Audi A4 - jak otevøít nouzovì páté dveøe kufru?

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

Audi A4 - jak otevøít nouzovì páté dveøe kufru?

#1 Příspěvek od sr71 »

Máte nìkdo zkušenosti s nouzovým otevíráním dveøí u aut když normální provozní zámek nefunguje? jedná se o Audi A4 B6 kombi a protože zámek pøestal fungovat, potøeboval bych se k nìmu nìjak dostat. Jenže nejdøív asi musím ty dveøe nìjak otevøít. Zatím jsem tohle dìlal u dvou aut a buï byl zevnitø z kufru pøístupný pøímo ten zámek který bylo možno šroubovákem odjistit anebo byla v blízkosti zámku zevnitø v èalounìní krytka, pod kterou byl 4hran, jehož otoèením se zámek odemkl. Tady jsem po prvním zkoumání na žádnou takovou možnost nepøišel. (zámek je ovládaný elektricky stiskem tlaèítka na dveøích, po jeho stisknutí je slyšel nìjaký pohyb motorku, ale neodemkne)

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#2 Příspěvek od Jodr »

V tepecu zadních dveří by měl být naznačený otvor pro přístup k zámku. Na zámku vedle konektoru je bílá páčka, kterou je možné zámek odjistit.
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#3 Příspěvek od sr71 »

No nic takového jsem tam právì nevidìl, když jsem dnes trávil se svítilnou asi 15min v kufru auta:-) Zkusil jsem i odšroubovat 4 šrouby zevnitø na tapecu, myslel jsem že bych tøeba ten tapec sundal, ale asi to drží ještì na nìèem co není bez otevøení víka pøístupné.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#4 Příspěvek od Yarda1 »

Jedna naše známá měla audinu, jednou si tam zabouchla klíče, nemohla se dostat dovnitř, tak šla do servisu, servisák povídal: "Do mercedesu bych se dostal, ale když máte audinu, tak si vyberte, které okno máte nejmíň ráda a to budu muset rozbít".
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

No já teda nevím, vloni během dovči jsem chcačky nechcačky musel řešit 🤐 zámek dveří kufru u rooma a taky tam žádný vyznačení není, ani na tapecu, ani nikde jinde. Ani na samotným zámku žádná páčka na odjištění není. Já naštěstí řešil opačnej problém, mně ten zámek nedržel zavřenej, takže o přístup k němu jsem bojovat nemusel. Myslím si, že na tohle by stálo za to navštívit servis, kde budou vědět kudy tudy k tomu zámku vlézt. Ty odjišťovací páčky, táhla nebo pod tapec skrytý lanka se totiž dávají jen do aut, který nemají prostor kufru konstrukčně spojenej s kabinou pro cestující = opravdový sedany a takový kcháry, který mají mezi kabinou a kufrem plnou plechovou stěnu. Auta typu MPV/SUV/kombi, kde je kufr oddělenej jen zadníma sedačkama, žádný takový nouzový otevírání nemívají.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#6 Příspěvek od mihal »

Nedávno som rovnaký problém riešil u LR freelander, panel kufra dole, povoliť cez dutinu dverí teleso motoru a potiahnutím zámok otvoriť. Vedieť že je chyba v konektore ušetril by som mnoho sprostých slov. A4 som neotváral, ale postup bude podobný.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#7 Příspěvek od Sandal »

Hele a s autem jezdíš jenom ty? Nezamknul ti náhodou někdo kufr klíčem?
B8 má normálně krytku v tapecu. B6 nevím :|
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#8 Příspěvek od petrfilipi »

Tady to nebude?

PF

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#9 Příspěvek od sr71 »

Sandal píše:Hele a s autem jezdíš jenom ty? Nezamknul ti náhodou nìkdo kufr klíèem?
jezdí s tím syn - klíèem to snad nikdy nezamykal (nejsem si ani jistý jestli tam vùbec zámek na klíè je)

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#10 Příspěvek od sr71 »

petrfilipi píše:tady to nebude?
na nìjaký videa na youtubu jsem koukal, zatím z toho nejsem moudrý, budu ještì hledat další

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#11 Příspěvek od Sandal »

sr71 píše:
Sandal píše:Hele a s autem jezdíš jenom ty? Nezamknul ti náhodou někdo kufr klíčem?
jezdí s tím syn - klíčem to snad nikdy nezamykal (nejsem si ani jistý jestli tam vůbec zámek na klíč je)
Vložka na klíč je odspoda, jak je hmatník otevírání, tak napravo. Normálně není vidět. Musíš se ohnout.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#12 Příspěvek od sr71 »

Tak ten kufr jsem otevøel, po odšroubování a odklopení èalounìní zevnitø kufru tak abych tam protáhl ruku.
Zkoušel jsem i zámek na klíè, ale ten nejspíš za celou životnost auta nikdo nepoužil takže je zatuhlý a nejde s ním zatím otoèit (nešel tam ani klíè zasunout protože byli zatuhlé takové ty klapky na vstupu zámku - to už jsem rozhýbal).
Pokud jsem pøi otevøeném kufru elektrický zámek testoval tak chodí normálnì, ale pokud dveøe zavøu tak motorek táhlem posune jen cca do pùlky jakoby nemìl sílu. Nezdá se že by byl nìjak zvýšený odpor v mechanismu zámku. Mùže se takto projevovat vadný motorek?

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#13 Příspěvek od Jodr »

Zkusil bych napájet motor napřímo z aku. Může být problém nalámaný kabelový svazek, který nepřenese potřebný proud pro motor
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#14 Příspěvek od Yarda1 »

sr71 píše:...ale pokud dveře zavřu tak motorek táhlem posune jen cca do půlky jakoby neměl sílu. Nezdá se že by byl nějak zvýšený odpor v mechanismu zámku. Může se takto projevovat vadný motorek?
Mně začalo dělat problém centrální zamykání dveří u auta asi po deseti letech od zakoupení. V servisu mi vyměnili motorek, prý to ty motorky dělají, že po nějaké době zeslábnou permanentní magnety v těch motorcích.
Obrázek
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
davemh
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2016, 02:00
Bydliště: Český ráj

#15 Příspěvek od davemh »

Podobné servo jsem měnil někdy předloni na Fordu, komutátor zalepený uhelným prachem. Po vyčištění fungoval pár dní, vyřešeno novým dílem za pár korun od číňana.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“