EPO aplikace

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

EPO aplikace

#1 Příspěvek od josef_novak »

Existuje i nějaká offline verze EPO aplikace pro elektronické vyplňování formulářů?

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#2 Příspěvek od kejki »

Nejlevnější je IMO ÚČTO2022.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#3 Příspěvek od passion »


termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Umi to prakticky kazdy ucetni program nebo aplikace na vyplnovani formularu.
Pokud se ti ale nechce platit, nejake veci jsou ke stazeni zde, ale jsou tam ruzne omezeni pro verze zdarma https://www.mesec.cz/danovy-portal/dan- ... e-stazeni/

Pripadne si to muzes vyplnit treba v notepadu, nahravaji se tam obycejne xml soubory. Ale to je uz ponekud hardcore :-) Struktura dat je popsana zde https://adisspr.mfcr.cz/pmd/dokumentace ... ruktur-epo

Zadna oficialni offline verze neni.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#5 Příspěvek od josef_novak »

Jasně, nic jsem nenašel, tak jsem se ze zvědavosti zeptal. Interaktivně to půjde pouze online a pokud použiju nějaký účetní software, tak mi nejspíš vygeneruje .xml soubor, který se dá do EPO naimportovat a ten by mohl jít poslat včetně kopií různých potvrzení datovou schránkou. Je to možné?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Jo, jede to pres xml. Ale odeslat to muzes rovnou pres epo, nemusis to komplikovat datovkou.

Uživatelský avatar
LojzaFernet
Příspěvky: 125
Registrován: 14 led 2017, 01:00
Bydliště: Brno jako Brno

#7 Příspěvek od LojzaFernet »

Problem je, že když to pošleš přes EPO, tak nemáš v datovce potvrzení o doručení, ani možnost se k tomu vrátit, třeba z důvodů dokládání finančáku o tom, co tam vlastně prošlo. Vlastní zkušenost. EPO je výhodné především tím, že zkontroluje formát XML z účetních SW a prověří chybové stavy, které mohou zvláště u verzování nastat.
Na konci února si finančáci s EPO pohráli a tak to teď dělá psí kusy, hlavně v přijímání XML formátu třetích stran.
---------------------------------------------------------------------------
Krásné a příjemné věci by se neměly odkládat, nikdy nevíš, jestli se k nim budeš moci ještě vrátit ...

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hape »

S tím bych si dovolil nesouhlasit.
Já když odešlu např. přiznání k DPH přes EPO podepsané elektronickým podpisem, tak si uložím do složky v PC soubor ...potvrzeni.p7s, to je důkaz, že jsem soubor odeslal a myslím že obsahuje data vyplněná ve formuláři a ještě si uložím kopii vyplněného formuláře bez barevného pozadí. Na e-mail vyplněný v online formuláři mi přijde oznámení o přijetí elektronického podání ve kterém je i podací číslo.

Teď sem si ověřil, že soubor ...potvrzeni.p7s jde v EPO otevřít a zpětně prohlížet vyplněná data.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“