Autobaterie - výměna elektrolytu???????

Příspěvky, které svou "duchaplností" přesahují možnosti toho fóra.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#91 Příspěvek od EKKAR »

Hubert_79 píše:Není povinnej, ale do Pokojstra se jich vejde! No a takovej hasičák se co? No hodí. A VO TOM TO JE!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zcela zjevně se ti ještě nikdy v životě nestalo, že bys musel akutně a bezprostředně zasahovat u třeba i jen vznikajícího požáru. Mně jo a byl jsem vděčnej za příhodně umístěný hasičáky - podle zákona zdánlivě zbytečně pověšený na rohu. A hořících aut je na silnicích každej den několik - stačí poslouchat dopravní hlášení ... A ten půlkilovej práškáč na uhašení ohně začínajícího pod kapotou stačí - samozřejmě když už zpod kapoty slehají plameny 5 metrů vysoko, nepomůže nic, ale když se teprve v počáteční fázi zpod kapoty začíná kouřit, protože na rozpálenej povrch odněkud kape hořlavina a plamínky začínají olizovat okolí, ten miniminimax fakt stačí ... Kdo ho nemá, získá zkušenost k nezaplacení. Kdo ho má, tomu se třeba podaří uchovat auto pro relativně lacinou opravu ... Nepřeju ti takovou zkušenost, ale myslím že bys získal odlišnej náhled na život, vesmír a vůbec ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#92 Příspěvek od Celeron »

Když ti blafne benzíňák nebo dokonce plyňák, tak je půlkilovej hasičák tak na rozfoukání ohně.https://www.youtube.com/watch?v=44r5QdmmngI
Jinak idioti v akci.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#93 Příspěvek od EKKAR »

Ano, naprostý idioti. Z auta se jim kouří a oni nezastaví nejpozdějc IHNED a nechají tomu ještě 2 kiláky čas se rozhořet víc. Vždyť to bylo i na zvuku motoru slyšet, jak v něm něco tříská ještě dřív, než se ta natáčející slepice obrátila dozadu aby byl na videu vidět ten ocas dýmu za ofcou. Je škoda, že ta ofca neměla ruce - ty by toho "takyšoféra" umlátila na fleku sama ...

Nejlepší je "poznámka" autora videa v čase 16:08 - " ... Čtyři dny zpět, když se do auta dával novej motor, jsem svody omotal termoizolační páskou, která divně smrděla. Tak jsem s sebou radši vozil velkej 9kg hasičák. Den před natočením tohoto videa to smrdět přestalo, tak jsem ten hasičák nechal doma, ať jsme lehčí...!" Na místě hasičů bych takovou káru na fleku vzal přes skla sekyrou a přes A i B sloupky motorovou rozbrušovačkou a otevřel mu střechu i kapotu jak sardinkovou konzervu, aby to majitele dostatečně poučilo do budoucna ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#94 Příspěvek od danhard »

"Omotal jsem svody termoizolační páskou" :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#95 Příspěvek od EKKAR »

Tak ona existuje páska na omotání vejfuků, poměrně běžně se používá na chopperech nebo na závodních autech s bokem vedeným vejfuckovým potrubím, je ze skelnýho vlákna a má jako hlavní účel chránit před popálením od žhavýho potrubí. Teď jde o to, jestli je taky vhodná i pro omotání parohů před turbem respektive jestli je vhodná i na omotání svodů schovanejch pod kapotou - případně jestli vůbec dotyčnej zjeb použil správnou pásku určenou na vejfuky a ne nějakou jinou ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#96 Příspěvek od Lukas-Peca »

Svody před turbem se izolací omotávají kvůli tomu, aby se výfukové plyny zbytečně neochlazovaly a teplo se mohlo využít pro pohon turba.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#97 Příspěvek od danhard »

Tak tahle byla asi z Bauhausu :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#98 Příspěvek od p32 »

V Hornbachu by ji mohli mít i levnější. :lol:
Jinak ano, ta správná páska slouží jen k izolaci. Tzn. proti spálení zvenku a proti úniku tepla ven. Takže oba předsedové mají pravdu. :wink:

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#99 Příspěvek od MiraSt »

Taky se mi z auta zakouřilo, ale naštěstí to nebyl otevřený oheň. Fičel jsem po dálnici na Bratislavu a na benzince před Trnavou jsem zastavil. Měl jsem puštěný ventilátor topení a když jsem zastavil tak okamžitě smrad v autě a malý kouř. Okamžitě jsem si v hlavě promítnul jak se hasí auto, že neotvírat kapotu atd, a hasičák mám po sedadlem. Práškový a malý použítý sprej. Tak hned z auta ven, kouřilo se z pod kapoty, ale ten kouř ustával. Tak jsem pomaloučku otevřel kapotu a bylo po kouři. Příčina byla, že mi lehce unikal olej z pod víka ventilů a jak jsem zastavil tak kapka skápla na rozpálený kryt výfukového potrubí a to zakouřilo. No, zaplať pánbůh. Už to mám spravené. :-)
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#100 Příspěvek od rnbw »

Mne sa "podarilo" pri dolievani oleja naliat aj na kryt vyfukovych zvodov, ale okrem smradu to nerobilo nic. Asi preto, ze motor bol studeny a pri naslednej jazde sa to zohrievalo pomaly.

Odpovědět

Zpět na „Hvjezdná pjechota“