Vyherni hraci automaty-moznosti hacknuti

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#91 Příspěvek od Panda38 »

Žeby i nějaký magnetický snímač?

Jo, ven leze přímo hodnota akceptované bankovky.

S aktualizací je to problém. Nové bankovky musí aktualizovat výrobce a ten u staršího zařízení už ani neexistuje.

Jde to k sešrotování, tak bych z toho ještě rád něco zachránil, ale zdá se že jediné užitečné byly EEPROMky.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#92 Příspěvek od PotPalo »

Ako píšem, sníma to magnetické prvky, je tam niečo ako širšia hlava, podobná ako na magnetofóne. Keď sa pozrieš na bankovku proti svetlu, sú na nej také tmavšie pásiky (akoby vodotlačové pruhy, ale v strede), na každej inak usporiadané. Neviem, ale možno je to práve ten magnetický záznam.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#93 Příspěvek od Panda38 »

Tady jsem našel uvedené ochranné prvky bankovek. Dolarovky používají magnetické pigmenty. Magnetické senzory budou mít asi jen ty lepší akceptory, ty naše z Číny asi ne. http://fyzweb.cz/clanky/index.php?id=212

Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#94 Příspěvek od Panda38 »

Po rozkuchání jednoho z těch akceptorů jsem našel jen řadu optických snímačů na obou stranách bankovky, detekce tedy pouze optická.

Ale zaujalo mě, že akceptor je řízený 16-bitovým signálovým procesorem Microchip dsPIC33FJ256MC710 (zde datasheet, 100 pinů, 256 KB ROM, 30 KB RAM, 9 timerů 16-bit, 8x PWM, 2x 12-bit ADC 32 kanálů). Se signálovými procesory jsem ještě nedělal - neví někdo zda to může být k něčemu použitelné k amatérskému bastlení? Vůbec mě nenapadá, na co by se to dalo využít pro amatéra. I když, jak se dívám do datasheetu, zdá se že to je skoro normální procesor, jen víc zaměřený na výkonnější zpracování signálů, jestli to dobře chápu?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“