Bateriova bodovacka BIFRC DH20 - skusenosti

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

Bateriova bodovacka BIFRC DH20 - skusenosti

#1 Příspěvek od rnbw »

Nahodou som objavil malu a lacnu cinsku bateriovu bodovacku BIFRC DH20. Mate to niekto? Podla tohoto to funguje slusne:
http://www.kerrywong.com/2021/12/10/how ... ot-welder/

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Nakadah »

Mám ji doma. Funguje. Ale je to max na 0,1-0,13mm pásky. Po pár bodech se ty ruční elektrody zahřejí tak, že to nejde udržet v ruce. Ale mě to stačí, na to co občas potřebuju.

Tady jsem předloni zkoušel nějaké video - https://www.youtube.com/watch?v=HiTR-2gVEwU

Niklový pásky už mi přišly, pak jsem v pohodě sbodoval i AA Eneloopky a i nějaké ty 18650 LiIonky.

Akorát max nastavení naplno, už má tak velký proud a napětí baterky moc klesne. Resetne to elektroniku a bodovačka naběhne znovu.
Naposledy upravil(a) Nakadah dne 08 úno 2022, 10:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

Není u bodovačky dost zásadní tlak elektrod na bodovaný plochy? Pokud vím, tak tlak má dva stupně stejně jako časový průběh proudu. V ruce to asi těžko zaručíš.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Na obcasne domace pouzitie snad ten tlak "od ruky" bude stacit.

Este je otazna zivotnost tej baterie. Aby sa za pol roka nenafukla.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Nakadah »

Furt lepší než ty baterky šudlat 60W pájkou a letovat propojkama. To už sem taky viděl, dokonce se tím někdo i předváděl na youtube.

Uživatelský avatar
Wolf70
Příspěvky: 141
Registrován: 24 úno 2012, 01:00

#6 Příspěvek od Wolf70 »

Možná by byla lepší DX10 viz Proud bodového svařování: 600A~800A

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Nakadah píše:Furt lepší než ty baterky šudlat 60W pájkou a letovat propojkama. To už sem taky viděl, dokonce se tím někdo i předváděl na youtube.
No budeš se divit, ale když modeláři ještě používali na pohon sintrovaný NiCd Sanyo SCR, tak se zásadně pájely. Ono když sečteš přechodový odpory těch 4 + 4 bodů na každým článku a vynásobíš to počtem článků a k tomu ještě slaboučkej propojovací plíšek, tak to má pro velký proudy úbytek jako kráva. Pájený spoje s měděnejma spojkama z plechu 0,3-0,4 mm měly proti bodování jen zlomek úbytku napětí.
A123 LiFe 2,5Ah se pro pohony pájí dodnes. A 18650-ky si lidi, co si baterie skládají sami je taky pájí. Ono se to totiž musí umět. Víš co je to třeba pájecí palička?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Na modely mozno ano. Aj v tej bodovacka ja bateria prispajkovana na doske. Ale vsetky bezne baterie, kde netecu extremne prudy, sa boduju.

Nabodovat sa da aj napr. CR2032, pripadne este mensie clanky. Tie neznesu ziadne spajkovanie.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od Nakadah »

Celeron píše: Víš co je to třeba pájecí palička?
Drahý příteli, mluvím o šudlání 60W páječkou s obyč hrotem, což jsem už několikrát viděl na youtube. Sám mám 150W pájku s T hrotem, pro pájení NiCd a 18650 článků LiIon. Kladívko nebo palička, ano vím co to je.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Ked som doteraz potreboval spojit clanky, tak som to robil 48W Solomonom. Vzdy sa to nejako podarilo. Ale radsej chcem kupit tuto bodovacku.

Uživatelský avatar
Maxipes_
Příspěvky: 135
Registrován: 06 led 2017, 01:00
Bydliště: Litovelsko

#11 Příspěvek od Maxipes_ »

Vymyslel jsem metodu pájení článků pomocí měděného pásu na pospojování vodovodního potrubí s použitím bodovky vlastní konstrukce (MOT 1440 W, sekundár pět závitů svařovacího kabelu 50 mm², čínský časovač s fázovým řízením a stoampérovým triakem, tlusté měděné "hroty", s plochým čelem v držáku s odpružením), pájení trvá 0,3 s a vnesené teplo do článku je minimální. Dobře očistím obě pájené plochy, ucvaknu pár mm 0,5 mm trubičkové olovnaté pájky s kvalitním tavidlem, kousek pájky položím na článek, přiložím měděný pásek, přitisknu držák bodovacích elektrod a šlápnu na spínač. Na pájené místo se dá ihned sáhnout prstem, ohřeje se minimální objem materiálu během zlomku sekundy, tak i chládnutí je rychlé, teplo se rozptýlí do většího objemu materiálu.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“