Vyřešeno: LG 55uk6750 naběhne jen podsvit

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

Vyřešeno: LG 55uk6750 naběhne jen podsvit

#1 Příspěvek od Kvicala_r »

Telka, kamaráda.
Při náběhu se ani neukáže logo/žádný zvuk. Na DO reaguje, při náběhu blikne 3x červená LED. Pak zůstane zhasnutá a display kontinuálně svítí.
Na zdroji napětí OK, ale na desce main chybí napětí na těch dvou elytech. Bohužel pár měničů je shováno pod chladičem CPU. Zkoušel jsem nenásilně sundat, ale vypadá, že na CPU je lepený. Nechci páchat násilí.
Na ostatních MLCC, co jsou mimo chladič jsou napětí, kterým se dá věřit (13,5), USB 5,2V, atd. Je ještě jeden vyznačený MLCC, který je taky bez napětí.
Má smysl rvát ten chladič dolů? Deska je EAX67872805(1.1)

Je případně ta deska záměnná bez dalšího párování? Pokud bude stejný typ a displej předpokládám, že by se nic měnit nemuselo.

Máte někdo zkušenost jak je na tom tato řada se spolehlivostí jestli vůbec má smysl do takové Tv investovat čas a peníze?
Přílohy
MB.jpg
Naposledy upravil(a) Kvicala_r dne 28 bře 2022, 21:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#2 Příspěvek od Kvicala_r »

Tak jo, nakonec jsem našel nápovědu. Board byl OK, chybějící napětí důsledek a na odchodu je teda pravděpodobně panel. Dál jsem nezkoumal, jestli jde něco lépe řešit.
Zůstalo u řešení, kde část panelu drobně linkuje. Při dalším ladění počtu maskovaných pinů vždy najela (sic s bezchybným obrazem), ale po druhém restartu už ne. A to už jsem pošilhával po desce. Pokud se pletu, profesionální část fora snad promine.

Uživatelský avatar
mario111
Příspěvky: 166
Registrován: 20 zář 2005, 02:00
Bydliště: slovakia RS

#3 Příspěvek od mario111 »

takze sa ti to podarilo opravit prelepenim pinov na lvds??
:)

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“