Zkušenosti s nákupy v LIDLu.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#916 Příspěvek od Celeron »

Nakadah píše: Tatík s tím moc nedělal, ale už to má vakl hlavy v ložisku .
Běžný... Ja jsem kupoval bateriovou Narexku, vybalím a hlava vaklala možná milimetr. Hned druhej den jsem ji reklamoval, do týdne byla zpět i s omluvným dopisem!! Od tý doby žádnej problém v příbuzenstvu postavila celej barák.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#917 Příspěvek od stasek »

Dobrý den přeji, v nabídce Lidlu na příští týden je tato mašinka. Nikde k tomu nic pořádnýho nemůžu najít a u stejných výrobků jiných značek píšou, že se na tom dají brousit mimo jiné i hoblovací nože do hoblovek. O to mě v podstatě jde. Má to 65W, což je prd a tak broušení rýčů, což je uváděná taky možnost, považuji za nesmysl. Kdyby měl někdo zkušenost, tak bych poprosil o sdělení. Je to celý z plastu, tak to nebudí zrovna důvěru.
Taky je nabízena sada ráčnových klíčů, tak bych prosil majitele taky o nějakou informaci, jestli to není úplný šunt.
Přílohy
w1760887.jpg
(17.13 KiB) Staženo 76 x

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#918 Příspěvek od hafca »

Kdyby jsi zkusil odkaz co jsem sem dal, tak bys tam našel nejen český návod, ale i video. :wink:

Návod na ostřičku

Video
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#919 Příspěvek od stasek »

Promiň, to jsem zjistil až na tvoje upozornění teď. Stejně bych ale uvítal od případných majitelů zkušenosti a postřehy z provozu.
Každopádně moc děkuji za odkazy.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#920 Příspěvek od starecd »

Video je spíš zaměřeno na "maníky" než na to, jak bruska ostří.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#921 Příspěvek od Artaban001 »

Otec má tuhle mašinku v oranžové barvě. Má to plechový kotouček z diamantovým zrnem. Pokud pominu ty "opěrný podstavce", tak stejnou službu doma udělá i ta nejmenší hobby bruska na stůl. Kotouček se točí cca 5000 ot min a moc síly nemá. Naostření šroubováku, což je v mým případě jen "škrtnutí" čelní hranou o brusný kotouč - to ale zvládlo. Nůžky a ani vrtáky bych si na tom netroufl. Na nože je lepší " brusný kamen" a um.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#922 Příspěvek od Atlan »

Kvicala_r píše:Dosloužila mi stará aku vrtačka - takový nepodárek od budget 20,4V jedna rychlost. Dělalo to asi více výrobců.
Trochu mě láká Lidlovská nabídka od pondělí.
Nemáte někdo tut 16V verzi? Na 18V sem našel celkem chválu, že byla i 20V sem našel až tady a na odkaze výše
Vypadá, že je v kufříku pouze s jednou AKU a nabíječkou.
Má někdo z vás praktické zkušenosti s 16V verzí?
Tatík od nás dostal Dewalta - ten má výdrž, ale cena je jinde. Co říkáte třeba na značku Hecht?
Můj strop za aku je cca 3500 - nějaký tip? Já vidím celkem dobře parametricky třeba i Hecht1288
Mam tu 16 v aj tu 20v z lidlu aj som tu davaj fotky tych dvoch. Ta 16 je lepsia na utahovanie skrutiek. Nevyhoda ze ma 10mm upinaciu hlavicku. Preto som kupoval 20v lebo ka 13mm hlavicku. Ta 16v ma asi 2 roky a zatial ziaden problem. Z 20V vrtam a 16v srubujem skrutky.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#923 Příspěvek od Kvicala_r »

Tak klidně počkám, až zopakují akci i na tu 20 - nespěchám. Taky sem se díval, že má větší možnost upnutí. Pozoruješ u té 20, že by byla výrazně slabší? Sada opět asi jen s jednou aku a nabíječkou v kufříku - je to tak?
Já tu akučku vytáhnu 5x do roka - pak ji používám třeba i týden a pak má zase oddech. Takže jak se chová Li-Ion pokud ji pravidelně netrápíš? NiMh byl v takovém provozu průšvih.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#924 Příspěvek od rnbw »

Li-ion ma minimalne samovybijanie. Ale musis pocitat s tym, ze tam budu noname cinske clanky, ktore nemusia vydrzat ani pol roka - takze odloz doklad pre pripad reklamacie.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#925 Příspěvek od Kvicala_r »

Joi s lidlem naštěstí žádný problém reklamovat - někde sem tady psal o bouracím kladivu 1500W a navíc záruka 3 roky... :wink:

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#926 Příspěvek od stasek »

Artaban001: díky, to rozhodlo. Přesvědčil jsi mě.

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#927 Příspěvek od beny66ka »

No, dívám se na tu aku vrtačku a má točivý moment jen 25 Nm. Není to málo?

Pokus se nemýlím, je to síla 2,5kg na 1m dlouhé páce.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#928 Příspěvek od Nakadah »

Tak vem tu 1m páku do ruky a na její konec pověs 2,5kg. Uvidíš sám jestli je to malý nebo velký krouťák.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#929 Příspěvek od Celeron »

beny66ka píše:No, dívám se na tu aku vrtačku a má točivý moment jen 25 Nm. Není to málo?

Pokus se nemýlím, je to síla 2,5kg na 1m dlouhé páce.
25 Nm ti spolehlivě ukroutí 4 mm pozidrive vrut a nebo ruce pokud nezabere prokluz. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#930 Příspěvek od Atlan »

Ta 20v mi az vhodna na srubovanie nepride predsa len je tam 20V a dost to iskri pri zastavivani navyse sa mi zda ze regulacia nieje taka jemna ako u tej 16v Akurat vcera som stou 16v utrhol hlavicky na 4mm skrutkach do plechu,priste som to navrtal 3mm namiesto 3,5mm vrtakom. Vydrz bateriek je slusna. Skoda ze nahradna baterka stoji skoro tolko co cela vrtacka z baterkou.

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... a&start=30

Velkostne su skoro rovnake, mozno aj motory su tie iste. Ta 20V ma kompaktibilne baterky s ostatnim naradim s 20v

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“