Kdo je výrobce této antény?

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#91 Příspěvek od kokun »

konosuke píše:znáte antény Iskra ? kdysi dovozce ručkových měřáků, jo...
Jj - a tady jich najdeš hafo - a máš to "za rohem" :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#92 Příspěvek od konosuke »

ano, Sapro mám na dostřel vzduchovkou, občas tam jezdím pro tovar jako jsou SAT talíře a příslušenství nebo co... :wink:
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#93 Příspěvek od kokun »

kokun píše:Jak tyto (7LPDV a 8LPDV), tak i antény Mechanika Pha jsou ovšem pro internet tabu :o :(
Tak přece jen na NETu něco je - alespoň o těch z Aero Vodochody.
A kdo jiný než Jindra Macoun o nich (tedy alespoň o té "dvojpásmové" - 7LPDV) psal: v ARa-2/88 (str. 66÷69).
A tady jsem zase objevil její foto (v příloze).
Přílohy
Anténa 7LPDV ("dvojpásmová").
<br />Je to klasická logaritmicko periodická anténa, ale dipóly jsou pro zvýšení zisku vyhnuty vpřed.
Anténa 7LPDV ("dvojpásmová").
Je to klasická logaritmicko periodická anténa, ale dipóly jsou pro zvýšení zisku vyhnuty vpřed.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#94 Příspěvek od kokun »

Jak už jsem psal výše, na SK začalo vysílání DVB-T na kanálech 61÷69.
Proto byl v té době zájem o antény typu "plzeňské síto" docela velký - a to nejen na SK, ale i v našem příhraničí. Rovněž tak i o přídavné direktory pro TVA 21-60, pomocí kterých se dal zvýšit zisk právě na těchto vysokých kanálech.
Tady jsem našel skeny návodů (vč. tech. parametrů) původních plzeňských sít a i přídavných direktorů k nim.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#95 Příspěvek od foxrider »

No, tak to jsem měl její menší pouze UHF sestřičku. Taky měla dvojitě nýtované prvky vyhnuté pod úhlem dopředu, nosné profily z U-ček, připojovací svorky shodné, základnou svorkovnice bylo přesně opracované plexisklo. Svorkovnice měna bílou válcovou krytku, něco za způsom víčka od spreje.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#96 Příspěvek od kokun »

Jj - to víčko jsi přesně vystihl. Jen přidám, že v něm byla malá dírka (v přechodu "dna" na obvodovou část - při pohledu dovnitř), aby mohla příp. zatečená dešťová voda vytéci tou dírkou (proto mělo být takto vhodně natočeno - dírkou naspod). Nwm jestli se to v "Macounově" čl. píše, nečetl jsem ho teď celý.
Tu UHF verzi ještě někde (na chalupě) mám. Má "prvky" asi tak jen třetinové, oproti té verzi "dvojpásmové" a o 1 "prvek"/zářič více. Až se k ní dostanu, nafotím ji. A měl jsem i tu "dvojpásmovou" - tu jsem v r. 1994 (v tom r. jsem je nakupoval v tehdejším ETROSu v Uh. Brodě) namontoval na jeden hřeben střechy - tuším je tam dosud. Ta jen tak lehce "neshnije".

A ještě k plzeňskému sítu:
jirka5 píše: Jinak jsem si vzpomněl, že s těmi krabičkami je to přesně tak, jak píše kokun - malá anténa - malá krabička, velká anténa - velká krabička. Jenomže tenkrát v těch krabičkách nebyl ani ten symetrizační člen, protože se používala "dvoulinka na 2. program", dnešního hlediska na přenos signálu a EMC naprosto šílená věc. Ano na obrázku bude zřejmě plzeňská anténa, ale ten reflektor mě spletl.
V jeho původní (nejstarší!) verzi byla přesně takováto anténní krabička. A nebyl v ní žádný symetrizák, protože (jak píše jirka5) v té době se používala výhradně "oválná dvojlinka" :wink:
Přílohy
Ant. krabička &quot;prapůvodního&quot; plzeňského síta. Víčko se taky jen namačklo &quot;nafest&quot; přes obvodový lem. (Tam &quot;po srsti&quot; - ven &quot;proti srsti&quot;.(
<br />Symetrizák by tu &quot;s bídou&quot; vešel, a to ne každý. I předzesiovač by musel být maličký.
Ant. krabička "prapůvodního" plzeňského síta. Víčko se taky jen namačklo "nafest" přes obvodový lem. (Tam "po srsti" - ven "proti srsti".(
Symetrizák by tu "s bídou" vešel, a to ne každý. I předzesiovač by musel být maličký.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#97 Příspěvek od pepik9 »

Já na ní chytal K6 + něco z Krásného.
Přílohy
Ant.jpg

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#98 Příspěvek od kokun »

Jj - však taky k tomu byla "prioritně" určena:
kokun[size=75] k ní dříve[/size] píše:Druhá - "7LPDV" dvoupásmová (K6/K7, K22/K24) - v návodu se píše:
TV ANTÉNA SE POUŽÍVÁ PRO PŘÍJEM VYSÍLAČŮ:

Praha                PETŘÍN    K7/K22
Hradec Králové  KRÁSNÁ   K6/K22
Klatovy              BARÁK    K6/K22
(Poznámka: opsáno i s chybami - tak jak bylo natištěno!)
No a dal jsi tu i její lepší foto (než je v to AR) :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#99 Příspěvek od konosuke »

koukám že dříve populární anténní rotátory zmizely ze světa - asi je levnější rezatý vrak ze šroťáku (druhá anténa) než tohle precizní zařízení...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#100 Příspěvek od scorpions-cz »

konosuke
No to zas bylo moudro 8O 8O

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#101 Příspěvek od konosuke »

vidím že je to nakážlivé, jak koronavir. průměrná osobnost pochopí, jinému nepomůže nic
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#102 Příspěvek od foxrider »

Tak - u kamaráda je to už vyřešeno a vše funguje jak má. Jedna telka běhá na původní rybí kost se zesilovačem a druhá telka už jen na dlouhou Colorku.
To polské síto bylo nějaké divné, šlo hned do šrotu. Nevím proč nešlo asi s ani bez zesilovače (=jen se sym. členem). Ani s přídavným externím zesilovačem. Ale všechno bylo vizuálně v pořádku, nenašel jsem problém. Vzhledem k tomu že bylo v místě, a tedy zadarmo tak to není žádná škoda. No, vlastně byla to škoda - ale času se vůbec s tím klumprem vysírat... :toilet:
Pak jsem zkusil svojí rybí kost ta fungovala napoprvé a super. Ale trvale je namontovaná ta Colorka, taky fungovala napoprvé, natočená je prozatím mezi Bukovou Horu a Ještěd.

Takže se celý rozvod zjednodušil, "uklidil" a zpřehlednil, odpadla spousta metrů kabelů, napájecí výhybka a rozbočovač.
Teď už mám klid a můžu se věnovat svému českému sítu a Colorce pro Polsko. :D

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“