Republice scházej učni

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
arduino2015
Příspěvky: 158
Registrován: 30 led 2015, 01:00

#91 Příspěvek od arduino2015 »

"se uznávala kvalifikace jen v oboru, který studovali, tak jich bude nezaměstnaných stejně, ale spíše více."

Co přesně tímto myslíš?

Mě osobně přijde idea, že by se jakýmkoliv vzdělancům mělo uznávat jen to, co formálně vystudovali, jako naprosto zcestné, zvlášť v dnešní době rychlých změn.

Znám elektronika, co drátuje rozvaděče, znám elektronika se zaměřením na bezpečnostní systémy, co pracuje v chemičce. A oba dělají tu práci výborně.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#92 Příspěvek od p32 »

Máš to popletené, ale to je dané asi dobou. To, že je někdo elektronik a pracuje na elektřině, tak to je přece v pořádku. A jestli to je v chemičce ? Proč ne, když je to na elektřině. Já zase znám jednoho chemika a ten dost kecal do finančnictví. Také nevím, proč by zemědělec VŠ měl mít možnost pracovat např. ve strojírenském podniku pro výrobu turbín jako vedoucí výroby místo strojaře VŠ a být placen jako by dělal stejnou školu. Měl by si udělat nějaký aspoň tříletý rychlokurs v Plzni, aby měl tu správnou kvalifikaci, ne ? Beru to, že kominík s maturitou má prostě maturitu a proto je stejně hodnocen jako středoškolák (strojírenská či elektro) s maturitou. Určitě umí to samé, když má tu pseudomaturitu, ne ?

Uživatelský avatar
arduino2015
Příspěvky: 158
Registrován: 30 led 2015, 01:00

#93 Příspěvek od arduino2015 »

"Já zase znám jednoho chemika a ten dost kecal do finančnictví. "

Jo, jeho znám taky, taky kdysi profackoval jednoho kluka, když od něj slyšel, že je zloděj.

Jde tu spíš o to, že ten v chemičce nedělá elektropráci, ale právě chemika. A vím moc dobře, že většina skript a učebnic, co se dnes používají, pamatují ještě soudruha Husáka u kormidla, takže je zcestné si myslet, že dané formální vzdělání ti dá do života potřebné kvantum vědomostí... je tudíž jedno, zda pak budeš dělat v elektru, anebo v chemii, i tak se budeš nucen plno věcí doučit.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#94 Příspěvek od konosuke »

Chemik správcem státní kasy byl, to ano, žádný génius ale VŠ nějakou měl, už tam není a jenom hůř a hůř...Bolšán rozkazem strany vyráběl inženýry za dva roky dálkové VŠ ale to byli staří zkušení kocouři z provozu a chyběl jim jenom ten papír s razítkem tedy diplom. Ten se dneska hodí coby dekorace špajzu. ČR potřebuje agenturní otroky do montoven, za minimálku, nádeníky na telefon. Mně tam nevzali (Hyundai Nošovice, TŽ a.s.Třinec...) starej prej na tuhle práci jenomže jiné tu v kraji není. A stěhovat se za prací jak kočovný cikán ? Bydlet v karavanu ? Na velkou do lesa a mýt se v potoce ? A kde berou ? Poraďte.
Naposledy upravil(a) konosuke dne 01 úno 2015, 11:07, celkem upraveno 1 x.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#95 Příspěvek od Kvicala_r »

arduino2015 píše:A vím moc dobře, že většina skript a učebnic, co se dnes používají, pamatují ještě soudruha Husáka u kormidla, takže je zcestné si myslet, že dané formální vzdělání ti dá do života potřebné kvantum vědomostí...
A teď mi tefda vysvětli, co se mění na základech elektro, chemie, strojařiny.
Jasně jsou i nové poznatky, které ještě v některých skriptech nejsou zahrnuty - ale ty základy se naučit stejně musíš, abys ty novější technologie mohl pochopit. Tohle zavání názorem, že vše co bylo před 89 je špatně - a to rozhodně v rovině techniky NEPLATÍ!
Je pak k pláči, když člověk s elektro průmkou (navíc biomedicínou Bc.) neumí nakreslit schematickou značku LEDky a chtít po něm, aby zapojil pár LEDek na 12V (vymyslel serio/paralelní kombinaci) je nadlidský úkol.
Pořád mudrujete, ale pokud má někdo červený diplom z elektra, nemůže být pro něj problém si práci najít - pokud je ochotný dojíždět pár (možná desítek) km.

Pokud někdo znáte šikovného člověka s elektro na SM, klidně mi dejte vědět. Pořád se u nás hledají schopní lidi.. tím myslím, že trvale je nenaplněná poptávka po cca 5 lidech HW zaměření

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#96 Příspěvek od konosuke »

Asi žijem každý na jiném světadíle nebo možná jiné planetě. Nejvíc mě sere dávat do jednoho pytle lemply notorické nefachčenka a starši namnoze kvalifikované lidi co místo neseženou i kdyby se po....Kdo nezažil stejně nepochopí.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
arduino2015
Příspěvky: 158
Registrován: 30 led 2015, 01:00

#97 Příspěvek od arduino2015 »

konosuke píše:Asi žijem každý na jiném světadíle nebo možná jiné planetě. Nejvíc mě sere dávat do jednoho pytle lemply notorické nefachčenka a starši namnoze kvalifikované lidi co místo neseženou i kdyby se po....Kdo nezažil stejně nepochopí.
Já zažil, a souhlasím s tím, že republika potřebuje hlavně agenturní poskoky pro zahraniční firmy za hladovou mzdu - ti, co neumřou hlady, ale nebudou mít na to, aby si rozšířili vzdělání anebo, nedej Bůh odcestovali.

Jak se podřekl ministr školství Chládek, ČR konzultuje obsazenost oboů s Německou hospodářskou komorou, ale kopá si tím vlastní hrob. Slováci nás údajně za pár let v hospodářský úrovni předeženou, a důvodem je to, že větší podíl tamnějších podniků tam vlastní Slováci... tudíž ty peníze, co se tam vygenerují, neopustí zemi.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#98 Příspěvek od rnbw »

Ktore podniky? VW, KIA, PSA, US Steel, Slovak Telekom, Orange?

Slovensky podnik je napriklad Vahostav - a ten funguje tak, ze dostane od vlady zakazku, vsetko da postavit subdodavatelom a nasledne im nezaplati.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#99 Příspěvek od Habesan »

Pochopím, že si někdo idealizuje Švýcarsko, ale idealizovat si Slovensko už je příliš.
Na to jsme byli dostatečně dlouho jeden stát, aby se pokazily obě strany řeky moravy...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#100 Příspěvek od Hill »

Pokračování vlákna se zcela odchýlilo od probíraného tématu. Diskusi o původu národů a otázkách genetiky najdete tady.
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“