Příroda kolem nás

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#91 Příspěvek od dudo02 »

Nakadah píše:Nevěřil bych, jak krásně jí půjde šplhání po fasádě. Malý chlupatý Spiderman...
Tiež som čakal, že bude mať väčšie problémy s odchodom :) .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#92 Příspěvek od EKKAR »

kejki píše:V USA se baví vymýšlení překážek, které musí překonat, jsou dost vytrvalé a učenlivé.
Jenže tam to nejsou naše zrzavý/černý potvůrky, tam to jsou burunduci - zemní veverky ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#93 Příspěvek od Celeron »

konosuke píše:celkem chytré zvířátko, za sklem okna je v bezpečí
Kdysi jsem byl v hotelu Helios na Štrbským Plese v Tatrách. Tam byly veverky úplně naučený šmejdit po oknech v druhým a třetím patře. A pokud nic nenašly, byly schopný vlýst pootevřeným oknem do pokoje a naše přítomnost jim byla zcela volná.
Jo a párkrát nás po ránu vzbudil medvěd, co vybíral popelnice. Taky naprosto voraženej. Někde mám papírový fotky, zkusím je nalýzt.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#94 Příspěvek od rnbw »

Pozri si na webe fotky, ako Helios vyzera teraz. Podnikanie na slovensky sposob...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#95 Příspěvek od Celeron »

8O 8O 8O V 90 roce to byl špičkovej lázeňskej areál, kam jsem se ulil na 5 týdnů abych překlepal nejistý období při reorganizaci mýho zaměstnání. Když jsem tam dorazil, tak ten samej den začala válka v Gulfu. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#96 Příspěvek od konosuke »

medvěd to už je mega kalibr a nebezpečný když hladoví...po železárnách nám šmejdí liška, nebojí se, hledá zbytky v kontejnerech za závodní kuchyni, zajíce potkávám běžně, i srnka bývá vidět
Přílohy
srnky2.gif
(45.14 KiB) Staženo 17 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#97 Příspěvek od stasek »

Možná to sem nepatří, mouchy nejsou zvířátka ale hmyz, ale nedovedu si to vysvětlit.
Když hodím slupku od banánu do koše ve svým kutlochu a nechám ji tam nějaký den, tak se mě tam objeví takový malý mušky. Určitě se líhnou někde na tý slupce. Jenom mě není jasný, počátek toho líhnutí. Je tam sucho, teplota 21°C a v týto roční době ty mušky venku nelítají. V baráku je taky nemáme. Ku-va, kde se berou, kdo je tam nasadil. Přece nemůžou vzniknout jen ze slupky. :roll:
Času dosti mám, trpělivost musím míti.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#98 Příspěvek od EKKAR »

Hledej "octomilka", "ovocná muška" nebo i "Drosophila", dovíš se víc.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#99 Příspěvek od Celeron »

Já jsem minulej tejden vymetal chcíplý mouchy z meziprostoru špaletových oken otočených na jih. A bylo jich tam tak 20. Kudy se tam mrchy dostanou mě není moc jasný, vnitřní a vnější křídla jsou zatěsněný hadičkovým těsněním. Když za větru strčím do meziprostoru svíčku, tak se plamen ani nehne, takže ty hadice těsní. A stejně tam mrchy někudy vlezou a to každej rok. Prostě jdou na podzim za teplem, ono za venkovním dvousklem je hodně přes 30 stupňů, i když je venku jen 10.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#100 Příspěvek od sinclair »

Tady u nás, u boudy/kašny lesního pramene Aloiska, co opravdu stojí na okraji lesa a pramení někde v něm, už asi tak 40 generací veverek bere oříšky a cokoli podobného přímo z natažený ruky.
Sedneš na lavičku, zachrastíš sáčkem, nasypeš si třeba lískáče do dlaně a nejdýl do pěti minut holka z ničehonic sjede jak blesk z haluzí stromu nad Tebou.
Na chvilku posedí vedle na opěradle lavky, anebo před Tebou - asi zjišťuje, co seš zač. Do pár minut po "rekognoskaci" si přijde z natažené ruky vzít. A ne jedenkrát - klidně během deseti minut si do špajzu odnosí plný pytlík lískáčů. A od pravidelných krmičů si berou rovnou, bez kontroly.
Je to chytrý jak čerti. Je třeba zajímavý, že jim vůbec nevadí, když mám třeba v druhý ruce zapálenou cigaretu, ale k babám na vedlejší lavičce se bály přiblížit na metr, ať natahovaly ruky jak chtěly.
Černý i zrzavý, malý i velký - někdy se jich na tom plácku u laviček sejde i pět. Někde mám ještě klasickou čb fotku ze Sixe, jak si z ruky mé tehdejší nastávající berou ty veverky rovnou dvě.
Nikdy jsem tam neviděl mezi nima nějaký rvačky, nebo nějakou rivalitu. Černý se zrzavýma, velký s malýma, snášejí se.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#101 Příspěvek od EKKAR »

Mám tu samou zkušenost s veverkama jako Leoš - akorát je víc jak 40 roků stará a z Mariánskejch lázní, kde v parku (přesnou lokalitu už si samozřejmě nepamatuju - už jsem napsal, je to víc jak 40 roků a já byl 7letej kluk) si takhle veveřice chodily k lázeňským hostům pro pamlsky - oříšky, piškoty, ale i kus rohlíku nebo chleba. Dokonce se tam na lázeňským domě vyprávělo o srnkách, který tam měly brát chleba z ruky - ale údajně někde dál v lese, na vlastní oči jsem to neviděl - ty veveřice ale jo, dokonce jsem je zkoušel krmit taky - ale asi jak jsem nebyl dlouhodobej host, na rozdíl od těch stálejch nebo dlouhodobějších pacošů jsem asi nebudil takovou důvěru a veverky ke mně na dosah ruky nešly - i když pro oříšky pohozený metr od lavičky na cestičku si normálně přišly ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#102 Příspěvek od forbidden »

S veverkama zkušenosti nemám, ale tady v oboře Holedná (brňáci znají), jsou tak rozmazlený daňci a mufloni, že normálně postávají na cestě a od lidí přímo žebrají. Potvory učenlivý. Občas oborou jezdím v noci za tmy na kole a to se mi ani neobtěžují uhýbat z cesty. Dole je potok, tak se tam v noci asi chodí napít. Ale normálně stojí jak puk, čumí mi do světla na kole a ani se nehne. Kdybych byl pytlák, tak je stačí sbírat. :D

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#103 Příspěvek od kejki »

K těm muškám, docela se v bytových domech šíří moucha koutule, stačí jí špína na vnitřní straně odpadu. V nemocnici v suterénu taky byly.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#104 Příspěvek od stasek »

Mě jde o to, že venku mrzne, nikdy jsme je doma neměli a nemáme a najednou se z koše vyklubaly. Copak to nepotřebuje nějakou samici, která klade vajíčka? Kde se ale vezme z venku z mrazu? To mě není jasný. Bohužel, to jsem se nedozvěděl. jejich šíření v létě, by mě hlavou nevrtalo, ale přece nevzniknou z banánový šupky.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#105 Příspěvek od rnbw »

Podla mna sa daju doniest na ovoci z obchodu. Staci potom dlhsie nevyniest kos a uz sa odtial roja.
Este existuju mensie musky - cierne, tie byvaju v kvetoch. Lietaju pomaly a nemaju dobre reflexy, tak sa daju dobre chytat a zabijat vo vzduchu.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“