prohlížeè Chrome - problém se zabezpeèením

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

prohlížeè Chrome - problém se zabezpeèením

#1 Příspěvek od sr71 »

Zjistil jsem že mám doma nìjaké zvláštní problémy s prohlížeèem Chrome. Doteï jsem na svém Pc používal jen Firefox, ale mám doma cizí Pc na pøeinstalaci systemu a chtìl jsem tam dát Chrome, ale funguje nìjak divnì - na dost stránkách to hlásí "nezabezpeèeno, vaše pøipojení není soukromé..." Víte nìkdo èím tohle je? (zkoušel jsem googlit ale nejsem z toho moc moudrý)
Problém bude asi souviset se síti/pøipojením, protože když jsem doinstaloval Chrome na svùj Pc tak se to chová stejnì. Konkrétnì je problém napø. se seznam.cz, ale nìkteré stránky fungují i pøes ten chrom normálnì
Přílohy
C.jpg
B.jpg
A.jpg

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#2 Příspěvek od xsc »

Je zajímavý, že ti to ukazuje platnost certifikátu pro současné období a zároveň hlásí, že vypršela nebo dosud nenastala. Jakoby bylo někde blbě nastavené datum.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Hubert_79 »

Máš v systému dobře datum?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#4 Příspěvek od DedVseved »

Nemáš na PC špatné datum? Pozdě ;-)

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#5 Příspěvek od sr71 »

To s datumem mì napadlo, proto jsem sem dal printscrren platnosti certifikátu. Datum v obou PC na kterých to teï testuju je nastavený správnì.
Napø. stránka ebastlirny pøes Chrome funguje ale píše to "nezabezpeèeno", na rozdíl od seznam.cz není výstraha èervenì. Jiné stránky, napø. idnes.cz fungují i pøes Chrom normálnì jakoby se nic nedìlo.
Pokud by byl problém s datumen tak si myslím že by asi nefungovalo nic.
Přílohy
eb chrome.jpg

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#6 Příspěvek od josef_novak »

Seznam asi nebýval na certifikátu od Let's Encrypt, zkus smazat všechny cookies. S místní stránkou to srovnávat nemůžeš, žádný certifikát pro šifrování nepoužívá.
U datumu by to vyplivlo něco jiného.
Přílohy
sez-coo.png
sez-dat.png

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#7 Příspěvek od sr71 »

Vymazat všechny cookies z Chromu jsem teï zkusil ale nic se tím nezmìnilo. Ale ten Chrome je na obou Pc úplnì èerstvì nainstalovaný takže tam žádná moc historie nebyla (doteï jsem Chrome nepoužíval ani ho nemìl nainstalovaný).
(ve stejné domácí sí￾i na mobilu funguje Chrome normálnì - ale to s tím asi úplnì nesouvisí)

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#8 Příspěvek od sr71 »

napadlo mì jestli to nemùže souviset s tím že mám na obou pc kde je tento problém Win7 ?
Naposledy upravil(a) sr71 dne 03 dub 2022, 11:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Ano, musis nainstalovat vsetky aktualizacie systemu!

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#10 Příspěvek od sr71 »

No takže asi zùstanu u Firefoxu. Nikdy jsem nebyl moc pøíznivce aktualizací, zkusil jsem je tedy teï vyhledat a Win Update mi zobrazil chybu 80072EFE, tady je k tomu nìjaký postup øešení
https://www.cistepc.cz/chyba-80072efe-p ... -7-update/
ale asi to nemám zapotøebí (Firefox mi funguje bez problémù, ten Chrome jsem tam chtìl mít jako alternativu k nìmu)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Hubert_79 »

To je u sedmiček známá chyba, je potřeba tam dát nejprve jednu aktualizaci růčo a pak to funguje. A neboj, aktualizace sedmičkám nijak neublíží; naopak je celkem žádoucí je mít. Opraví to docela dost zranitelností. Ale jestli sis někde přečetl, že aktualizace jsou blbě, tak co naplat.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Ano, treba nainstalovat nejake aktualizacie rucne, potom sa to rozbehne. A niekde ku koncu to nainstaluje aj Edge, takze Chrome nepotrebujes (ma to rovnake jadro).

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“