Oprava sušičky na prádlo (Bosch) s tepelným čerpadlem

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ruzha
Příspěvky: 38
Registrován: 29 črc 2007, 02:00

Oprava sušičky na prádlo (Bosch) s tepelným čerpadlem

#1 Příspěvek od Ruzha »

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu se sušičkou Bosch. Po sušení je větší množství vody na zemi než v nádobce. Kromě filtru u bubnu tam již žádný další není. Po sejmutí filtru je vidět na kondenzátoru spousta nečistot, prachu který nelze vysát vysavačem. (Známý říkal, že to způsobuje hlavně gelový prací prasek. nečistoty se pak díky molekulám přilepí k tělesu jako lepidlem. Že prý to opraváři nečistí, ale rovnou mění) Je to jako přilepený. Podle mě se musí celá sušička rozebrat a vyčistit. (Možná tlakovým čističem někde venku. Jsou prosím nějaká pravidla, na co si dát pozor, do čeho se nepouštět? Předpokládám hlavně asi nerozebirat kondenzátor a výparník, mezi kterými je nějaké medium. Máte prosím někdo nějaké zkušenosti s opravou sušiček? Můžete prosím alespoň základní rady poskytnout? Děkuji moc

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#2 Příspěvek od bu2520 »

Boschky na to tolik netrpí, mají na konci proplach . který z nádržky pustí vodu přes výparník . Na konci cyklu je slyšet takové divné zavrčení kdy elmagnet zvedne klapku v nádržce. Duležité je zkontrolovat čerpadlo , jestli není zanesené šatovkou, potom jestli proběhne samočištění . Asi bych laicky natočil do zásobníku vodu a spustil krátké časové sušení, aby došlo k pořádnému proplachu. No a kartáček vodu, a vyčistit výparník jak to jen půjde. S tlakovou myčkou opatrně pokud to člověk neumí deformují se planžety kondenzátoru.

Uživatelský avatar
Ruzha
Příspěvky: 38
Registrován: 29 črc 2007, 02:00

#3 Příspěvek od Ruzha »

Dobrý den, děkuji za rady. Vypadá, že bylo ucpané čerpadlo usazeninama. Sušičku jsem ale nakonec kompletně rozebral, včetně sundání bubnu. Bohužel je výparník až pod bubnem a nutno vše demontovat, jinak se k tomu člověk nedostane. Nejprve jsem čistil důkladně sprchou a kartáčkem. Vyčištění se podařilo do hloubky asi 2cm. Uprostřed vše zůstalo ucpané. Nakonec jsem použil opatrně vapku a následně se to vše vyčistilo. Uvnitř je sušička důkladně vyčištěná od prachu a usazenin. Snad to opět 4 roky vydrží. Bohužel vždy se tam nějaký prach dostane a přilepí se uvnitř výparníku tak důkladně, že obyčejnou sprchou to člověk nedostane. A ve spodní vaně byla také souvislá, silná vrstva prachu ve vodě. To člověk taky jiným způsobem než rozebráním sušičky nevycisti. Moc děkuji



bu2520 píše:Boschky na to tolik netrpí, mají na konci proplach . který z nádržky pustí vodu přes výparník . Na konci cyklu je slyšet takové divné zavrčení kdy elmagnet zvedne klapku v nádržce. Duležité je zkontrolovat čerpadlo , jestli není zanesené šatovkou, potom jestli proběhne samočištění . Asi bych laicky natočil do zásobníku vodu a spustil krátké časové sušení, aby došlo k pořádnému proplachu. No a kartáček vodu, a vyčistit výparník jak to jen půjde. S tlakovou myčkou opatrně pokud to člověk neumí deformují se planžety kondenzátoru.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“