Zkušenosti s nákupy v LIDLu.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#931 Příspěvek od weed_smoker »

Tak akuvrtačka mi akorát jednou natáhla zápěstí.Spíš pozor s vrtacíma kladivama,u jednoho EINHELLu se mi při zakousnutí v betonu ulomil ten držák pod sklíčidlem a majzlo mě to motorem do kolene.A nejhorší jsou stojanovky nebo velký stolní,taková mi jednou vyrvala vrtanej díl i s kleštěma z ruky a rozmlátila je o stěnu.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#932 Příspěvek od Jenys »

weed_smoker píše:Tak akuvrtačka mi akorát jednou natáhla zápěstí.Spíš pozor s vrtacíma kladivama,u jednoho EINHELLu se mi při zakousnutí v betonu ulomil ten držák pod sklíčidlem a majzlo mě to motorem do kolene.A nejhorší jsou stojanovky nebo velký stolní,taková mi jednou vyrvala vrtanej díl i s kleštěma z ruky a rozmlátila je o stěnu.
Sice je to trochu OT, ale..
No však se v provozním řádu píše, že vrtaný předmět má být dostatečně připevněn ke stolu. Ale také používám někdy jen kleště, to záleží na tom co vrtám a jak velkým vrtákem a také se snažím, aby se předmět o něco opřel. Jinak vše přichytím upínkama :?
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#933 Příspěvek od Atlan »

Tak ta 16V lidlacka vrtacka uz ma 2Ah baterku moja verzia mala 1,5A baterku. Nejaku cenu za dizajn dostala za 2016 :D je fakt ze zo sikmej plechovej strechy sa nesklzla :D

A v 20V verzii nabijacky idem menit kondiky tie povodne su na 25V a na moj vkus sa velmi hreju pri napati 21V preventivne radsej vymenim.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#934 Příspěvek od Kvicala_r »

Já nakonec musel na služebku brzo ráno, takže sem nestihl (ani se podívat). Mrknu na tu 20V, až bude v akci a pak buď vemu tu, nebo nějakyho toho hechta/makitu

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#935 Příspěvek od Kvicala_r »

Tak jim to ani netrvalo tak dlouho a je tu akce na
20V verzi:)
jenže vidím, že i Lidl trochu přirazil:
Cena v akci:
od 27. 3. 2017 - 1 690 Kč
od 3. 11. 2016 - 1 390 Kč
to jsou nějaké podimní výprodeje?:)

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#936 Příspěvek od starecd »

Musí z něčeho platit lidi a nové budovy ne?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#937 Příspěvek od Atlan »

Kvicala_r píše:Tak jim to ani netrvalo tak dlouho a je tu akce na
20V verzi:)
jenže vidím, že i Lidl trochu přirazil:
Cena v akci:
od 27. 3. 2017 - 1 690 Kč
od 3. 11. 2016 - 1 390 Kč
to jsou nějaké podimní výprodeje?:)
Nie ale tento model co je v predaji je iny. Ten lacnejsi bol bez priklepu. Otazka je o kolko zkrati priklep zivotnost.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#938 Příspěvek od Kvicala_r »

No u nás předělávají prodejnu a jinam sem se nedostal. Tatík se mi sice díval v Pv, ale samozřejmě nebylo. Takže další čekačka, nebo při urgentní potřebě nějaká jiná (a osvědčená) značka. Příklep sem na malé aku snad nikdy nepoužil.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#939 Příspěvek od Celeron »

V Penny mají a tak jsem koupil plátky do pilky jebalky za trapných 70 kaček sada. Dokonce to řeže, zkusil jsem rovnou 2 mm Fe plech a půl metru řezu s pár kapkama oleje to zvládlo. 8O
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#940 Příspěvek od robo »

Tak jsem tu 20V s příklepem koupil. Vrták by tam měl jít 13náctka. Mám jinou z lidlu 18V bez příklepu a zda se mě že při rychlém zastaveni se z motoru min jiskří protii tě s příklepem Ta 20 má o pár desítek větší rychlost ale rozjezd na prázdno není tak plynulý jak u té starší 18V verze. Ta starší verze je o trošku lehčí a menší a tak se s ni lépe pracuje. No nemá ten příklep. Jaká je použitelnost této funkce v praxi se ukáže časem. Znepokojuje mě to jiskření z toho motoru. Baterka u té 18V je stejna technologie jako 20V verze a je perfektní že je vrtačka třeba po dvou měsících klidu použitelná. U NiCd technologie je baterka po pár dnech klidu k nepouziti. Co tyto články mám ve vrtačce s příklepem Asist 20V baterie staré snad 7 let za snad 2000 v akci v hausu.

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#941 Příspěvek od Pikofarad »

Lidl musí dělat slušné vejvary když se jim vyplatí zbourat zánovní "kravíny" a postavit nové.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#942 Příspěvek od Atlan »

Asi ta nepotesim ale 18V lipolka tam byt nemoze. Tak ze bud 16V alebo 20 nic medzi tym.
O tom som tu pisal ze 16v lidl akuvrtacka je vhodnejsia na skrutkovanie.
A 20V na vrtanie.
Az sadnu uhliky bude menej iskrit. Teda pri brzdeni bude iskrit aj tak.
Ozaj mne sa strasne hreje nabijacka,tak to vyskusaj ako je na tom tvoja.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#943 Příspěvek od rnbw »

Tych 20 V, to je zas nejaky marketingovy bullshit?
Pokial viem, tak Li-ion clanky maju nominalne napatie 3,6 V (pripadne 3,7 V). Takze ak je ich tam 5 v serii, je to 18V bateria.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#944 Příspěvek od Habesan »

Když se jim to hodí do krámu, tak použijou napětí nabitého článku.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#945 Příspěvek od robo »

Jen pro upřesnění je to 18V aku. Zítra dodám foto.

Edit: Slibene foto
Přílohy
Vrtacka.jpg
(289.71 KiB) Staženo 73 x
Naposledy upravil(a) robo dne 06 dub 2017, 23:05, celkem upraveno 1 x.

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“