Kapacita autobaterie

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#91 Příspěvek od EKKAR »

Anebo se k ní prohrabat skrz podběh ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#92 Příspěvek od Celeron »

Jo vloni jsem měnil v -10 baterku v C4 Pikaču. Myslel jsem, že se z toho vopupínkuju, kolik se toho muselo rozdělat aby šla vytáhnout. A přitom je v podstatě hned pod otvírací haupnou ale zastrčená směrem k palubovce. Málem mě hnáty umrzly. :roll: Prostě frantíci neznaj zimu, když tam je v lednu -5 tak tomu říkaj "šílenej mráz".
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#93 Příspěvek od EKKAR »

Je to asi dva roky, do fabriky přijel maník s tahačem a návěsem z ČSAD Ostrava, značku tahače už si přesně nevybavím - ale nechal si cosi zapnutýho a v pátek večer odjel, že přijede v neděli na nakládku - a ono mu to vycucalo baterky tak, že ani nenatočil. A baterky to má 2 kusy 125Ah, ale strčený dozadu mezi zadní dvojmontáže pod točnu, ale ještě víc vzadu za nima jsou 3 relativně malý vzduchojemy ... Ale s připojeným návěsem se prostě s kabelama od startovacího vozejku k baterkám nedostanete, i kdybyste se podložili - možná leda tak nějakej Hobbit by se tam protáh, nebo šimpanz s mutovanýma rukama, na kterejch by měl 3 lokty ... Nakonec musel dojet servis, soupravu nafoukali vzduchem z vnějšího zdroje, aby se jim zvedlo vzduchový pérování, pak teprve dokázali odpojit nouzově návěs a vytočit u něj nohy a se samotným natlakovaným tahačem (aby povolily automaticky zatažený brzdiče) pocuknout tak daleko od návěsu, že se na baterky dalo dosáhnout s kabelama... Operace trvající skoro půl dne se nakonec zdařila a souprava odjela, ale ta představa, že se mi něco takovýho stane někde v zimě daleko od civilizace a já si nemůžu ani nastartovat, aby mi auto zatopilo, to bych asi namotal kolem hrdla nádrže hadr a zapálil to celý jako jeden fajrák ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#94 Příspěvek od danhard »

Za 2 hodiny to v klidu dobije obyčejnou nabíječkou připojenou někam jinam, než na baterii.

Stačí, aby měl v hlavě mozek.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#95 Příspěvek od TAKJAN »

Co bys čekal od řidiče náklaďáku.

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#96 Příspěvek od JiriTom »

Třeba ten řidič věděl, že připojit nějakou nabíječku někam na palubní napájení může být "smrtící" krok pro elektroniku auta. :)

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#97 Příspěvek od Victronix »

Zaky píše:Akumulátor se při nižších teplotách samovybíjí méně, tím ale výhody končí. Za to se fakt špatně nabíjí, ty chemické pochody jsou jak ten olej v převodovce, jsou takové zatuhlé :-) (nenadávejte mi za to, berte to s určitou mírou abstrakce) Takže kdyby byl akumulátor teplý, nebyl by s nabíjením vůbec problém, běžně krátký start odebere zanedbatelný náboj, který se do teplého akumulátoru dobije během opravdu krátké doby. Do studeného ale mnohem obtížněji.
Tohle je další důležitá informace.

Už to jako velký nesmysl nevypadá.
Hledám ideální řešení...

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#98 Příspěvek od TAKJAN »

Dnešní oleje už nejsou takové hustý humusy.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#99 Příspěvek od EKKAR »

danhard píše:Za 2 hodiny to v klidu dobije obyčejnou nabíječkou připojenou někam jinam, než na baterii.
Stačí, aby měl v hlavě mozek.
Základní předpoklad pro tebou popsanej úspěch je mít 24V nabíječku k dispozici. Byla neděle večer, teda spíš noc těsně nad pondělním ránem - fabrika má k dispozici 24V nabíječky, ale s konektorama pro ještěrkový baterie, ne pro nabíjení kamiónu. Navíc je k tomu nutný takovou nabíječku dotáhnout k tomu autu a mít dostatečně dlouhej 3f kábel pro její napájení - ten prostě nebyl. A navíc podle řeči řidiče, auto bylo ještě v jakýsi garanční době = prakticky nový, mělo najeto jen několik desítek tisíc km - tam je servisní režim trochu jinej, než u nějaký 10 let starý plechovice. O jeho inteligenci si myslím není potřeba pochybovat - prostě nehodlal případnou škodu na svěřeným autě cálovat ze svýho.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#100 Příspěvek od danhard »

Pochybuju, že by ten servis co přijel neměl satrtovací vozejk s ABS kabelem na dobíjení :roll:
Nebo jim tam radil EKKAR a oni z toho byli celí zblblí :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#101 Příspěvek od EKKAR »

danhard píše:Pochybuju, že by ten servis co přijel neměl satrtovací vozejk s ABS kabelem na dobíjení :roll:
....:lol:
My jsme startovací vozejk měli už v noci, když ty vybitý baterky šofér zjistil - nebyl první, komu se během čekání na nakládku vybily baterky. Ale ten nebylo kam na jeho kamiónu připojit - k baterkám nebylo jak se dostat a připojení jinam včetně kontaktu přímo na šrouby startéru šofér striktně odmítnul. Mobilní značkovej servis náš postup "nechat to bejt" schválil - a dál postupovali tak jak jsem popsal. Ale satrtovací vozejk neměli v dodávce ani oni... Třeba bys ty sám postupoval jinak, Vašku - my jsme se drželi toho, co chtěl řidič.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#102 Příspěvek od Victronix »

Zas řešíte hovadiny.
Hledám ideální řešení...

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“