Průša je... (přesunuto)

3D tiskárny

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#91 Příspěvek od Celeron »

Nevím, kupoval jsem ho naposled 2016. Zavolej jim.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#92 Příspěvek od termit256 »

p32 píše:No tak schválně. Napiš odkaz na ten profil, co z něho ty regály děláš. Zajímal by mě ten profil jak vypadá. Potřebuji totiž postavit něco podobného, ale většího a to bych si z plechu nesvařil, aby se to furt nekroutilo, takže to musí být šroubované. A taky by možná byla zajímavá cena za 1 metr.
Ja toho koupil kdysi pul Avie ze zkrachovale fabriky vicemene za cenu srotu.
Tiskarnu mam prevazne z 3mm, hlavni ram z 10mm plechu. Nechal jsem to vyzihat, nic se nekrouti.

Davat na x,y srouby je samozrejme blbost, je to pomale. Voziky ani masivni stolek neni zadny problem, mam to taky tak, vlastni vahou mi ale stolek sjizdel jen kdyz nebyl pripojen motor. Mam tiskarnu podobne koncepce jako tato https://www.bcn3dtechnologies.com/en/3d ... n3d-sigma/
U prusy a spol. se mi mj. nelibilo ze se s modelem hybe doprava-doleva. Kdyz se mi s tim nechce moc srat, tisknu i rychlosti 300mm/s a to bych mel obavu aby mi model nekam neulitl.

Co se tyka cen, tak to fakt nesleduju, nasel jsem rozpocet na tiskarnu, matros bez ramu vysel na cca 10k, ale urcite jsem na nejake drobnosti zapomel.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#93 Příspěvek od samec »

Dnes prvý 3D výtlačok a prvé sklamanie. Napriek tomu, že som na modeli navrhol vnútorný priemer o pol milimetra väčší, na výtlačku bol asi o pol milimetra menší a musel som ho brúsením zväčšovať, aby sa to dalo nasadiť tam, kam to patrí. Kdepak soudruzi udelali chybu? Tiež je srandovné, že v spodnej časti je výtlačok širší ako v hornej. Neexistuje na to pri tlači (pred tlačou) nejaká korekcia? A nevravte mi, že je to lacnou tlačiarňou, keď je to problém kalibrácie a teda softvéru.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#94 Příspěvek od tomasjedno »

Podle symptomů mi přijde, že jsi měl “výtisk” moc teplý a tekl ti jako svíčka na slunci.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#95 Příspěvek od Celeron »

Samec a udělals kalibraci X, Y, a E? Bez toho nemá ani cenu začínat tisknout.
Víš, jak se to dělá?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#96 Příspěvek od Standa99 »

Ve středu odpoledne objednáno (z číňanského Gearbestu), dnes dodáno + sestrojeno a rovnou odzkoušeno.
Zatím dobrý :)
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#97 Příspěvek od tomasjedno »

Ta za 197 $? Odkud to posílali, co DPH?

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#98 Příspěvek od Standa99 »

Ne tahle (Anet A8 ) byla za $130 a český sklad je někde u Prahy (takže DPH nehrozilo ani omylem), navíc když se potom vybere PPLko, tak se neplatí ani poštovné a dovezou to do dvou pracovních dnů, což se taky stalo.
Tohle vše už jsem tu napsal, jenže při čistce se kus tohoto vlákna vymazalo, protože někteří neumí napočítat do deseti.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#99 Příspěvek od p32 »

Kolik to stálo tedy v Kč? Jinak gratuluji za rychlou montáž a tisk. :lol:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#100 Příspěvek od tomasjedno »

Standa99 píše: český sklad je někde u Prahy (takže DPH nehrozilo ani omylem), navíc když se potom vybere PPLko, tak se neplatí ani poštovné a dovezou to do dvou pracovních dnů
A to je která volba? Nic takového tam nevidím.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#101 Příspěvek od p32 »

Už to tam není, ale musíš dát z Německa.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#102 Příspěvek od Standa99 »

p32: Juknul jsem na účet, ze $129,99 to převedli na 111,63€ a kurz byl 26,107, takže nakonec 2914,- Kč. Jsem rád, že to frčí, časem koupím PLA+ABS, otestuji rozměry a pohraji se s nastavením. Navíc se do toho dá nahrát jiný FW a začít znova :)

tomasjedno: Ve středu zbývaly 3 kusy (sklad Fast-23 je v ČR), když jsem ji kupoval. Ještě mají hromadu kusů ve Španělsku (Fast-29), ale za jinou cenu + samozřejmě poštovné. Možná to po víkendu zase naskladní do Fast-23, tak si to zkus pohlídat.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#103 Příspěvek od tomasjedno »

Dík za info.
Tuším, že v té ceně je to bez auto bed levelingu?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#104 Příspěvek od p32 »

Stando a jak to je z těma body, či slevovými kupóny na další nákup, co tam mají atd.?
Teď jsem se díval, tak mají poslední 2 kousky za 3409 Kč, tak jsem zvědavej jestli bude zase ta akce nebo už nic.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#105 Příspěvek od Standa99 »

p32: Byl jsem tam zaregistrovaný déle, ale tehdy jsem si jiný nákup rozmyslel a nyní jsem tam nakoupil poprvé, takže abych řekl pravdu, nějaké body/kupóny tam mají (třeba za registraci), ale zatím o nich nic nevím :)

tomasjedno: Jasně, je bez toho čidla, ani jsem nevěděl, co to je. Prvně jsem objevil tohle video, po složení tiskárny jsem pochopil, že tam nic takového není a udělal to podle tohodle videa.
Před složením jsem ještě vyzkoušel vše propojit a rozsvítit podle tohoto.

P.S. Ještě přihodím obrázek (co se tu ztratil), kde je vidět to PPLko.
Přílohy
gearbest-ppl.png
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Odpovědět

Zpět na „3D tisk“