Tesla MC 902 (911)

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#91 Příspěvek od konosuke »

Tesla MC901- 902 (a další) má šuplík (čtečku) Philips stejnou co můj Technics PG400A (pravej audio veterán AD1991) po delší odstávce (měsíc-dva) načítá - hledá stopu 10-20 min. potom - po krátkém zahřátí provozem - funguje, zatím do ničeho nešťárám, nenastavuji abych to nedomršil definitive...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#92 Příspěvek od rnbw »

To budu asi elyty.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#93 Příspěvek od konosuke »

taky absence "kurvítka" které by zapracovalo už mnohem dřív
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#94 Příspěvek od starecd »

konosuke: kono mýlíš se ve tvém Technicsu je 4/19 a šuplík jako byl na Etě a Philipsu 480 a 482. Na 902 a 901 je totožná mechanika jako na Philipsu 460 a 350 a je odlišná.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#95 Příspěvek od konosuke »

no, přít se nebudem, napsal jsem Philips - bez číselné specifikace, někde tu lítá podrobná tabulka - přehled CD mechanik jenom ji dohledat...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#96 Příspěvek od masar »

Něco jsem tu také dával.
:wink:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#97 Příspěvek od konosuke »

Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
HonzaEM
Příspěvky: 1
Registrován: 22 led 2020, 01:00

#98 Příspěvek od HonzaEM »

lubos1961 píše:Zdravím
I když se CD do sestavy 820A,S M260/261 nedělalo, já si jí vyrobil.
L. Malina
Nešlo to uděla tak, že by bargraf vybuzení zůstal (a funkční) a displej pro CD přehrávač by byl místo těch spínačů dole vpravo, kde bylo přepínání typu pásky, opakování reprodukce a podobně?

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#99 Příspěvek od starecd »

konosuke: to už jsem ti říkal dávno, že budou v háji kondy, hlavně axiály Philips a rnbw, to taky potvrdil.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#100 Příspěvek od sinclair »

Jindro, co je v řiti, když po zapnutí svítí LED na disk, ale nesvítí displej a nejde ani žádný ovládání? Ještě jsem to ani neotevřel a neměřil.
Je to z byty, takže oxidy konektorů asi moc ne.
Udělalo to doslova "přes noc" na jedné mé vlastní 902 :D

Uživatelský avatar
lubos1961
Příspěvky: 324
Registrován: 20 črc 2010, 02:00
Bydliště: Nový Jičín

#101 Příspěvek od lubos1961 »

Pro HonzaEM
Zdravím, Dobrý nápad. Já u mého kusu mám ale použité dva displeje protože jeden je na CD přehrávač a druhý je pro MP3 přehrávač a v místě spínačů je pod dvířky další deska s plošnýmmi spoji a vstup na SD kartu a USB vstup, takže to jsou vlastně dva přístroje v jednom a s bluetooth tři.
Přílohy
P1090240b.jpg

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#102 Příspěvek od starecd »

sinclair:máš sz

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#103 Příspěvek od starecd »

Nechci zakládat další vlákno, tak to střelím do starého. Mám teď rozdělanou 902, která je celkem v dobrém stavu s původním displejem a viditelně málo používanou. Jenže od začátku prů.er, místo čočky díra, vytřepal jsem ji, ale nedala se použít. Dotazoval jsem se majitele, co se stalo neodpověděl. Tak jsem připájel novou hlavu a vyměnil kondy na servodesce, nastavil laser a začal zkoušet, skoro vše ok, ale načítá origoš CD asi 10vteřin, to je moc. Trimr na focus tam je, ale v servisce žádná zmínka ani měřící body, tak nevím, co s tím. Poradí někdo?

Uživatelský avatar
eboss
Příspěvky: 41
Registrován: 01 úno 2007, 01:00

#104 Příspěvek od eboss »

Taky nechci zakládat nové, potřeboval bych poradit s CD460 Philips, po zapnutí vše OK, rychle načte a hraje, po určité době se displej i LEDky zblázní a začnou různě poblikávat a rozsvěcovat různé segmenty, po vypnutí zapnutí chvilku OK. Díky za jakoukoliv radu.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#105 Příspěvek od starecd »

eboss: zkontroluj stábl na 5v v napájení a přívodní káble k panelu,měl jsem stejnou závadu u 911(byl urvaný 5v), pokud to nebude fachčit, tak může být problém ještě u IO na panelu ale hlavně už asi displej končí.Kontrola displeje:
Pouze zapnutý přehrávač bez CD.Kontrola zmáčknout tlačítko<objeví se 99:00mačkáním tlačítka až na 0 zjistíte, jestli je displej ok, operaci zopakujete a druhou polovinu zkontrolujete, když u indexu zmáčknete zase tlačítko <(u indexu) a odklikáte na 0.Kontrola je hotová, Jo, ještě musí svítit všechny ledky funkcí track /time, track/index, pause, repeat.
Až to zkontroluješ a bude to displej ozvi se na SZ můžu dodat.
Navíc může být i špatné sledování stopy laserem a taky malý přítlak cd k unašeči(prokluzuje), je toho dost, nepíšes jestli máš lisované cd. To vše je třeba zkontroloval.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“