Kam dál v Plzni?

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

Kam dál v Plzni?

#1 Příspěvek od monterjirka »

Není to tak dávno, co skončil GES

Nyní je zavřena i prodejna GME

Jestli je to trvale, tak už nám zbývá poslední "zachránce" Kůs na Doudlevecké

https://www.gme.cz/mo-prodejna-plzen

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Habesan »

cz.farnell.com

Mimochodem, takhle otázka už se tu řešila.
Dokonce na "celorepublikové" úrovni.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#3 Příspěvek od keemo »

Tak to si muze nechat poslat i z toho gm-ka... Mu spis slo o kamennou prodejnu.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#4 Příspěvek od ZVUK2000 »

To je snad logické že kamenné obchody tohoto typu to nemají lehké. Spousty položek jsou haléřové např. odpory. Kolik toho musí prodat aby měli na běžný provoz plus zisk? Každý není bastliř aby tam byly fronty kde nechá každý zákazník několik set korun.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Lukas-Peca »

V těchto obchodech fronty jsou, ale stojí v nich studenti z průmyslovek nebo důchodci. Každý si tam jde pro jednu ledku nebo odpor za korunu, ale s prodavačem každou položku deset minut vybírá. To se nemůže uživit.

Když kupuju materiál na projekt za několik stovek nebo tisíc, tak to objednám z TME. Dokud byl ve městě obchod se součástkami, tak jsem tam chodil, když jsem potřeboval ten jeden odpor, ale velkou objednávku jsem tam nedělal, protože tam nebyl patřičný výběr. Navíc tyhle obchůdky mají ve zvyku kupovat ten nejlevnější materiál, protože dědci a študáci si radši koupí konektor nebo přepínač za pět korun než za padesát. To je problém i u železářství...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od forbidden »

Lukas-Peca píše:V těchto obchodech fronty jsou, ale stojí v nich studenti z průmyslovek nebo důchodci. Každý si tam jde pro jednu ledku nebo odpor za korunu, ale s prodavačem .......i a študáci si radši koupí konektor nebo přepínač za pět korun než za padesát. To je problém i u železářství...
Líp bych to asi nenapsal. Fakt se divím, že se takový GMko v Brně ještě uživí, ale ono to má spíš jako kanceláře pro obchoďáky, kteří taky potřebují někde sedět. Maloobchod je jen takovej přívěsek. Zajedu tam tak třikrát ročně pro nějakou blbost, jinak to nemá smysl. Většinu věcí, co potřebuju tam beztak vůbec nemají. Poslední dobou kupuju větší zásoby asi všeho, co potřebuju průběžně, hlavně elytů. :)

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#7 Příspěvek od Hydrawerk »

Brněnské GM se asi uživí, spádová oblast je velká, konkurencí je jim tady jenom Buček na Vranovské a Elektro Sinus na Bayerové. http://www.elektrosinus.cz/

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Já dělám objednávky v hradeckém GM . No a najdu rejdící-výletující důchodce , dám jim papír s objednávkou a je . Vždycky je ještě pochválí , že přijdou s papírem .... Teda nevím , zda už jim drážní slevy zkrouhli , potom bude hůř ... Takže kombinuji déledobější z china dříve z GM . Jinak 16.2. objednávka-zakázka PCB z china a 3.3.tady .....
PS oni už to dělají tak , že u dost velkého kusu sortimentu musíš odebrat minimální množství a za tu objednávky i při osobce taky cáluji , asi dvacku .

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#9 Příspěvek od monterjirka »

Uznávám, dá se nechat si to poslat, mám dobré zkušenosti s několika prodejci...
Ale docela mě s..(píííp) když potřebuje drobnost za desetikačku a poštovné by bylo 10x vyšší, nehledě na to, že některé obchody to moc rádi neposílají pokud cena objednávky je nižší než poštovné

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#10 Příspěvek od petrfilipi »

V Chrudimi máme naštěstí Eltechnik. Co nemají, objednají z TME nebo GME, bo mají i vlastní servis. Takže skoro bez poštovného. Oboustranná spokojenost.

PF

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“