Věk uživatelů, přízeň, bejvalky a vůbec... (HP, přejm.)

Příspěvky, které svou "duchaplností" přesahují možnosti toho fóra.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#91 Příspěvek od Celeron »

Já nevím, co řešíte furt nějaký GEPRD, stejně je to NAPRD. Když je někdo v živnostenským rejstříku, tak tam je napráskaný naprosto všecko a ještě státem vynuceně. Chybí jen číslo bot, trenek a u dam podprdy. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#92 Příspěvek od dudo02 »

V živnostenskom registri je uvedené len meno a miesto podnikania - žiadne iné údaje nie sú verejnosti prístupné. Teda aspoň na Slovensku.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#93 Příspěvek od Celeron »

A co ičo a dič to na Slovensku v ŽR není ?? A hned víš rodný číslo, datum narození a následně v Aresu je kupa dalších informací.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#94 Příspěvek od Hubert_79 »

Ve výpisu z katastru (pravda, nikoli v bezplatné verzi) máš u majitele pěkně rodné číslo.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#95 Příspěvek od judeware »

Podle mě věk není osobní úd aj, ale holý fakt. :)

A co to vlastně je, ten osobní úd aj (a skloňovaná ochrana dat)? :evil: Úřednická blbina určená k sekýrování obyvatelstva?

Mě osobně by dobrovolné uvádění věku v "Informacích o uživateli" vůbec nevadilo (odvozené od data narození). Koneckonců - i dávná verze čs. ksichtbůku (lide.cz) a různé seznamky, to měly zrovna tak (jak je to dnes, netufím). A uvedení intervalu +/- pět let, proti tomu nemůže mít racionálně uvažující člk vůbec nic.

Věk je dobré vodítko - jinak hrozí např. trapasy.

Hypotetický příklad:
Třicátník si domluví vexl materiálu s šedesátníkem. Dostaví se do jeho bydliště - a v reálu koktá překvapením a vyká mu, přestože na fóru s ním onen junior® jednal jako s vrstevníkem. :D

Odvodit věk z příspěvků a politických témat určitě jde, ale stuprocentní to není. Osobně se pak často uchyluji k nepřímému oslovování, kterým dávám najevo odhad věku dotyčného:
• pod 30 let - junior (předlistopadový utřinos)
• 30..35 let - postubertál do pětatřiceti
• 36..40 - dospívající
• 40..49 - zralý mladík
• 50 - na prahu dospělosti :)

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#96 Příspěvek od PotPalo »

Máš tam chybu, anállogicky tam patrí:
• 50 - přezrálý mladík :twisted:
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#97 Příspěvek od Hubert_79 »

Třicátník si domluví vexl materiálu s šedesátníkem. Dostaví se do jeho bydliště - a v reálu koktá překvapením a vyká mu, přestože na fóru s ním onen junior® jednal jako s vrstevníkem.
Přesně tak :) Ačkoli už nejsem junior, tak mi bylo kolikrát žinantní někomu 60+ "in natura" tykat. Osobně mi však nevadí, když mi někdo tyká (není-li to ono "hele, mladej..." a "bylo mi 70 a sežral jsem Šalamounovo hovno").
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#98 Příspěvek od Kremik »

Jestli by nebylo lepší místo věku radši uvádět IQ. To se tak nemění, a člověk by hned věděl co může čekat 8-)
Možná jsem divnej, ale mi vůbec nevadí na netu někomu tykat, v reálu vykat a pak na fóru zase pokračovat v tykání...
Jsou to prostě dva různé světy, kde platí různá pravidla.
I když... pár lidem tykám zřejmě proto, že jsme tak začli na fóru. Kdybychom se poznali v reálu, asi bych jim vykal. Takže určité ovlivnění tu bude..
A nebo ještě jinak. Dnes už vlastně tykám každému, s kým si tykám na fóru. Bude to asi i tím, že jsem každý rok o pár měsíců starší. Sice si to vůbec neuvědomuju, ale slyším s bídou do 12kHz, tak už na tom asi něco bude. Zvláštní je, že někteří ve stejném věku, přestože neholdují hlasité hudbě ani nepracovali v příliš hlučném provozu slyší i míň. Takže možná si sluch ani nekazím...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#99 Příspěvek od p32 »

Tykání na fóru je takové to nepsané pravidlo. Pokud si mladší uvědomuje, že ten druhý je výrazně starší a vyká mu, tak je to většinou kvůli tomu, že není zvyklý tykat cizím starším lidem nebo jen prostě ze slušnosti. Následné vykání/tykání při fyzickém kontaktu záleží jen na tom starším, že by mohl navrhnout tykání stále a nemusí se to dál řešit. Indikace věku ale nenahradí výši IQ, jak napsal Kremik. A v některých případech je fyzický kontakt dost zajímavý. :lol:
No a GDPR řeší většinou je ten, kdo toho chce zneužít. Slova o rasismu taky slyším spíše od cigánů než od bílých nebo vietnamců.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#100 Příspěvek od BOBOBO »

A proto od jisté doby neříkám jako první své jméno , tedy u neznámé volačky .

Uživatelský avatar
kaja4
Příspěvky: 437
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: kraj olomoucký

#101 Příspěvek od kaja4 »

Víc jak 10 let se pohybuji na ruském webu MONITOR.Po roce mne přijali do uzavřeného fora-Профессиональный ремонт газовых котлов.Zde každý se po přijetí představí a vloží i své foto.Pravidelně min.1x za rok se fyzicky setkáváme na Zakarpatí.V tom uzavřeném foru je většina chlápků z Ukrajiny.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#102 Příspěvek od Hill »

p32 píše:Tykání na fóru je takové to nepsané pravidlo.... A v některých případech je fyzický kontakt dost zajímavý. :lol:
No a GDPR řeší většinou je ten, kdo toho chce zneužít. Slova o rasismu taky slyším spíše od cigánů než od bílých nebo vietnamců.
Ano, v tom souhlasím. Taky tu máme jednoho, s kým si na fóru tykáme, ale když se potkáme osobně, vytrvale mi vyká, přitom je jen o nějakých 24¾ roků mladší, a já na vykání nebazíruju, zvlášť, když něco umí.
S tím GPRDem jsem to taky tak myslel. Měl jsem spíše napsat, než že je to na hraně zákona, že je ten zákon snadno zneužitelný každým, komu se to hodí.
Konečně - slovo rasismus také zneužívají ti, kterým se to z nějakého důvodu hodí, místo toho, aby něco dělali.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#103 Příspěvek od pepik9 »


Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#104 Příspěvek od ZdenekHQ »

Už to vidím, až to dolehne i k pejskařským pipinám. "Jaká je to rasa?" "Co si to dovolujete, podám na vás okamžitě žalobu..."
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#105 Příspěvek od Hill »

Užalovanost se stává módou už i tady a ta móda je pěkně obludná, protože si z níněktečí udělali byznys. Myslím si, že už jsme měli dost času naučit se chránit se sami, a najednou se objevilo tolik samozvaných ochránců, kteří nás zase chrání i proti naší vůli a my se musíme chtít nechat chránit, protože mezitím si na to ti ochránci nechali schválit zákon... ale to by bylo zase na dlouho.

Odpovědět

Zpět na „Hvjezdná pjechota“