Co to je? (nález na poli u potoka)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#91 Příspěvek od Osmdesat »

Jo, taky mám podobnou vzpomínku. Potřeboval jsem se takhle navečer zbavit nějakého nábytku. Na sběrňáku zavřeno, tak lehčí kusy jsem jim naházel přes plot. Chtěli to mít, tak to dostali :D

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#92 Příspěvek od Hill »

U aut platí, že musí vypadat jako auto, aby na to vydali potvrzení o převzetí k likvidaci. A hned do toho nezapomenou uvést, že v něm chybí nová baterie a všechny kola s novým zimním obutím. Ty jsem demontoval až ve sběrňáku.

Nedávno jsem měnil obrazovku v jedné C419, inu jsou lidi, kteří se staré televize vzdát nechtějí, a mně jedna Retonem repasovaná obrazovka už nějaký ten rok na skříni překážela.
Těch keců, co jsem si musel vyslechnout ve sběrňáku, že jako k té obrazovce chybí zbytek televize, a že mi tu obrazovku nevezmou. Tak jsem jí na místě urazil zátav, čímž přestala splňovat podstatné znaky obrazovky, prohlásil ji za nebezpečný odpad a zeptal jsem se, jestli by nebyl zájem o uražení dalšího hrdla. Nebyl.
To zas vymyslel nějaký aktivista, jako by nebylo jedno, jestli vyhodím televizi vcelku, nebo po částech. Pořád tam je nějaký nebezpečný odpad.
Prostě předpis je sice předpis, ale některé situace jsou v praxi neřešitelné (viz ten Reton, který ke konci činnosti už nebral ani sklo na repas, takové 671QQ22 dával nové za cenu repasovaných. Takže původní obrazovky nám zbyly.
A takových příkladů se najde ještě víc, aneb . co jste nestihli vyhodit dnes, bude zítra na seznamu nevyhoditelného odpadu. Jak se toho pak zbavíme, nemám představu.

Uživatelský avatar
microlan
Příspěvky: 1646
Registrován: 09 kvě 2017, 02:00
Bydliště: Kósek vod Brna

#93 Příspěvek od microlan »

televizi vcelku, nebo po částech
To je velký rozdíl, v televizi vcelku je spousta cenných surovin, kdežto samotná obrazovka je jenom zátěž na které nic nevydělají

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#94 Příspěvek od Lukas-Peca »

Když jsem u nás chtěl vyhodit obrazovku, tak to byl nějaký zvlášť nebezpečný odpad, za jehož likvidaci se platilo podle váhy. Takže když byla obrazovka i s vychylovačkama, platilo se víc. Ale už je to pár let.

Myslím, že když člověk obsluze oznámí, že když to teda nemůže vyhodit ani ve sběrném dvoře, tak to skončí v obecním rybníce nebo starostovi před barákem, tak pak budou ochotnější.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#95 Příspěvek od Osmdesat »

Tak ještěže tu máme asekoly - vykuchat pěkně CRT TV, to hodnotné si vzít a holou baňu spolu s plastama nacpat asekolákům. Ať se nažerou :twisted:

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#96 Příspěvek od Sadra17 »

Lukas-Peca píše:
Myslím, že když člověk obsluze oznámí, že když to teda nemůže vyhodit ani ve sběrném dvoře, tak to skončí v obecním rybníce nebo starostovi před barákem, tak pak budou ochotnější.
matka dělá v SD a taky to tak bere, když to nevezme tak to skončí někde ve stoce a obecní četa to tam stejně přiveze :wink: jen jim to přidělá práci zbytečně

ps: většina toho rádoby nebezpečnýho odpadu jde do jedný díry se všim ostatním na skládce, jen majitel skládky víc zkasíruje

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“