Nabíječka do auta do zapalovače cigaret

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Nabíječka do auta do zapalovače cigaret

#1 Příspěvek od Celeron »

Kámošovi odešla USB nabíječka pro mobil do auta, takovej ten palec s USB konektorem. Koupil si jinej, Tronic a ten má USB konektory dva, modrej a černej. U černýho je psáno +5V/ 2,4A. U modrýho 3,6-6,5/3A, 9,5-9V/2A, 9-12V/1,5A.
Předpokládám, že starý mobily jdou nabíjet jen v černým USB +5V/2,4A.
Co ten modrej? Předpokládám, že novější mobily si umí přes datový dráty říct, který napětí zvládnou. Ale jak se to zachová, když se do modrýho připojí mobil, co si neumí vybrat? Najede spolehlivě na 5V a nebo je riziko odprásknutí mobilu? A je ta komunikace nějak "normalizovaná" a výrobci ji dodržují? Zkusil jsem měřit, v černým je trvale 5V. V modrým napětí není, asi se zapíná až po zdařilý komunikaci.
U mobilu se dá nějak poznat jestli umí napěťovou komunikaci? Návod někam zasel.
Já jen zda mu nemám ten modrej pro sichr přelepit nebo jinak "ucpat".
Díky!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#2 Příspěvek od mikollar »

Nie je tam este ikonka alebo pismenka QC (Quick Charge)? Tzn podpora pre rychle nabijanie. V zaklade tam bude 5V ak oklasicke USB. Vyssie napatie si musi zariadenie vyziadat.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

U modrýho je kroužek uvnitř s bleskem. Myslím, že není podstatný co umí ten nabíjecí palec ale co umí mobil. A jak jsem psal, na modrým žádný napětí není.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#4 Příspěvek od mikollar »

Nabijacka urcite nepusti viac ako 5V pokial o to zaridenie nepoziada a vsekty rychlonabijack funguju ako klasicka USB nabijacka s 5V ak sa tam pripoji obyc zariadenie. Jedine ze je to nejaky cinsky pajc z Ali za par USD

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Prostě ta modře olemovaná zásuvka by měla umět komunikovat s připojeným zařízením podle protokolu USB v.3.x, což znamená, že se chová jako USB v.2.x do okamžiku, kdy si připojený zařízení "neřekne" o jiný napájení - pak může dát až těch 12V a příslušnej proud.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Je to marný, marný. Už jsem tu psal 2 x že je bez napětí, tedy jako USB2 se nechová. Ta černá napětí 5V má. Zkusil jsem připojit přecvaklej USB kabel a na žádným fousu není vůbec nic. Zkusil jsem přes odpor 100R připojit D+ a pak D- na pin 1 a pak na 4 a napětí stále žádný. Divný, nikdy to nebylo v provozu.
Jak se ale pozná, zda nabíjený zařízení umí s tou modrou komunikovat se tu zatím nikdo nezmínil.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#7 Příspěvek od mikollar »

Pisal som ti ikonku aj nazov standardu, teda ak to zariadenie podporuje quick charge alebo fast charge tak vie komunikovat, a ci to zariadenie podporuje zistis z navodu alebo z popisu. Ak to s obyc. zariadenim neda 5V tak by som tu nabijacku hodil rovno do kosa

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Jirko, taky se tomu říká "RTFM", víš, neboli "Přečti si kurwa ten 🤐 manuál!" - pokud něco kupuješ, má to v návodu popsanou i komunikační kompatibilitu, tzn. jestli to "umí" komunikovat s USB2 nebo USB3. A moment "handshake" mezi zařízením a portem bez digitálního paměťovýho škopku odhalíš jen těžko ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

USB 3 nijako neimplikuje ine napatie ako 5V.
A ten konektor na nabijacke pravdepodobne nefunguje.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

EKKAR píše: "Přečti si kurwa ten 🤐 manuál!" - pokud něco kupuješ, má to v návodu popsanou i komunikační kompatibilitu, tzn. jestli to "umí" komunikovat s USB2 nebo USB3.
Pořádně si přečti, co jsem napsal. Není to moje a manuál mobilu kámoš majitel někam zasel, kurwa. :lol: A nabíječka byla jen v blistru, kterej se přeci zásadně po vybalení ihned zahodí. 8-)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#11 Příspěvek od mikollar »

Tak ono staci napisat vyrobcu a typ mobilu, specifikacia sa dohlada cez uja googla rychlo :)

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od workhard »

Zalep tu díru tavňákem a vybaveno, vlákno level Duvsan a jeho repro :D
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“