zapojení frekvenčínho měniče a motoru

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

zapojení frekvenčínho měniče a motoru

#1 Příspěvek od nicky »

Dobrý den, mám motor kde je štítek viz.foto

K němu mám 1F frekvenční měnič tento :

https://www.az4.cz/frekvencni-menic-c20 ... nem+0,55kW

Mám správnou domněnku, když řeknu ,že motor musím zapojit do trojúhelníka?

Z frekvenčního měniče bude dle mě na výstupu 3*230V.
Přílohy
motor.jpg

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#2 Příspěvek od bu2520 »

domněnka je správná

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od petrfilipi »

Jj, uvažuješ správné. Jen dej pozor, abys tam neměl třeba zásuvku a někdo nezapojil motor přímo na 400V.

PF

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Na to si mi stěžoval vedoucí údržby , že ignoranti při zkoušení na dílně potom zapnou takto pospojené motory do běžné sítě . Ano , z 230 to dělá 3x230 . :lol:

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Zásuvka na výstupu měniče není vůbec dobrý nápad, pokud někdo vytáhne vidlici při běžícím motoru, z měniče s největší pravděpodobnosí unikne dým. V manuálech k měničům se vyskytuje doporučení pevného připojení.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Je fakt , že nemáme zásuvky . Takovýchle malých měničů mi běží najednou asi 40 . Je fakt , že když je zkouším , tak buďto motor připojený je či není . Ale i bez zátěže není problém . Jedna z poruch je i to , že např. 1f má 230 druhá 120 a 3tí nic . No reálná poruchovost je taková , že během 4let jsem měnil ze všech jen dva . Nepáral jsem je , takže nevím zda odešly elyty či niečo ďalšie . Zdaleka hůře jsou na tom danfosy cca 10kW . Ty mají konstrukčku a po nějaké době hlásí průraz na kostru , který neexistuje . Všechny výkonnější typy jsou OK .

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

Na Danfoss nedám dopustit. V pohodě stará řada VLT2800 - tam nám většinou uhoří svorky .... ale ty měniče jedou x let 24/7 nebo pak až ta řada FC30X.
Nižší řady stojí za vyliž prdel.
Takže je to jen o volbě...
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Volba je daná číňanem . Dodá jednotku vzduchotechniky spolu s měniči . Průser je v tom , že mají díru jen na ty malé a ty co máme v regálu jsou větší . Takže nám nezbyde , než zase koupit ty menší , co se časem s e rou .

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od rezis »

To máš recht miluju když přijde nová věc řízená nějakým NoName sráčem, nejlépe po nějaké super sběrnici kterou nikde jinde v celém podniku nemáš... Modbus.
A obchoďák dostane prémie jak vyjednal cenu...
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Naštěstí si koncern vyvinul vlastní sběrnici a regulační rozvaděč se SAIAou osazuje česká firma se svým programem . Ale ty problémy s měniči zatím nikdo neřeší .

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#11 Příspěvek od petrfilipi »

rezis píše:To máš recht miluju když přijde nová věc řízená nějakým NoName sráčem, nejlépe po nějaké super sběrnici kterou nikde jinde v celém podniku nemáš... Modbus.
A obchoďák dostane prémie jak vyjednal cenu...
Tak Modbus (třeba na RS232) je úplně v pohodě. Lze ji zachytávat, číst, simulovat, vypočítávat si vlastní CRC, prostě pohoda. Modbus je standard.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#12 Příspěvek od rezis »

petrfilipi: Já proti Modbus jako takovému nic nemám. Akorát když máš po celém podniku Profibus , Profinet (část v optice) tak prostě mít kvůli levnějšího měniče připojeného přes Modbus celou periferii + spešl kartu celkem blbost. Nehledě, že podpora Modbus ze strany Siemens... ale tam už se asi nelze divit ničemu.
Internet - metla lidstva

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#13 Příspěvek od petrfilipi »

Tak o tom žádná.
Taky teď stavíme stroj a jelikož jedeme s frekvenčními měniči na Schneiderech, tak raději počkáme 3 měsíce až nám je dodají, než tam koupit něco, co neznáme a budeme to mít v podniku jako originál.

PF

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“