Vapka z nádrže

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

Vapka z nádrže

#1 Příspěvek od matahari »

Vím, že existuje mobilní vapka z baterií a vlastní nádrží, ale ta je zbytečně drahá.

V garáži mám elektřinu, ale ne vodu. Uvažoval jsem vzít 10l barel, na ten vyrobit napojení na hadici, zvednout ho do dvou metrů, aby samospádem tekla voda k vapce. Využíval bych to 1-2x za měsíc.

Bude to fungovat? Zatím jsem nic nekoupil a uvažuji o nějaké menší vapce s průtokem 3l/min., jestli taková existuje.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Habesan »

Já mám Kärcher KHP 1, umí si sama nasát vodu z kýble, kterej stojí vedle ní a ani jí tak moc nevadí, že prvních pár sekund saje vzduch, který byl uvnitř hadice.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

matahari píše:uvažuji o nějaké menší vapce s průtokem 3l/min., jestli taková existuje.
:?: :?: :?:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Hubert_79 »

To bude taková pomalejší wapka na citlivější povrchy.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#5 Příspěvek od matahari »

Aha, to jsem si myslel, že ty Karchery by měly být připojené na tlakovou vodu.

Zaznamenal jsem vapky se spotřebou 180l/hod.=3l/min., ty mobilní Karchery mají 120l/hod.

Viděl jsem i něco takového.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

https://domacitechnika.cz/repw-120-set-p35573/
Tu jsem koupil za 18 stovek před sezonou. Udělá to vše.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#7 Příspěvek od matahari »

Cena dobrá, ale spotřebu má 432l/hod., tu bych potřeboval nižší.
Pokud vapky dokážou nasát i z kýble, tak to nemám obavu, že by jim 2 metrová nadtoková výška nestačila a nebo rovnou použiji kýbl.

Potřebuji sem tam umýt kolo, po zimě vystříkat podběhy + spodek auta a nyní nově spláchnout křemičité sealanty, což jsou tzv. vosky bez nutnosti leštění.
https://www.youtube.com/watch?v=8wjVGLe2aTQ

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Dvěma kybly umyju celé auto včetně našamponování. Asi nevíš jak wapka pracuje, tak si napřed půjč jakoukoliv s vlastním sáním a uvidíš.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#9 Příspěvek od matahari »

Mě taky stačí kýbl od Primalexu a mycí rukavice. Na kolo mi dostačuje smetáček a opláchnutí vodou s postřikovací flašky.
A jestli mě chceš urážet, že nevím nic o vapce, tak si posluž, už jsem pochopil, co jsi zač.
Dnes už nejsou běžné vapky, kde je k dispozici jen voda, jsou jenom tzv. mycí stanice, kde se nesmí používat vlastní chemie, protože tu vodu recyklují.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#10 Příspěvek od dred »

Mám nejaký - tuším K2 a keď mi žena odstavila vodu, hadicu vycuclo na placato.. tak že sanie má dobré...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

matahari píše:Mě taky stačí kýbl od Primalexu a mycí rukavice. Na kolo mi dostačuje smetáček a opláchnutí vodou s postřikovací flašky.
A jestli mě chceš urážet, že nevím nic o vapce, tak si posluž, už jsem pochopil, co jsi zač.
Asi jsi taky nepochopil, na co ta wapka u mytí auta je. Nepochopil jsem z tvého přesného postupu s mycí rukavicí, jak s ní umyješ blatníky zevnitř nahoře atd. Tvá kvalifikace u wapky asi vychází jen z "ale spotřebu má 432l/hod., tu bych potřeboval nižší." Že auto jede maximálku 180 km/hod, tak to neznamená, že tak budeš jezdit i po městě.
Nikdo tě neuráží, ale sám provokuješ narážkami, že jsi už pochopil, co jsem zač. Takže už na tebe nebudu reagovat, dám si tě jen do seznamu srážky s debi.lama.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#12 Příspěvek od matahari »

Za to ti moc děkuji, že už na mě nebudeš nikdy reagovat, protože tvá pomoc=invektiva. S nadávkami vůči tobě se nebudu ani obtěžovat, i když jsem si všiml, že to je téměř rituál tam, kde se objevíš (všude se vesrat a všechny nasrat).

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“