Kabel zvukovka-zesilovač

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

Kabel zvukovka-zesilovač

#1 Příspěvek od milavla »

Ahoj,
mám zvukovku, kde je originál kabel na jedné straně 25 pinový konektor co se používal pro paralelní port a na druhé straně XLR konektory, je tedy symetrický. Potřebuju propojit tuto zvukovku se zesilovačem kde jsou zase pouze nesymetrické vstupy cinch.
Moje otázka, mám udělat redukci XLR - cinch, anebo ten 25 PIN konektor zakončený rovnou cinch konektory bez redukce? Co bude lepší a proč? Délka kabelu 1 metr.

děkuji

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Nejdřív si to cvičně zkus, jestli to vůbec v nesymetrice bude dobře fungovat bez nějakého bordelu ze zarušených zemí, zemních smyček, DI boxů a podobně.
Čím víc konektorů a redukcí, tím větší masochista.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#3 Příspěvek od milavla »

Sendyx: Cvičně už to mám zapojené přes redukci a naštěstí žádné zemnící smyčky a brum tam není.

Ještě doplním, že se stejným dotazem jsem kontaktoval výrobce zvukovky a bylo mi řečeno, že doporučuje spíše originál XLR kabel s redukcí XLR-cinch s odůvodněním, že v tomhle případě je kabel symetrický až po XLR konektor. Tahle odpověď mě trochu překvapila a moc tomu nerozumím v čem je to lepší když vstup je stejně nesymetrický. Proto se ptám ještě tady zkušených elektrikářů :wink:

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“