ESP32 CAM Watchdog

Raspberry, Arduino, Mini-PC a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

ESP32 CAM Watchdog

#1 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Je na modulu ESP32 CAM Watchdog ? na https://www.youtube.com/watch?v=C2xF3O6qkbg je popis že je na ESP32 je ale nevím jestli je i na tomto modulu ESP32 CAM ?.Abych to vysvětlil proč to tam potřebuji mám 15 km daleko tento modul který posílá fotky na můj web někdy se to zasekne a já bych potřeboval něco aby se to resetovalo, 15 km tam nepůjdu abych zmáčkl resetovací tlačítko díky :)

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od markoni »

Ještě se nikdo nenašel kdo by mě poradil? :oops: díky

Uživatelský avatar
Guggy
Příspěvky: 66
Registrován: 17 říj 2006, 02:00

#3 Příspěvek od Guggy »

podle vseho ma modul ESP32 CAM v sobe cip ESP32-D0WDQ a ten by dle reference manualu mel obsahovat watchdog.
V tomto examplu je i pouzit https://github.com/easytarget/esp32-cam ... server.ino

pripadne zde je nejake povidani okolo a ukazka kodu https://iotassistant.io/esp32/enable-ha ... duino-ide/

Uživatelský avatar
wirerobot
Příspěvky: 13
Registrován: 12 čer 2019, 02:00

#4 Příspěvek od wirerobot »

U ESP8266 (u ESP32 by to mělo být podobné) je HW watch dog aktivní automaticky.

Koukám do tvého kódu, který jsi tady publikoval dříve a mám spíš tip, že watch dog nemusí zareagovat na zamrznutí kamery a nebo spojení, protože to nezpůsobí zablokovani/zpoždění smyčky loop a proto nedojde k aktivaci watchdogu. Zkusil bych experimentálně periodicky testovat spojení a kameru ve smyčce loop() a v případě problémů jednoduše přidat umělé zamrznutí delay(...něco..) a nebo vynucený restart.

Mimochodem tvůj kód neobsahuje reconnect wifi spojeni, tak při ztrátě spojení je potřeba navázat spojení a nebo umělý restart.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od markoni »

wirerobot píše:
Mimochodem tvůj kód neobsahuje reconnect wifi spojeni, tak při ztrátě spojení je potřeba navázat spojení a nebo umělý restart.
To je taky zajímavý postřeh já jsem ten "můj" program "zešil" s programů které jsem našel na netu, můj kód je jen asi že indikace připojení na wifi síť ledkou která je na modulu :o odkaz na nějaký příklad bych uvítal díky

Uživatelský avatar
sky59
Příspěvky: 50
Registrován: 25 dub 2021, 02:00

#6 Příspěvek od sky59 »

Ak je to este aktualne....

Ja mam tu kameru napajanu zo 4 D baterii cez spinany zdroj 3.3v

Z kamery som odstranil linearny stabilizator

Spinany zdroj ma enable input, tento ovlada arduino atmel328p, je to 100% spolahlive

Posielam foto kazdych 6 hodin, kamera je napajana cca 10 sekund, po poslani foto da povel arduino aby vypol zdroj a novych 6 hod zacina

Uz mi to bezi takto druhy rok, baterky poklesli o 0.2V, zo 6.3v nove na 6.1v teraz

Kamery mam 5 kusov, su pouzite v momentalne neobyvanom dome, nechcel som mat natahane 230V krizom krazom po dome, akurat wifi hotspot bezi na 5V zdroj s usb

Arduino vlastne spi a zobudza sa kazdych 6 hodin aby zaplo kameru

Odpovědět

Zpět na „Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další)“