HP Color LaserJet 2600n - magenta mimo

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

HP Color LaserJet 2600n - magenta mimo

#1 Příspěvek od rnbw »

Dostal som "na vyhodenie" HP Color LaserJet 2600n. Farby rozhodene a cierna tlacila len niekolko cm na lavej strane.

Problem s ciernou som odhalil rychlo - na ciernom toneri je ulomeny drziak pruziny na jednej strane. Provizorne som ho tam zatavil a kym to drzalo, ciernu farbu tlacidlo vporiadku.

Horsie su na tom ostatne farby - ruzova bola horizontalne mimo - nielen posunuta, ale dokonca roztiahnuta (vpravo bola posunuta viac ako vlavo). Kalibracia nepomahala. Pomohlo "reset to defaults", potom uz bola horizontalne OK. Ale vertikalne posunuta dolu asi o 1mm.

Kalibruje sa to podla senzorov, co su v hornej casti ITB (transfer belt). Aj som ich rozobral a vycistil (su to nejake LED a fotodiody), ale bez zmeny.

Podla webu ma s tymto kopa ludi problemy, riesi sa to vacsinou tym resetom, len to zjavne nepomaha vzdy.

Nemate s tym skusenosti? Rovnaka mechanika je aj v CLJ 1600, CLJ 2605 a CM1015 a tiez v Canon LBP5000.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Kupil som celu sadu novych tonerov (neoriginalnych). Vyzera to, ze vsetky neoriginalne su repasy, druhovyroba neexistuje. Ale maju vsetky nove valce (dokonca rovnake) a zatial sa z nich nic nesype.

Hned pri prvom zapnuti som urobil NVRAM reset. Nie je to dokonale, ale milionkrat lepsie. Magenta sedi presne, modra je posunuta trochu dolu - ale je to normalne pouzitelne.

Mam teoriu, ze tu kalibraciu rozhodi toner, ktory spini - ma blbu stierku a nechava na valci (a tym aj na pase) bordel.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“