomalu rozpleta, citace je z fora AK:
Takže dôvod výbuchu v Novákoch by sme mali.
Časť munície, ktorú našli v Líbyi a u bojovníkov Islamského štátu v Iraku, má číslo šarže zhodné s muníciou zo slovinských armádnych skladov. Ide o šaržu TB8606. Toto číslo šarže odkazuje na rakety, ktoré boli odoslané v roku 2005 na likvidáciu do Vojenského opravárenského podniku v Novákoch
http://www.topky.sk/cl/10/1592057/Hroza ... v-Novakoch
Možno sa dočkáme aj dôvodu výbuchu vo Vrběticích?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#105 Příspěvek od EKKAR »

Neboli přeloženo do lidský řeči, NĚKDO potřeboval, aby se zamaskovala ztráta X stovek tun munice - takže se nechalo něco málo buchnout, aby se daleko větší množství mohlo prohlásit za "ztracený při nehodě" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“