Ntb Asus X541U občas zblbne obraz

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Ntb Asus X541U občas zblbne obraz

#1 Příspěvek od robo »

Na jednom ntb asus s win10 64b a grafikou Intel HD Graphics 520 verze ovl. 30.0.101.1191 ovladač nabídl MS se občas rozpadne obraz. Je to jev trvající jednu, dvě vteřiny, náhodný. Dělalo to i s nějakou předchozí verzí ovladačů, doufal jsem že to aktualizace vyřeší. Na pohyb víka se nic neděje, ani poklepání různě po ntb, mírný tlak různě po klávesnici a pod- že by student. Spustil jsem zátěž. test na grafiku. Při testu jsem pohyboval různě BT myškou ale po hodině jsem to vzdal, obraz bez vady. Během testu šel s průduchu teplejší vzduch. Počítač je většinu času jen k prohlížení internetu a během toho času fouká z průduchu studený vzduch takže přehřívání nehrozí. Vše kolem chlazení je čisté. Ještě mě napadlo vypnout HW akceleraci v prohlížeči Brave tak uvidím časem jestli to pomohlo. Nemáte někdo radu jak to pořešit? Děkuji

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Resit az to umre uplne :) dokud je vada silne nepravidelna a neprojevuje se vsude tak to nema smysl... Videl jsi sam ze zatez tomu nic nedela...

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

tak vypnutí hw akcelerace v prohlížeči nepomohlo.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

A to dela jen v prohlizeci nebo i na plose? To bude klicove.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od robo »

Na ploše moc nejsem takže nevím. Vyzkoušel jsem chrome, Edge a skončil u Brave a obraz se rozpadne ve všech. Problém je že nejsem schopen rozpadnutí obrazu nějak navodit. Takže se to stane vždy nečekaně. Někdy to zablbne několikrát po sobě a pak jako by byl chvíli pokoj. Nejsem první majitel a když se mě dostal do pracek tak mezi průduchem chlazení a žebrování chladiče cpu byla služná peřina takže chlazení asi nebylo nejlepší. Jen jsem to vyčistil, chladič jsem z cpu nesundával ale pokud by bylo cpu špatně chlazený tak by se to muselo projevit při zatížení. Je to taková laciná konstrukce, ani k baterii se bez rozdělání nejde dostat. Když dojdu k závěru že by to mohlo být nefunkční pastou na cpu tak to kuchnu celý ale myslím že tam problém nebude, tím neříkám že vyměnit pastu je zbytečný úkon.

Edit: Dnes 11.2. dorazila aktualizace Win 10 a nechci to zakřiknout ale obraz od rána drží. Takže možná a to se uvidí časem to byl problém os.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“