obnova dat na HD

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

obnova dat na HD

#1 Příspěvek od Olchor »

Já blb jsem omylem zformátoval podružný HD ( rychlé formátování), na kterém bylo spousta složek s fotkami a audiosoubory, cca 300GB dat. Chtěl bych to obnovit. Zkusil jsem Recuvu, data sice obnovena jsou ( na jiný disk), ale bez původních názvů a složek, jen hafo jednotlivých souborů, takže se v tom těžko vyznat. Existuje nějaká možnost obnovy včetně složek a původních názvů? Dík.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#2 Příspěvek od JirkaZ »

Absolvoval jsem něco podobného ze zhavarovaného kamarádova disku (přes Testdisk), dál byla ale nutná ruční práce.

Ty soubory zpravidla obsahují vnitřní informace (obrázky z foťáku mají EXIF, audiosoubory zase ID tagy) a dá se tedy třídit i podle nich.

Chce to vymyslet nějaký systém (ve kterém je podchyceno i to, co o souborech vím) a jde to. Prostě daň za blbost, za nezálohování apod.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Už roky používám GetDataBack a pokud není disk hodně poškozenej, tak to většinou dokáže zachránit i původní adresářovou strukturu.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od PotPalo »

Po použití rýchleho formátu to prepísalo FATku a directory, takže názvy súborov sú nenávratne preč. Teda pri FAT32, neviem ako ukladá NTFS.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#5 Příspěvek od Olchor »

Disk byl naformátován jako NTFS. Je zajímavé, že u cca 50% souborů je název zachován. Složky ale ne. Já teda asi 90% těch dat mám zálohované, ale i 10% mrzí.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#6 Příspěvek od matahari »

Zkus R-Undelete, u toho jsem skončil, když jsem předtím použil i některé zde vyjmenované.

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#7 Příspěvek od Olchor »

@forbidden: zkusil jsem ten getdataback, level3, NTFS, chvíli analyzuje, pak ukáže celkem dobře adresáře, složky i obsah složek ( po rozkliknutí) viz obr.
Co ale dál? Disk se neobnovil a žádné tlačítko poračovat...??
Přílohy
getdata.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Bez licencie ziadny subor neobnovi.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od forbidden »

Jj, chce to licenci, já používám dost starou verzi 4.33, jde najít na netu i s udělátkem (reg. soubor).

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#10 Příspěvek od Rellik »

Vyzkoušej tento postup http://dv-foto.cz/?wiew=Obnova+smazan%C ... on=default Mám s tím velmi dobré zkušenosti i u disků, které se tvářili, že jsou "mrtvé"...

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Habesan »

To, že různé programy na obnovu souborů dosahují různých výsledků, napovídá, že je těžké říct, že by existoval jen jeden nejlepší.

Když už máš v GetDataBack zobrazené soubory, tak si na ně můžeš kliknout pravým a v menu si vybrat "Kopírovat do" nebo "Zobrazit náhled".
Ten náhled se uloží do složky mezi dočasné soubory (dá se nastavit, kde ta složka bude).
A ukládej si do souboru stav obnovy, kterého jsi dosáhl, nebudeš při dalším pokusu muset znova čekat, až se všechno zpracuje od nuly.

Mimochodem, není dobrý nápad používat načerno GDB na počítači, který je připojený k Internetu.
Může se stát, že nebude fungovat.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#12 Příspěvek od Olchor »

Všem díky za rady. Nakonec jsem stahnul z Uloz.to Getdataback 5.5 Pro, neinstaluje se , je to verze portable ( jen je potřeba spustit a zapsat klíč)
Podařilo se obnovit většinu souborů včetně adresářů a složek.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“