Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora 4

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#916 Příspěvek od Crifodo »

Pojem sakrální předmět bych chápal u nějaké čtyřlampovky z roku 1921 s přímožhavenýma triodama v palisandrovým kufru, ne u sériově sekaných Sonetů kterých je plný aukro po třech stovkách, ale budiž.
Taky jsem ho dostal někdy dávno jako "starej magneťák", resp. musel jsem za něj vysolit 50 Kčs, což bylo vzhledem k výši kapesného lehce až středně výchovné, polepovat ho obrázkama z novin mě opravdu nenapadlo :roll:
Sloužil dobře jako nezničitelný modulační zdroj pro neoficiální šíření střední vlny s EF80...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#917 Příspěvek od Hubert_79 »

ransom píše:Jenomže nesnesu pomyšlení, ...
Bohužel se tohle dělo, děje a dít bude. Nezbývá, než se s tím smířit.
Zkus sem vystavit, že něco takového (teď nemyslím sluchátka za 15 tisíc) vystavit, že to za pětikilo prodáš. Neozve se ti nikdo, ale běda, když to budeš chtít vyhodit.
Takhle jsem tady "neudal" třeba receiver JVC z 80. let (chtěl jsem za něj asi pětikilo), nebo repro Tesla ARS 9218. Ale běda mi, kdybych to odnesl do sběrného dvora. Tak budu barbar...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#918 Příspěvek od Crifodo »

Pár ikonických obrázků z nitra Sonetu.
Jak to původně mysleli s provedením té odbrumovací cívky netuším, v původním stavu a pozici jsem ji nikdy neviděl.
Přílohy
kompenzační cívka.jpg
spojka.jpg
elyt.jpg

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#919 Příspěvek od Celeron »

ransom píše:Vidím známý ksichty... Jestli máš na tý fotce podpis komplet Katapultu, můžeš ji zpeněžit.
Jestli to je fotka i s Toljou Kohoutem a jeho podpisem, tak dávej bacha kolik Ti za ní nabídnou sběratelé. Možná to bude překvápko.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#920 Příspěvek od MiraSt »

Hodiny z tržnice. Neměla flexošňůru. Apropó... Zajímalo by mě proč ti vyhazovší elektroodpad lidé ustřihávavají přívodní šňůru? Nesetkal jsem se s tím poprvé. Televizor.. chybí. Tyto hodiny..chybí. Vysavač... chybí. K čemu jim ten zbytek je? Já si to ustřihnu sám! :-) Ale já to rozeberu, vytáhnu vypínač, kabel a i průchodku. Případně kartáče. Pak to tam vrátím. A oni mi tu radost kazí... :-) Teď mám doma na rozborku hoblík Makita a flexu Narex.
Přílohy
Fotografie-1885 1.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#921 Příspěvek od Hubert_79 »

Taky jsem se s ufiklou šňůrou setkal. Co k tomu ty lidi vede netuším...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#922 Příspěvek od rnbw »

Kable kradnu bezdomovci a davaju do zberu.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#923 Příspěvek od MiraSt »

Tady nikoho z výše jmenovaných nemáme. Tady jsme na dědině. :aplause:
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#924 Příspěvek od Celeron »

To samý v devadesátkách, když se vozila elektronika a bílá technika z německých špermelí. U všeho byla ustřižená šňůra.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#925 Příspěvek od Hubert_79 »

To se údajně dělalo kvůli nějakému clu, či co.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#926 Příspěvek od Celeron »

Tu šňůru ale stříhali Helmuti, než to vytlačili na chodník před barákem.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#927 Příspěvek od EKKAR »

MiraSt píše:Hodiny z tržnice. Neměla flexošňůru. Apropó... Zajímalo by mě proč ti vyhazovší elektroodpad lidé ustřihávavají přívodní šňůru? Nesetkal jsem se s tím poprvé. Televizor.. chybí. Tyto hodiny..chybí. Vysavač... chybí. K čemu jim ten zbytek je?...
Nařízení z nám tak předražený €U - všecko co jde do sběru a je odepsaný jako ke šrotaci se tím okamžikem stává ODPADEM a tím pádem u něj musí bejt zabráněný v dalším používání odstraněním napájecího přívodu odstřižením. Přímo to odstřižení je u "elektroodpadu" výslovně uvedený v příslušným zákoně č.185/2001 a novelizovaným 541/2020 o zacházení s odpadama ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#928 Příspěvek od xsc »

Jo, ale to se děje až na sběrnym dvoře, ne u kontejneru.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#929 Příspěvek od EKKAR »

Ne, to se děje ještě před vyhozením ke kontejneru - v podniku to dělá elektrikář, v domácnostech to už lidi stačili okoukat ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#930 Příspěvek od makak »

Obávám se, že je to obyčejná lidská malost, která říká, že když už mi to k ničemu není, tak ale nepřipustím, aby z toho někdo jiný měl bezpracný užitek. Tak mu to alespoň trochu zkomplikuju.
Já jsem si to koupil, zaplatil, já jsem si to vyhodil a tím to končí. Jestli něco takového chceš, tak si to kup a né že budeš parazitovat na mých těžce vydělaných penězích.
Ano, je to smutné...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“