Jaké máte zkušenosti se Zásilkovnou

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#91 Příspěvek od Hubert_79 »

U nás, když pošleš něco na dobírku a ten uživatel si to nevyzvedne, tak se ti zásilka vrací. No a při vrácení dostaneš zhruba 20 (nebo 45,- Kč, když tam byla poukázka na hotovost) zpátky. Zaplatil jsi službu a tato se neuskutečnila.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#92 Příspěvek od PotPalo »

Tak ono to bolo dávno pred rokmi, možno to už zmenili. Už posielam iba pri platbe dopredu na účet, a nieje s tým absolútne žiadny problém, zatiaľ sa mi nevrátila ani jedna zásielka. Pri dobierkach sa mi ich vracalo podstatne viac. :wink:
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#93 Příspěvek od Hubert_79 »

Bodejť. Taky to tak dělám, dobírka neexistuje. Nebo poštovné předem, to je ještě řešení.
Zásilka se mi vrátila jedna, předem zaplacená, před asi pěti lety. Posílal jsem objektiv, kupec koupil, zaplatil, napsal mi adresu. Poslal jsem to a za tři týdny balík zpátky, prý "adresát nevyzvedl". Kupec pak už nekomunikoval, nic. Tak jsem mu na účet vrátil to, co mi zaplatil, akorát jsem to ponížil o poštovné. Vůbec se pak neozval, nic. Zvláštní.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#94 Příspěvek od tomasjedno »

Stane se. Mně se to stalo na eBay.de.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#95 Příspěvek od Hubert_79 »

Jasný, čert ví, co se stalo. Jestli se třeba (při)zabil v autě a proležel půl roku ve špitále, nebo ho skolila nemoc... Navíc nešlo o pětikilo, ale o osm tisíc.
Tak jsem mu po asi třech týdnech bombardování maily vrátil prachy a prodal to znova, někomu jinému, samozřejmě. Nešlo o raritu typu originál obrazu, tak už jsem to pak neřešil a původní kupec/nekupec rovněž ne.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#96 Příspěvek od kokun »

Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#97 Příspěvek od Hubert_79 »

Na novinkách a seznam-zprávách je vždycky výživná diskuse... Spolehlivě mě vždy připraví o iluze (či spíše jejich náznak) o lidech a národu jako celku.
To, co tehdy Zeman citoval v parlamentu o dementech apod. je bohužel pravdivé a spíše optimistické.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#98 Příspěvek od Celeron »

Hubert_79 píše:To, co tehdy Zeman citoval v parlamentu o dementech apod. je bohužel pravdivé a spíše optimistické.
Myslíš totok?
Třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je de bilní nebo dementní nebo alkoholik. Zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt. (...)
Nebo něco výživnějšího?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#99 Příspěvek od makak »

Pokud by intelekt byl rozdělen přibližně náhodně podle gausovky, je něco divného na tom, že polovina obyvatel má podprůměrný a druhá polovina nadprůměrný intelekt ?

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#100 Příspěvek od tomasjedno »

V moderní společnosti přece všichni mají nadprůměrný intelekt a berou nadprůměrné platy :D

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#101 Příspěvek od Kremik »

Je, protože průměrný intelekt není přesně zjištěný průměr, ale něco kolem toho. Průměrný intelekt je tak od 90 do 110.
Byla by přece hloupost tvrdit o někom s 99 body IQ jako o podprůměrném a se 101 body jako o nadprůměrném, když jsou na tom v podstatě stejně.
Zemanovo tvrzení tak znamená, že polovina občanů republiky má IQ pod 90, což už by teda bylo zarážející.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#102 Příspěvek od Hubert_79 »

Ano, myslel jsem to o dementní populaci a alkoholicích. Diskuse na novinkách a příbuzných platformách mě v tom dnes a denně utvrzují.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#103 Příspěvek od p32 »

Kremik píše:Zemanovo tvrzení tak znamená, že polovina občanů republiky má IQ pod 90, což už by teda bylo zarážející.
Jak se občas mrknu na novinky, tak má více než pravdu.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#104 Příspěvek od PotPalo »

Ono je chyba že sa IQ meria lokálne, na úrovni štátu (navyše sa započítava aj vek, takže rovnako inteligentní jedinci majú rôzne výsledky podľa ich veku). Keby sa meralo celosvetovo podľa rovnakých kritérií, potom by sa videlo ako sme na tom. A keby to malo pevný bod v dejinách. Takto sa odmeria IQ v jednom štáte, vypočíta sa priemer zo všetkých, ten sa stanoví že je IQ 100 a od toho sa to odvíja hore a dolu. To potom môžete zobrať hocijakú skupinu mentálne retardovaných jedincov, odmerať a vypočítať priemer intelektu, ten stanoviť že je IQ 100, a hneď máte skupinu s IQ pod a nad 100, ale pritom sú to všetci degeši. Tak fungujú dnešné testovania. Pokiaľ inteligentní vymierajú, a hlupákov pribúda, tak dnešnou metódou merania IQ to nebude absolútne poznať, stále to bude vyzerať rovnako v rozložení populácie. Medzi slepými bude jednooký kráľom, ale v priemere to bude rovnaké ako za starých čias keď mali všetci oči dve a niekto bol bystrozraký.

By ma zaujímalo, keby rovnakými IQ testami testovali celosvetovo, ako by sme na tom boli v porovnaní napríklad s Japonskom alebo Čínou. Pokiaľ by oni boli 100, u nás to vidím tak na 70 a miestami menej.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#105 Příspěvek od tomasjedno »

PotPalo píše:Tak fungujú dnešné testovania.
A tu hovadinu, že se to normalizuje na národní úrovni, máš odkud?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“