Spínaný zdroj televizoru JVC

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jausik
Příspěvky: 27
Registrován: 03 bře 2016, 01:00

Spínaný zdroj televizoru JVC

#1 Příspěvek od Jausik »

Zdravím všechny a prosím o radu. Televizoru LED JVC LT-32VF53J při zapnutí jen velmi krátce problikne logo a dál už jen černá obrazovka. Zjistil jsem, že obraz je ale podsvícení nikoliv. Po demontáži obrazovky jsem zkontroloval stav led diod, jsou zde dva pásky s 10 Ledkami zapojené do série a po připojení externího zdroje 35 V se jeden a i druhý pásek rozsvítí. Ze zdroje jsem pro jistotu vyjmul všechny elity, změřil stav – všechny měly asi o 5% menší kapacitu a ESR u všech je pod 0,3. Prosím o radu. Když je zdroj připojen k základní desce, je po připojení do sítě na konektoru CN4 12 V(pin11,12) a na konektoru CN6 je 24V (pin1)proti mínusu. Po zapnutí dálkovým ovladačem se na velmi krátkou dobu objeví na CN6 na pinu 1 a pinu 7 napětí, které vzápětí zmizí. To zřejmě způsobí probliknutí loga. Zjistil jsem, že pin 7 je propojen s piny 6 a 2 a jsou propojeny přímo na U2 pin8,9,11 U2 ve schématu je MP 3394 ve zdroji MP3398A .Schema 17IPS62-R4 téměř odpovídá zdroji, přeškrtl jsem komponenty, které ve zdroji nejsou. Můžete mi prosím poradit jak zapnout zdroj bez dálkového ovládání standby resp. na co se zaměřit? Děkuji.
Přílohy
Sch zdroj-.jpg
JaF

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Takyto test LED nestaci. Ten zdroj je prudovy a ked pred dosiahnutim potrebneho prudu vyleti napatie prilis vysoko, vypne ho ochrana OVP.

Uživatelský avatar
voitano
Příspěvky: 466
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

#3 Příspěvek od voitano »

Ten MP3398 má vstup č. 2 pro start, přivedením napětí většího než 1,8V by měl zdroj naskočit. Pokud se na vstupu 12 OVP objeví více jak 1,23 +- tak dojde k vypnutí

Uživatelský avatar
jojo4
Příspěvky: 233
Registrován: 20 říj 2011, 02:00
Bydliště: Novohrad

#4 Příspěvek od jojo4 »

vadné ledky,rozobrať a vymeniť vadné ledky alebo celé pásy

Uživatelský avatar
Jausik
Příspěvky: 27
Registrován: 03 bře 2016, 01:00

#5 Příspěvek od Jausik »

Děkuji za odpovědi
JaF

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“