Česká pošta kolabuje.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kachle
Příspěvky: 276
Registrován: 23 lis 2015, 01:00

#91 Příspěvek od kachle »

hovno si pomůžeš. Je to státní moloch.

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#92 Příspěvek od Radovan_79 »

Celeron: Jasný, máš samozřejmě pravdu. Dělám sice na počtě 17 let, ale o cenách toho víš víc ty. Balík do ruky nikdy, NIKDY nestál 86,- Kč. A nejlevnější balík pojištěnej na 5000,- Kč to sice není, ale cenný balík pojištěný stejně stojí asi o bůra míň.
Ale opakuji, ty toho víš určitě více než já, jak bych já mohl něco o cenách zásilek vědět.
:roll:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#93 Příspěvek od Celeron »

Že ses nevyjádřil k tý druhý části, když děláš 17 let na poště. :roll:
Každej nemůže vědět všecko. :wink:
Já jsem živnostník od roku 1988, což je 28 let a dodnes jsem pořádně nepřišel na to, jak se přesně chovaj státní institituce v týhle zemi. :evil:
Hlavně Finanční úřad a taky Česká pošta. Ta mi co pamatuju ztratila a nikdy nenašla cca 7 zásilek a dokonce mi zkoušela 3 x zadržovat peníze za dobírky, které měla převést na bankovní účet. Doloval jsem to z ní dost dlouho, mimimálně měsíc.
Tož tak, to je Č.P.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#94 Příspěvek od Radovan_79 »

K druhé části se vyjádřit nemohu. Jednak nejsem mluvčím a druhak nepracuji na úseku dodávání zásilek a logistiky. Je to stejné, jako kdybys chtěl po chirurgovi vyjádření, proč ortoped v téže nemocnici něco posral.
Dobírky ti nikdo nezadržoval záměrně, ale mohla nastat jedna z možností:
a) doručovatel, nebo kdo to vydával, zapomněl vzít z balíku složenku, peníze se vyberou a zaúčtují na zvláštní účet a čeká se na reklamaci, až se o ně odesílatel ozve
b) když to došlo, kam mělo, tak to došlo bez té složenky, sloupla se cestou apod., dále viz a)
c) číslo účtu na složence bylo vyplněné tak, že to nepřečetl skener, případně to připouštělo dvojí výklad (třeba rukou psané 4 vs. 7 a podobně), v těchto případech se to raději nepošle, než by se to poslalo blbě jinam, dále viz a)
d) číslo účtu je napsané blbě a poště to banka vrátí, dále viz a)
Hele, já chápu že se to stane a nasere to, ale zase vykřikovat "voni mi to ukradli a teď z mých peněz mají pré". Víš kolik se toho (jak jsem popsal výš) stane denně v celé ČR? Samozřejmě se může stát (a stane, jsme lidi, i my na poště, i ty živnostník) renonc a něco se posere. Když ti pošta něco ztratí, tak za to dostaneš náhradu, ne? Od toho si můžeš pojistit zásilku třeba na milion... Nejlepší ale je, když si někdo pošle obyčejně ("co nejlevnějc") něco, co má cenu třeba deset tisíc. Tak to pak ale sorry.
Ale co si opotřebovávám klávesnici, jsi starý a moudrý, tak víš určitě úúúplně všechno.
Takže tak. O živnostnících a "živnostnících" bych ti taky uměl vykládat hodiny a hodiny; nemysli si, že tvoje hovno nesmrdí.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#95 Příspěvek od ZVUK2000 »

Co říkáte na novoroční zdražení balíku pošty? Dnes jsem za dva balíčky do ČR a jedno psaní na SK platil 290kc misto loňských 180 :evil:

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#96 Příspěvek od starecd »

Loni byla jen malá zmínka, ale psali, že budou zdražovat balíky a dopisy do zahraničí.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#97 Příspěvek od ZVUK2000 »

To jsem si také myslel. Ale zdražily i tuzemské. Hlavně že pošta říkala že jen do zahraničí :cry:

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#98 Příspěvek od Mysteri »

Trochu mimo Vašej ČR témy o pošte, ide o skúsenosť so štátnou poštou u nás v SR: Zásielky domov - OK. Malé obálky (aj dobierky) donesie pošťáčka, keď som doma, vždy zazvoní a ,,odovzdávka" prebehne O.K., Väčšie zásielky (balíky) rozvážajú ,,žlté" poštové autá, odovzdávka tiež O.K. Dokonca nastal jeden problém, keď som bol JA nasr.tý. : Dostal som SMS od policie, že malý technický preukaz (prihlasoval som nedávno nový svoj vrak...), bol odoslaný. Na druhý deň ma o 7:50 zobudil na mobil (mal som popoludňajšiu smenu - preto som ešte sníval svoj sen...) kurier-pošťák, že má pre mńa malý technický preukaz a či budem o cca 30 minút doma . Ja že Áno. Rýchlo som sa obliekol, vykakať som sa však už nestihol, lebo už zvonil. Cca po 8 minutach! Tak strapatý, so zasr... prdelou som prišiel k jeho autu, podpísal list, prišiel domov a doutieral si prdel. No nezabili by ste toho poštára :?: :?: :?: Avšak, navštíviť Poštu, ten zážitok je rovnaký u Vás, aj u nás. Rady, šikana, zavreté okienka, nervozita ( najmä, ak nejaký naivný niečo vybavuje cez Poštovú banku....) :twisted:

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#99 Příspěvek od TAKJAN »

Včera v 12 30 vytvořena objednávka, dnes v 09 30 dodáno. Z Olomóca. Tak nějak si to představuju.
Geis Parcel

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#100 Příspěvek od p32 »

Jo? V pátek jsem potvrzoval odpovědním lístkem reklamaci, že nic nedošlo. Do Prahy poště 5, no a tak si to zase nepředstavuji já. Já chci jen to, co jsem si před měsícem zaplatil a Česká Pošta to není schopna dodat.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#101 Příspěvek od FHonza »

U nás se Česká pošta už déle než rok neobtěžuje balíčky vůbec doručovat domů. Vždy adresát nezastižen, lístek se v kaslíku objeví průměrně za dva dny po "doručovacím pokusu". Nějakou dobu jsem to zkoušel řešit, ale bezvýsledně. Jak mi bylo vysvětleno "kluci toho mají moc a u vás se špatně parkuje".

Oznámení se v kaslíku objeví později, protože ty zas rozváží jiná pošta. Balíčky rozváží buď pošta Praha 5 nebo depo Říčany, oznámení do kaslíku roznáší pošta Praha 6 a balíček je pak uložen na poště Praha 1 :) Alespoň takhle mi to vysvětlili na poště.

Od té doby co má PPL parcelshop se snažím nic jiného nepoužívat. Cena je zhruba poloviční, míst k vyzvednutí je hodně.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“